CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4175|Reply: 23

[Tempatan] Ragam rumah bujang. Bukan cotton candy tapi periuk nasi lemak. Periuk lima hari

Ingatkan cotton candy, rupanya nasi lemak basi... baunya 'semerbak' satu rumah!

SERING kali media sosial menjadi platform untuk netizen meluahkan rasa tidak puas hati termasuk jika mendapat teman serumah yang tidak menghiraukan aspek kebersihan.

Baru-baru ini tular di laman Twitter apabila seorang pelajar universiti tempatan, Nabil Naqiuddin Kamaruddin memuat naik gambar periuk nasi dipenuhi kulat ala-ala 'cotton candy'.

Posting pelajar berusia 24 tahun itu menjadi perhatian ramai apabila ia meraih lebih 10,000 ulang kicau dan 4,800 tanda suka.

Posting yang tular di Twitter baru-baru ini.

Pelajar tahun dua jurusan Kejuruteraan Pembuatan itu memberitahu mStar Online, dia mendiami pangsapuri yang menjadi asrama pelajar universiti di Perlis bersama enam rakannya yang juga penuntut bidang sama.

"Kebiasaannya, kami akan masak setiap hari sehingga khamis. Baru baru ini, kami masak nasi lemak. Sudah tentu perlukan santan.

"Sebelum masing-masing pulang ke rumah pada Khamis dan sepatutnya orang yang terakhir makan akan kemas dan basuh peralatan dapur.

"Namun, bila saya sampai rumah pada Isnin dan nak masak nasi, saya tengok periuk belum dibasuh dan bekas nasi lemak bukan saja dah basi tapi penuh kulat, ala-ala cotton candy,"ujar Nabil.

Menceritakan situasinya ketika itu, kata Nabil dalam perasaan geram, dia hanya pasrah dan terus mencuci periuk berkenaan kerana dia orang pertama melihat 'cotton candy' itu.

"Dalam hati memang geram, tapi apakan daya, saya terpaksa basuh periuk itu yang baunya 'semerbak' satu rumah sebab nak masak nasi untuk makan tengahari," katanya yang pertama kali berdepan situasi itu.

Selain itu, Nabil juga berharap peristiwa yang berlaku ini dapat memberi pengajaran kepada teman serumahnya selama satu setengah tahun ini supaya lebih peka dengan kebersihan.

Dalam pada itu, rata-rata netizen yang pernah berhadapan situasi sebegitu turut memberi komen di posting berkenaan.

Sebahagian netizen yang terkejut melihat gambar yang dimuat naik oleh Nabil di Twitter.

"Dulu ada housemate perangai macam ini, pastu aku buat law sendiri, tak basuh lebih sehari aku buang.. Alhamdulillah, dah takde pinggan mangkuk periuk belanga dah dekat rumah lepas itu," tulis @azrindatoazizan.

"Aku ada member suka letak bekal basi dia di bawah katil, sampai berbekas-bekas. Aku geram pastu aku ikat semua bekas itu dekat dia punya teddy bear," tulis @laskar_johor.

"Pernah dapat housemate pengotor macam ini, aku ambil periuk tu letak atas katil cover dengan selimut.. hambikk kooo," tulis ShayzrulS.

Rate

2

Periuk nasi basi.. Pastu masak nasi mesti basi xdan hari esok

dia peram nak buat tapailah tu. dak pon nak buat apam kukus. mesti elok kejadian apam guna nasi lemak peram. terlajak merekah & gebu gebas

Amboi kulat tu.. Bahagia nya dia

direct je la kat orang yang last tu supaya dia ingat lain kali..
upload kat internet dapat apa pun..
or else masak sama-sama, makan sama-sama, kemas sama-sama..
kesian jugak orang yang last makan tak pasal-pasal kena kemas segala bekas sorang-sorang..

dah macam kulat teletubies

Follow Us
ooo nasib tak keluar ulat2

elleh
jgn2 kau sendiri yg lupa nk basuh sblm balik khamis hr tu

benda kecik pun nak viral.....

kawan yg last mkn tu terlupa lah tu....nak balik kg cepat kan.....

Poyo nya kau nabil....

Edited by brego at 21-3-2019 11:22 AM

jantan pemalas macam ni, lepas tu kawin.
n then bini meroyan kat socmed.
lepas kutok generally semua lelaki pemalas biawak hidop macam laki dia.  

memang budak2 skang nih ramai pemalas pong.
sama jer jantan betina.
aku berbelas tahun duduk dengan bebudak bujang nih.
zaman jahiliyah dulu, cohabitate dengan rumah aweks2 pun pernah.
so aku tahu la budak2 bujang ni pemalas nya macam mana.

sekarang ni aku dok sorang2 jer. aman damai tak sakit jiwa.
rumah pun bersih dan damai, macam  sorga donia.  

Nape tk abis kn sblum basi? membazir aja

zaman ni bukan lelaki aje pemalas..pompuan pun sama..
...Aku selalu bebel kat anak pompuan aku..klu malas mengemas..esok2 bilik serupa pusat pelupusan sampah..ko tido dalam khemah aje.Nanti dok ramai2 ..dapat housemate2 pembersih..tak malu ke?dapat yang pemalas ..ko pun sama naik juga.

Laki pompuan sama je pemalas
Dl housemate masa keje, dok bertiga
Aku jenis kalau tgk tong sampah penuh, mmg aku buangkan
Mmg bkn tugas sapa2, sapa npk tlg buang
Skali tu aku blk kg 3 ari
Balik2 umah mmg bau semerbak
Tong sampah dah sampai berulat, xde sapa buangkan
Aku letak beg, terus buang aje la
Zaman tu xde socmed2 ni semua
Kalau ada pun, xde la sampai nak upload

Asal usul tempeh

zaman aku takder kes viral, duk tumpang kawan2 bujang..pintu dapur pun tak tutup..

aduhai hahahah

camner begitu hasilnya...
sungguh putih dan gebu...
aku pernah juga balik kampung terlupa nak basuh...
tapi nasi tu mcm kehitaman dan berair2 je...

teringat masa kerja, dok rumah sewa ramai2...lepas masak/makan x basuh, tinggal je dlm singki. member owner pinggan bengang je kena cuci, last2 gi amek simpan dlm bilik...niat nak tolong kawan2, akhirnya jadi kede...time beli barang dapur, duit xpenah keluar...tapi bila nak masak ke makan, ambil barang dapur mcm barang sendiri je xminta kebenaran pon...

Hampeh. Rumah aku pon ada perangai suka buat tapai nasi dalam rice cooker ni. Aku buat dangg biarkan je. Clean up your own mess konsepnya. Aku kalau masak sume utensils aku cuci susun balik elok2. Kalau ada food lebih aku simpan kat bekas, so kuali periuk next person nak masak boleh terus guna.

Kalau makan ramai2 courtesy lah, sorang makan sorang kemas sorang buang sampah.. Ini ko makan sorang pastu periuk kuali tinggal bertenggek kat sinki. Ko ingat bibik ko nak cucikan? Memang tak lahh..

Masak sendiri2 lah, tong sampah asing2 lah. Kalau share2 masak makanan n Buat kerja Rumah akan tak ikhlas tau. Basuh toilet sorang 1 side, side 3 petak utk diorg bior ja lah. Masak ngam2 lah jgn ada tetlebih. Tak habis masuk peti sejuk.

12Next
Return to list New