CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blastoff

[Tempatan] Tak wajib vaksin utk kanak2 ke sekolah .....yer lo dah tak potent vaksin, ambik

Edited by blastoff at 7-3-2019 11:10 AM

virus polio tu plak yg jenih tak ada vaksin lani di buat utk nya langsung....

haaa hampa ingat depa boleh berjaya hapus totally kaa... yg mampu di kesan di batch tu lah so far , what about yg tak mampu di kesan lagi yg terlepas kandang ?

Kalau batch tu boleh contaminated, apa mende lagi yg virus to boleh contaminated kan ? Dok tunggu masa je nak explode jadi epidemic laa bila masa dan keadaan sesuai utk ia melebarkan sayapnyaaa.

Hakikatnya yg menyebar dan membiakkan kuman adalah syarikat pembuat vaksin . Depa bukan boleh pastikan semua kuman yg depa biakkkan tu betul2 mati dan lemah ..... pasti ada yg hidup yg kuat yg boleh saja contaminated mcm2 mak nenek lah .

xy_daen replied at 7-3-2019 11:03 AM
Riak takbur...taubat lah wahai manusia hina

riak dan takabur dlm hati berlakunya  .... tak boleh di lihat oleh sesiapa pun melainkan Allah je. Kau bukan Tuhan nak claim boleh baca apa yg dlm hati manusia .

Sazida replied at 7-3-2019 07:41 AM
Hbs tu kalau tak vaksin mmg confirm sihat sampai tua ke?? Kau taknak vaksin ank kau, tu kau punya  ...

Ada aku halang kau vaksin anak kau ke ? Bagi info kenapa di anggap sebagai tindakan menghalang plakkk , kau ni anti information kaaa , asyik nak boh dlm pasir kepala , sronok ke ada dlm pasir lama2 ?

Vaksin pun tak confirm sihat sampai tua haih.... yg penting jaga kebersihan, bersenam dan makan makanan yg menyihatkan , kalau sakit ambik ubat jgn tunggu , usaha lah dgn cara yg boleh dikenal pasti dpt membuahkan hasil  .....

Vaksin tak boleh disahihkan keberkesanannya, sebaliknya boleh di sahihkan kegagalannya ...buat pe guna.

laaaa... x abis2 lagi pasal anti vax ko ni...

ko nak antivax satu family sudah la ...x yah la nak pengaruh org lain....

nasib ko tak tuduh kerajaan kali ni...sbb mazlee sokong x yah vaksin pun boleh sekolahkan...

cer mazlee kuar statement wajib vaksin...berbakul ko kata kerajaan aku rasa...

ahahahahahha

Edited by blastoff at 7-3-2019 11:24 AM
GigaMom replied at 7-3-2019 01:22 AM
Contoh pula x tahu valid ke x
Jalan crt pun semasa dlm proses trial n error pun fiction sgt

kat mana yg fiction nya ?

Kau ingat syarikat GSK tu akan biarkan ke media2 antarabangsa melaporkan pe berlaku tu kalau ia tak betul ?

Laporan tu menjejaskan kredibiliti depa kaw kaw tau dak , world wide plak tu imej depa terjejas teruk ....

tapi GSK tak bertindak hapa pun ke atas media2 tu , krik krik pun dak.

Itu menunjukkan memang betul lah kejadian tu ,

cuma GSK deal dgn kerajaan2 di seluruh dunia, bukan directly pada consumer....

so selagi kerajaan2 accept depa selagi tu lah depa berjaya marketkan produk depa walau produk merbahaya atau tak potent camna sekalipun.

Edited by blastoff at 7-3-2019 11:26 AM
seri_mawr replied at 7-3-2019 11:21 AM
laaaa... x abis2 lagi pasal anti vax ko ni...

ko nak antivax satu family sudah la ...x yah la nak ...

korang yg cuba paksa semua di vaksin kan ....kesiannn dah kantoi kan kan kan .... ayat kaver malu je yg korang mampooo punggg

Follow Us
blastoff replied at 7-3-2019 10:31 AM
halal perlu tengok dari cara test, cara proses, ingredient .......mana ada vaksin halal di malaysi ...

Halal xkena cara pulak dah. Habis tu kau ingat jakim gugel je utk tgok halal haram sesuatu benda? Bodoh jugak cacai sekor ni.

blastoff replied at 7-3-2019 11:08 AM
riak dan takabur dlm hati berlakunya  .... tak boleh di lihat oleh sesiapa pun melainkan Allah je. ...

Tak bergerak walau satu zarah tanpa kehendakNya. Mati sakit semua atas kehendakNya. Kau tak rasa riak cakap kau x vaksin tak sakit pun? SubhannAllah

Edited by blastoff at 7-3-2019 11:38 AM
JokesCop replied at 7-3-2019 12:09 AM
Aku xpaham ape masalah meroyan sampai mcm ni sekali. Ratus ribu kalau xpun juta baby terselamat. Mor ...

adib sorang mati pun beratus ribu rakyat negara ni buat demo demand keadilan untuk nya...merata thread di buka di forum nih demand keadilan .

inikan plak 40 bayi yg tidak berdosa mati ....

bukan nyawa nyamuk tapi manusia beb ....

satu nyawa di bunuh tanpa alasan yg kukuh pun Allah tetapkan neraka jahanam selama2 pada yg lakukannya dan juga pada yg menyokong pembunuhnya.... inikan plak 40 nyawa....

jadi pintu neraka mana yg kau ketuk dgn menyokong vaksin dan pembuat vaksin tu yg telah membunuh ramai bayi yg tidak berdosa guna produk depa?

Bukah sekadar tak pernah di dedahkan apa substance yg di guna syarikat vaksin yg menyebabkan 40 bayi tu mati malah parents depa tak di bayar sesen pun oleh syarikat vaksin tu serta tak di pedulikan  langsung , di biarkan menanggung sendirian segala nya.....adil ke tu ?

blastoff replied at 7-3-2019 11:25 AM
korang yg cuba paksa semua di vaksin kan ....kesiannn dah kantoi kan kan kan .... ayat kaver malu  ...

skrang ni siapa yang highlite kan issue tk yah vaksin...??
ko ke aku..??

skrg ni ko tu yang kantoi....dgn alasan nak sebar kebenaran ke apa entah ko tulis atas tadi nun....

x nak vaksin duk diam2...jgn nak pengaruh orang...teruk2  SS tu reti jugak asingkan anak2 dia dr bergaul dgn anak2 lain..ko ni lagi haru biru dari dia...

blastoff replied at 7-3-2019 11:16 AM
Ada aku halang kau vaksin anak kau ke ?  Bagi info kenapa di anggap sebagai tindakan mengh ...

Bangang. Information kau kasi semuanya nk tunjuk kau tu antivaksin. So tak same ke dgn cara seolah kau kasi info nk halang org vaksin anak dia? Bukan pakai duit kau sesen pun.

Edited by blastoff at 7-3-2019 11:48 AM
xy_daen replied at 7-3-2019 11:32 AM
Tak bergerak walau satu zarah tanpa kehendakNya. Mati sakit semua atas kehendakNya. Kau tak rasa r ...

kalau dah yakin pada kekuasaan Tuhan , kenapa guna produk yg menyebabkan kematian beribu bayi sebagai usaha plak ? Kau ingat Tuhan memberkati ke usaha dgn guna produk yg dihasilkan dari pembunuhan dan penganiayaan ribuan bayi?

Kalau kau yakin yg menyembuhkan dan mengelak dari Penyakit adalah Allah , then kau tak perlu bergantung pada produk mcm tu lah diketika berbagai usaha lain masih wujud utk kau guna yg tidak involve perbuatan jenayah ke atas bayi.

Sazida replied at 7-3-2019 11:40 AM
Bangang. Information kau kasi semuanya nk tunjuk kau tu antivaksin. So tak same ke dgn cara seolah ...

dlm minda kau yg memikirkan segala info tak selari dgn pemikiran kau bermakna utk menghalang kau. Kau berfikiran ala komunis yg nak org tunduk pada perintah dan pemikirannya je tanpa boleh meluahkan perbezaan pendapat langsung .

Apa hang meroyan ni anat oiiiii...

suka hati hang la

blastoff replied at 7-3-2019 11:46 AM
dlm minda kau yg memikirkan segala info tak selari dgn pemikiran kau bermakna utk menghalang kau.  ...

Pendapat aku simple je. Vaksin. KAu tu je tiber mencapub reply komen aku pertahankan vaksin tu penyebab itu ini. Hancing betul pemikiran kau.

Imam Syafie berkata:

“Aku mampu berhujah dengan 10 orang yang berilmu tetapi aku pasti kalah dengan seorang yang jahil, kerana orang yang jahil itu tidak pernah faham landasan ilmu”

blastoff replied at 7-3-2019 11:16 AM
Ada aku halang kau vaksin anak kau ke ?  Bagi info kenapa di anggap sebagai tindakan mengh ...

Aku teringat sebuah babak dalam cerita polis lakonan Stephen Chow...

Apek saintis: tuan, ini teknogi baru, lampu solar.

Stephen Chow: apa yang menarik dengannya?

Apek saintis: tak payah pakai bateri.

Stephen Chow: jadi?

Apek saintis: kalau ada cahaya matahari, ia menyala.

Stephen Chow: kalau tidak ada?

Apek saintis: tak nyala la.

Stephen Chow: kalau begitu buat apa aku bawa!

Lantak  korang berdebat dengan blasstoff  ni

blastoff replied at 7-3-2019 10:26 AM
Kalau dah evolved bakteria/virus tuh....kenapa masih dok guna vaksin yg sama ? Bukan kah vaksin pu ...

Mmg vaksin pn sentiasa berubah2. Untuk ko dptkn vaksin bwru, ko kene ternak bakteria baru. Nak ternak tu y dorg pakai perut kambing, hati lembu dsb

Kalu vaksin versi baru untuk bakteria lama sihasilkan, still amik masa nk masuk kt pasaran

blastoff replied at 7-3-2019 10:43 AM
aku sekeluarga tak pernah ambik vaksin ...tarak la kami sentiasa kena penyakit berjangkit nonstop  ...

Kalau ade sekelumit perasaan riak, aku harap kau satu famili dpt penyakin kritikal y hnya org pernah divaksin je bole sembuh

Mohon jgn membiak derr