CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

"Siapa Nak Baby Boleh DM" - Abby Abadi Dituduh Terlibat Dalam Pemerda

anony-mous replied at 19-2-2019 06:39 PM
Kan ada money transaction tu? Klau nk kene byr kos ibu . Ke mcm tu xkira as money transaction?

baru perasan. Dia tak ambik duit tapi si ibu still mintak duit. Yep, jual bayi it is. Patut direport

Daripada budak tu mereput dlm tong sampah baik lah dia buat mcm tu. Bg kt org yg xde rezeki nk ada anak., kwn aku berlambak dh dpt ank angkat dgn cara mcm ni., sekurangnya nasib baby tu terbela. Sbb nk tgu jkm punya la berkurun. Byk songeh. Nak yg kerja gaji besar. Yg xde anak g apply pun bertahun2. Ape benda tah di kelebetnya kt opis tu

Sazida replied at 19-2-2019 09:21 PM
Daripada budak tu mereput dlm tong sampah baik lah dia buat mcm tu. Bg kt org yg xde rezeki nk ada a ...

Yg i pelik, yg bujang sng pulak dpt. cth mcm hael, si almy dlu. Skg kesian tgk ank sheol, dah dpt ank sdri, tggal dgn nenek

anony-mous replied at 19-2-2019 09:30 PM
Yg i pelik, yg bujang sng pulak dpt. cth mcm hael, si almy dlu. Skg kesian tgk ank sheol, dah dpt  ...

Mgkn dorang tu dh bela bm(biomum) dari masa mengandung lagi. Mcm buat perjanjian lps bersalin terus serah.. selalunya fa(family angkat) akn support segala kos checkup and mostly syarat dorang ni bersalin private ye. Sbb nk sng urusan. Bm yg warganegara  akn  buat buku merah  Kalau foreigner dpt mcm kad imunisasi tu je.

Aku pun xsetuju dgn abby..setakat byr 10k then blh jual lg mahal dr tu why not...

Scary nk bygkan...apatah lg melibatkan baby

Bodoh la korang ni...  Pikir negatif je....  Dh kalu baby kene buang...  Kene campak tepi jalan korang sokong le yer....  

Follow Us
Takut betul aku baca. Dah macam benda biasa anak tak sah taraf ni

Edited by de_ikea at 20-2-2019 06:52 AM

Sejak abby iklan nk baby, n dah amik 2 babies, ramai yg dm dia bila ada unwanted baby. Iols rasa dia memudahkan urusan utk org yg nk anak sbb urusan dgn jkm adalah sgt lambat. These parents pun kena angkat dgn jkm secara sah selepas adopt the baby.
Iols tak rasa ia menggalakkan persetubuhan haram sehingga terlahirnya baby. Broken heart tgok those babies yg dibuang. Tp boleh jd betul jugak klo ada konsep demand n supply.
Iols rasa penguatkuasaan supaya tak timbul anak2 tak sah taraf (warga negara atau tak) ni lebih penting. Diorg yg sedap, org lain kena clear the mess. Pastu tak ketinggalan juga sindiket pelacuran jual perempuan sampai mengandung, dan lepas tu jadi sindiket jual baby. Kira bisness ni 2 dlm 1. Scary oooh.

Ok ini yg aku faham ya.

Anak anak di bawah pengawasan jkm sepenuhnya hanyalah yg ada di rumah anak yatim rumah kebajikan etc.  Untuk anak yg sukarela diserahkan sendiri oleh ibu bapanya,  jkm hanya campur dalam urusan monitoring the process sementara status anak pelihara nak tukar jadi anak angkat dlm tempoh 2  tahun etc. Itupun kadang kadang cakap aje nak monitor sebenarnya tak pun.  Waktu makcik aku ambik anak angkat dulu jkm kata nak lawat bulanan tengok kebajikan anak tu sebelum sah tukar status dari anak pelihara kepada anak angkat.  Tapi nan hado jkm tak jenguk pun maybe sebab tiada laporan penderaan berlaku.

Macam abby ni aku rasa dia tolong promote utk bantu org yang takde anak directly kepada mak yang tak nak pergi jkm.  Bukan semua org nak serah anak sebab terlanjur,  ada yg sebab miskin dan ada yg simply tak mau anak tu. Yg ini hanya perlu perjanjian peribadi,  surat sumpah dan lapor ke jkm.  Tiada hak jkm halang orang nak bagi anak dan ambik anak selagi kedua dua ikut proses.  Akta anak angkat kan ada.

Lagipun abby tulis situ bayar kos bersalin saja dia tak ada apa charge.  So aku pasti dia hanya membantu. Jauh sgt fikiran aku imagine dia perdagangkan budak.  She herself a mother.  Entahlah i dont know.

aku pun tak boleh tolerate lah cara ni.. yg ko war warkan tu manusia tau tak..  elok pun JKM ketat prosedur sebab ini urusan kemanusiaan. bukan nak bagi anak kucing. ini manusia yg satu hari nanti ada profil dia sendiri, ada perasaan ada maruah

kalau bagi secara senyap antara sedara mara kengkawan tu tak kisahlah.. dua dua agree.. ni siap iklan dalam sosial media.. haisshhhhh

drawbacknya cara ambil anak angkat off record ni, ada kemungkinan kanak2 ni di adopt oleh orang2 yg buat business human trafficking atau penjual organ haram. apalah sangat setakat bayar kos bersalin mak2 ni nak dibandingkan dengan untung yg diorg bakal dapat kalau jual organ atau lacurkan kanak2 ni. kalau nk adopt off record pun, biarlah yg adopt anak2 tu orang yg dikenali. bukan strangers. so, aku tak setuju cara abby dan orang2 lain yg iklankan adoption dekat socmed ni

yebbi ni as a org tgh je pun.. sama mcm fynn jamal... x ambil sesen pun duit org.. dia deal dgn yg nk bg n yg nk ambil... kos hospital semua yg nk ambil tu tggung semua... dia x ambil je.. cuba pergi JKM, paling2 kne ade 10k dlm akaun baru boleh ambil sorg... then, JKM akn sllu dtg rumah nk check bdk tu.. diorg ni memudahkan org yg nk ambil ank angkat tu...

kenapa JKM sangat ketat dalam prosedur ambil anak angkat... sebab:

1. nakkan kebajikan anak terjaga
2.  nak elak kes jual anak ke luar negara
3. taknak parents ambil anak for the sake of dengan harapan lepas tu mengandung... bila dah mengandung, dipulangkan balik anak tu

ni antara punca utama... bukan senang nak serahkan amanah Allah swt pada orang lain weih...  kena faham on that part... cuma maybe JKM boleh improvise sikit procedure supaya kurang menekan san menyusahkan ibubapa yang betul2 berharap...

lps dh setuju dua2 pihak mmg akn ke saluran yg betul jugak.. cuma disini abby nak tnaya sapa nk cari anak angkat.. itu kefahaman aku. betulkan kalau aku salah..

abby ni lebih kepada jadi penghubung jah.sebab dia selebriti rmi follower org cpt respon. selebihnya urusan mak kandung ngn mak angkat sendri la. kalau tb2 mak kandung cancel. abby pon x blh buat apa. motip nk dengki tak tentu arah.

tgk post tu rasa kesian plak kat baby.  Sapa nak ? sapa nak?

But niat nak tolong , ai positif je la. Asal kebajikan baby tu terjaga.

anony-mous replied at 19-2-2019 06:39 PM
Kan ada money transaction tu? Klau nk kene byr kos ibu . Ke mcm tu xkira as money transaction?

Kena bayarla kos beranak kalau nak anak tu
Kalau dah kos beranak pun takmau bayar or tak mampu bayar, mcm mana nak bela anak tu

Bukannya dia jual mintak duit buta2 cmtu
Setakat kena tanggung kos beranak pstu kos ibu berpantang and duit saguhati skit utk ibu tu mulakan hidup baru xde salahnya

anony-mous replied at 19-2-2019 06:40 PM
Kenapa JKM lembab? Kan lg susah budak2 tu ramai dekat rumah ank yatim?

Cubalah apply amik anak angkat thru JKM
lepas tu fahamla apa maksud i

Piramida replied at 19-2-2019 08:47 PM
So ada prosedur utk ni? Betul2 valid?
Good then.

Mestilah valid
Ramai je yg dah sah bela anak angkat dr org tengah
Bukan beli, bayar kos beranak etc je
Semua ada dokumentasi yg sah
Of course it is GOOD

sweetfasha replied at 20-2-2019 08:05 AM
aku pun tak boleh tolerate lah cara ni.. yg ko war warkan tu manusia tau tak..  elok pun JKM ketat p ...

Kalau tak iklan mcm mana golongan yg nak anak nak tau?
I dulu pun dapat anak sbb iklan2 mcm ni lah
Jenuh mencari
Nak harapkan nurse kat hospital?
Hampeh
Sedangkan masa i bawa mak baby i utk pi beranak pun ada nurse puaka nak sailang baby i
Cilahanat sgt perangai
I jaga baby sebulan lebih tau dlm perut tu
Senang2 nak sailang?
Mujur mak baby i baik xde terpengaruh dgn nurse lahanat tu
Dorang tolong kroni je
So bg yg xde kabel kroni, iklan cm yg abby n fynn jamal buat adalah terbaik