CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: Cari-Saiful

"Tak Pernah Sambut Atau Terima Ucapan Hari Lahir Daripada Arwah Saleem,&quo

Sabar la Syafiq.. Saya melalui pengalaman yang sama. Arwah ayah saya bekas drug addicted juga. Lepas saya lahir, kedua ibu bapa saya bercerai dan saya dibesarkan oleh arwah atuk + arwah opah sebelah ayah. Susahnya hidup menumpang Allah je tahu. Arwah ayah memang tak pernah ambil tahu pasal saya. Nak ucap selamat hari lahir jauh sekalik.  Alhamdulillah walaupun hidup menumpang, saya berjaya juga jadi orang berguna dan dah dapat kerja elok serta berkeluarga. Terima kasih Allah. Arwah ayah meninggal 2 Mac 2019 lalu. Al Fatihah Papa.

To Syafiq, setiap apa yang jadi tu ada hikmahnya. What doesn't kill you, will make you stronger!!

DARSITA replied at 20-2-2019 02:34 AM
Ramai jer emak ayah zaman dulu tak wish wish bday ni. Tak lah menjadi satu kerugian. Cumanya budak n ...

Aah betul. Kita adik.beradik.ramai. ayah sibuk kerja. Tak adanye lah nak ingat birthday anak2. Mak.pun mmbantu.ekonomi.rumah juge. Siang malam.dgr bunyi mesin jahit. Homework or mngaji or solat..pandai2 sendiri sbb faham struggle mak pak cari makan. Jd org jugak. Jd tak pyh nak salahkn parwnts sgt klu perangai kelaut. Otak kan ada?

Mamat ni kira bertuah gak. Mak pak cerai tapi mak dia amek jaga dia. Ada org ...mak pak cerai..anak2 campak bagi nenek n atok jaga. Mak pak pi kwen baru n ada ank baru. Ujung2 ank2 yg nenek n atok jaga ni perangai semacam bila da dewasa, wpon cuba jadi yg terbaik tp masih ada masalah dalaman yg x settle dan effect kat generasi seterusnya.

matbad replied at 19-2-2019 05:33 PM
Takkan dia saja2 nak cerita kalau reporter tak tnya..ko punnnnn

orang tanya pun, kalau dia xnak jawab boleh je.
or pusing jawapan.

x bijak mamat neh

Byk pngajaran dari kisah salim iklim ni. Walopon kita tak tahu secara terperinci, tp yg terbaca di surat khabar tu dah mcm-macam bunyi. Sesama ambil lah pengajaran.

bintangct replied at 19-2-2019 05:36 PM
Kdg2 kesalahan ibu bapa terhadap anak2 tak dipandang langsung tp bila anak2 dh besar dan tak pedulik ...

setuju apa yg ko kata

Follow Us
anony-mous replied at 20-2-2019 12:34 AM
I klau nmpk org tua sorang2 @ kene halau i mmg xsedih sgt sb i akan rasa ni mesti jenis mak @ bapa ...

Yg ni iol setuju sangat....