CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Syukur Allah Bantu, Walau Saya Bukan Jenis Solat Lima Waktu,"-Nourul

It s good that she knows about it semoga terus bersyukur & dikurnia taufik & hidayahNYA

cempakaa replied at 1-2-2019 12:16 PM
rezeki masing2 kot walaupun jaga solat atau tak. BIL sy ustaz, in laws pun baik2. tapi semua sejen ...

Bagi rm1k setiap sorang ke? Husbnd u kayaaaa. I tak kaya makan pon mencatu gak kadang2 tapi so.far tak.pernah meminjam dgn adik beradik sebb segan ya amatt. Tapi Allah tahu..mereka sndri yg hulur pd saya setiap kali jumpa selit duit utk anak2 katanyaa..saya rse terharu tau.nak nangis punya adik bradik yg tak kedekut..saya selalu doa smg bila saya kaya saya pula kongsi rezeki pada mereka.

sitisitu25 replied at 2-2-2019 01:15 PM
itu la..i ada gak kwn baik yg family jenis jaga solat n baik2 ni..ada 6 anak n my bff tu anak no 2 ...

ai agree sis.... betul tu

naina replied at 6-2-2019 10:36 PM
Bagi rm1k setiap sorang ke? Husbnd u kayaaaa. I tak kaya makan pon mencatu gak kadang2 tapi so.far ...

Aamiinnn.... mudah2an niat baik u dimakbulkan Allah

Dah tau Allah tu sayang dan permudahkan urusan ko, ko tak reti2 lagi nak berubah Nurul Depp oiii
Setakat cakap bersyukur tapi tak ikut perintah tak guna jugak
Hmm...I wonder...kalau dia pun solat x cukup, mcm mana lah dia 'bimbing' husband dia tu eh
Ke sama-sama hanyut?
Kesian 2 anak lelaki yg comel tu

naina replied at 6-2-2019 10:36 PM
Bagi rm1k setiap sorang ke? Husbnd u kayaaaa. I tak kaya makan pon mencatu gak kadang2 tapi so.far ...

tak kaya pun, cuma nature kerja dia yg tak perlu keluarkan duit makan and travel to work tu yg buat ada duit lebih. komitmen kitorang pun so far tak byk lagi. awal2 dulu memang jenis menghulur sy tengok, ada bagi takde bagi sikit je. this time around je perasan dorang dah berani meminta2 banyak. nak kereta la, roadtax pun mintak bayo pastu apa2 kitorang beli nak kena belikan 1 lagi utk rumah kakak dia. sabar je la

Follow Us
momopoko replied at 1-2-2019 02:24 PM
iye jadi mantan muslim dah

mcm pnh dgr yg askar tu ke

cempakaa replied at 19-2-2019 07:07 AM
tak kaya pun, cuma nature kerja dia yg tak perlu keluarkan duit makan and travel to work tu yg bua ...

laki chuollss keje gomen ke sis?situasi cm arwah abah meollss je..jenis adik beradik suka meminta-minta kt abah meollss sampai dia lak kne ptong gaji sbb adik2 jnis suka wat loan tapi guna nma abg plus dorg byar pun kelaut..ni ble abah meolss takde memasing berebut harta pdahal harta2 kat uma atok meollss even rumah tu sendiri abah meollss yg beli cuma pkai nama parents dia je sbb dia beli mse memula baru masuk govt..end up deyoollss pakat pulaukan meollss 1 fmly n skang terpinggir dr fmily bsar abah meollss dek sebab dorang tamak sgt duit..

limaubali007 replied at 31-1-2019 03:09 PM
Maksud Nurul ni bukan dia bangga tak solat cukup 5 waktu 10 tahun yg lepas.. dia nak cerita betapa M ...

Aku pun faham camtu..

cempakaa replied at 19-2-2019 07:07 AM
tak kaya pun, cuma nature kerja dia yg tak perlu keluarkan duit makan and travel to work tu yg bua ...

Moga rezeki kalian sekeluarga terus dilimpahkan allah..

Dan moga Nurul diberikan taufiq & hidayah juga.

Take her post pisitively. Kalau dia jaga solat, mungkin Allah beri lebih lagi.. Anyway, elok simpan aje detail aib sendiri.

Dari satu segi aku respek juga orang mcm ni.. Berani bercakap benar dan tidak hipokrit..

harap2 kak nurul pon ikut jugalah perintah allah

berambus la diam diam jaga anak tu merempan je kat media sosial who are uuuuuusss Nurul??

Allah kalau sayang, Dia bagi ujian....
kesenangan dunia ni takde nilainya pun....

naina replied at 1-2-2019 11:08 AM
Beza kan keluarga yang menjaga solat lima waktu ikhlas dengan yang lebih kurang dan tak.jaga solat ...

hiw do u know jiran u tu tak solat and anak2 dia bangun lambat tengahhari pun tak solat?

Edited by abbyhoney at 9-3-2019 06:32 PM
kucingitam replied at 31-1-2019 03:15 PM
pikir positif, dia cuma nak bgtau walau solat tak sempurna, Allah ttp tolong, tak memilih

Istidraj. Dia kena faham maksud istidraj.

Ianya adalah pemberian nikmat Allah kepada manusia yang mana pemberian itu tidak diredhaiNya. Inilah yang dinamakan istidraj. Rasullulah s. a. w. bersabda :”Apabila kamu melihat bahawa Allah Taala memberikan nikmat kepada hambanya yang selalu membuat maksiat(durhaka),ketahuilah bahawa orang itu telah diistidrajkan oleh Allah SWT.”(Diriwayatkan oleh At-Tabrani, Ahmad dan Al-Baihaqi) Manusia istidraj – Manusia yang lupa daratan. Walaupun berbuat maksiat, dia merasa Allah menyayanginya. Mereka memandang hina kepada orang yang beramal. “Dia tu siang malam ke masjid,basikal pun tak mampu beli, sedangkan aku ke kelab malam pun dengan kereta mewah. Tak payah beribadat pun, rezeki datang mencurah-curah. Kalau dia tu sikit ibadat tentu boleh kaya macam aku, katanya sombong.” Sebenarnya, kadang-kadang Allah memberikan nikmat yang banyak dengan tujuan untuk menghancurkannya.