CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rosasa

Sari Yanti keguguran

Nham22 replied at 18-2-2019 04:25 PM
Bukan susu xcukup..tp die dah giveup..xlarat nak bangun malam...  aslong as ade demand and supply. ...

Yeke?kakak ai dpt susukan anak dlm 6 bln je.smpai melecet2 susu xnak kuar.kuar pon cair xcukup utk budak.hari2 makin mcm2 utk tmbah susu.dr petua tradisional smpai laa yg beli2 tu..

Takziah Sari & Jep..

eyansss replied at 19-2-2019 08:24 AM
alhamdulillah ada jugak rezeki dapat second baby... kiranya ko ada PCOS & prolapse uterus la eh... ...

ada tips tak untuk pregnant tu? sebab aku pun ada pcos jugak. anak yang first dah 6 tahun, tengah try dapatkan yang kedua pulak.

Edited by eyansss at 21-2-2019 10:18 PM
galleria23 replied at 21-2-2019 12:11 PM
ada tips tak untuk pregnant tu? sebab aku pun ada pcos jugak. anak yang first dah 6 tahun, tengah  ...

tengok pada patient sebenarnya...

cam aku, paed nasihatkan aku untuk control food...  kurangkan gula dan manisan sebab bila PCOS, kita akan ada insulin resistance...  jadinya, kita ni akan ada simptom macam diabetis patient...  pastu gynae bagi aku makan glucophage...  pil ni biasanya diabetis patient yang makan, untuk bagi badan kita tak resist insulin lagi dah...  gynae suruh aku makan for 9 months...  bila dia tengok aku masih tak pregnant, then dia suruh start makan clomid untuk perbaiki hormon aku dan bantu telur fertilize...

in my case, PCOS aku severe...  bila dah makan clomid for 9 months dan masih tak jalan, then gynae buat ovarian drilling untuk pecahkan cyst tu semua...  lepas tu rest for 3 months then sambung clomid balik...  bila masih tak berjaya, gynae buat HSG test dan scan...  keputusan, cyst masa tu takde tapi telur tanak matang (sebab lama sangat PCOS aku ni kan)...  dah la body haywire dah sebab bila hormonal imbalance, otak dapat wrong signal dan rembeskan testosterone banyak instead of progesterone...  tu yang buat telur tak matang sebab body dapat signal yang aku ni lelaki...  kena pulak, tube belah kanan aku sempit sebab ada kesan infection...  gynae suspect masa aku buat ovarian cyst dulu2 tu, gynae yang buat tu tak treat betul2...

then gynae suruh proceed dengan gonal injection for 3 months...  unfortunately, doc kata memang kurang berkesan kat aku dan kena buat IVF (tapi doc bagi percentage yang sangat rendah...  last2 aku take a break dulu dan it just so happened, kawan aku call offer anak angkat...  jadinya, aku fokus pada anak aku je...  dan entah camne, 4 years after, aku dapat anak naturally...  gynae aku terkejut dan dia kata maybe sebab aku dah tak stress langsung fikir nak dapatkan anak sebab dah dapat anak bujang aku tu...

eyansss replied at 21-2-2019 01:45 PM
cam aku, paed nasihatkan aku untuk control food...  kurangkan g ...

Love your story. Alhamdulilah

Sending love.
Iols mmg suka baca kisah2 TTC

Follow Us

owh. banyak jugak procedure nya. alhamdulillah, akhirnya dapat jugak kan. memang rasanya tak boleh stress sangat fikir nak dapatkan anak kan. macam aku pulak, tahun lepas baru scan dapat detect ada pcos. tu pon lepas 5,6 bulan xdtg period, baru jumpa doc. doc just bagi aku ubat metformin (untuk diabetic patient) + pil perancang. lepas makan jek ubat tu, memang period regular, pastu doc start bagi clomid untuk 3 bulan. tapi still belum ada rezeki lagi. sekarang ni, start balik xdtg period. risau cyst tu jadi balik jek. last scan memang xde cyst dah. mmm...

tupperwarepink replied at 21-2-2019 02:53 PM
Love your story. Alhamdulilah

tq... alhamdulillah dapat aku bagi adik pada anak sulung aku tu... cuma dia marah kenapa bukan baby girl... hehehe..

smeetasmitten replied at 21-2-2019 03:38 PM
Sending love.
Iols mmg suka baca kisah2 TTC

love accepted and in return, giving big fat lovely hug to u

galleria23 replied at 21-2-2019 04:39 PM
owh. banyak jugak procedure nya. alhamdulillah, akhirnya dapat jugak kan. memang rasanya tak boleh ...

metformin tu macam glucophage juga... insya Allah u are on right track...  cuma kalau dah pakai clomid dalam 9 bulan, tanya doc boleh tak proceed denga gonal injection... tapi pricey sikit la...

Tahziah jep & sari.

Sukanya baca cerita TTC semua

Sedihnya baca IG Sari Dahla keguguran, anak pulak jauh Tp meols respek jgk kat Jep. Nampaklah sygnya dia kat Sari cemana. Then bagus cara dia didik Sari. Takde scandal/cerita merepek2 psl Sari or Jep. Means, Sari yg "follow" Jep, bkn sebaliknya. Meols doakan Dariya dpt adik nanti. Ciann dia. Dahla comel, mama plk jauh.

Carcosa replied at 25-2-2019 12:48 AM
Sukanya baca cerita TTC semua

Sedihnya baca IG Sari  Dahla keguguran, anak pulak j ...

rasanya sari dah amik dariya
ada sheol post ckp dariya dah blk
dah x nak susu botol nk menetek je

ada npk smlm jep tlg anak sari bt kerja sekolah
sambil dukung dariya so sweet

hutung sari berpantang pun jep amik natalismothercare
masak berurut dan jaga sari