CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahdramli

[Pelbagai] Kekesalan dalam hidup

Menyesal sebab marah anak malam tadi.

Menyesal sebab suka lawan cakap suami

Rate

1

Menyesal amik loan kereta 9 tahun.

Tahu dulu amik 7 tahun je pun ok.

Kalu tak, sekarang ni dah habis bayar dah.

Rate

1

menyesal sebab pemalu sangat, ada sorang lelaki ni kerja di bangunan yang sama2,  dulu2 macam dia pernah hint suka kat saya, saya pun sebenarnya suka juga dengan dia cuma saya x tau nak respons balik  macam mana, sekarang dia dah kawin dah ada anak, skrg dia pula duduk di kawasan perumahan yang sama dengan saya, sedih + gembira tengok dia bahagia, saya selalu doa kat Allah jangan bagi saya jumpa atau ternampak dia, tapi kadang2 tu terjumpa juga, dari dulu sampai sekarang reaksi saya sama je bila jumpa dia, buat2 bodoh ja.

satu lagi menyesal dulu sambung belajar, sepatutnya saya kerja lepas spm, saya dulu keluarga susah, masa tahun akhir ayah saya meninggal, so sekarang bila dah kerja sedih sebab x sempat bagi ayah merasa senang sebelum menutup mata, so sekarang berbakti untuk mak, apapun semua yang berlaku dalam hidup kita bersangka baiklah dengan Allah sebab Allah lebih tau apa yang baik untuk kita, macam Allah dah cakap dalam Al-quran, “Boleh jadi kamu membenci sesuatu, padahal ia amat baik bagimu, dan boleh jadi (pula) kamu menyukai sesuatu, padahal ia amat buruk bagimu; Allah mengetahui, sedang kamu tidak mengetahui.” (QS. Al Baqarah: 216).

Rate

1

Benda yg aku kesalkan smp sekarang bila aku tak dapat menunaikan hajat arwah bapak aku sebelum dia sakit.. masa tu bapak aku nak pegi kenduri kt KL, beria dia ajak aku teman dia.. tapi aku taknak sebab masa tu memang betul aku tengah kering tak berduit.. end up bapak aku tak jadi pegi KL sebab takde sapa bawak (dia memang selesa ngan aku walaupun ada adik beradik lain).

selang sebulan dua dia dah sakit sampai bedridden. dia stat sakit smp dia pegi tu dlm 6 bulan je. setiap minggu aku blk kg tgk dia. smp ada 1 masa tu aku tak blk (time weekend) sebab dah penat sangat.. time tu la dia pegi tinggalkan kitaorg semua..

smp sekarang gak aku rasa menyesal gile babs. kalau bole putar masa, mesti aku meminjam kat sesapa so that aku bole bawak bapak aku gi KL tu..

semoga Allah mencucuri roh arwah bapak aku sentiasa.. sedih plak bila teringat cite ni

Rate

1

Anak pertama ditakdirkan lahir dgn masalah kesihatan ketika bayi.  Dlm keadaan terpaksa, saya lepaskan tawaran bekerja di luar negara, walaupun itu adalah idaman dan cita2 saya sejak saya di bangku sekolah.  Saya berhenti kerja, jadi ibu sepenuh masa.

Sekarang, anak saya dah remaja, bila dia buat hal, kadang2 timbul rasa kekesalan di hati.  Saya rasa macam nak kata, kalau saya tak lepaskan kerja tu, mesti saya dah hidup selesa dgn income dan pengalaman yg tak ternilai tu.

Tapi, saya selalu istighfar.  Anak itu amanah Allah kepada saya.  Saya dah buat yg terbaik utk dia, dan anak2 yg lain juga.  Suami saya boleh tumpukan perhatian kepada kerjayanya kerana saya sentiasa ada.  Saya dah tunaikan tanggungjawab saya, yang lainnya, saya serahkan kepada Allah.  

Rate

1

Liliput replied at 27-5-2019 06:42 PM
Anak pertama ditakdirkan lahir dgn masalah kesihatan ketika bayi.  Dlm keadaan terpaksa, saya lepask ...

kasih mak mmg tak berbelah bagi. sebab tu Allah kata syurga tu bawah tapak kaki mak.

begitu la, ada je dugaan dlm hidup. semoga Allah memberikan ganjaran buat sissy sebab mengutamakan tanggungjawab membesarkan anak..

Rate

1

Follow Us
menyesal sebab dulu2 tak pandai urus duit...huwaaaaa

Rate

1

kawin ngn salah org kot.
tp apapon syukur..kalau tak kawin, xde lah aku dpt ank yg terer..hehehe..
aku..maafkan kamu
.

Rate

1

Nak masuk sekolah balik. I tak rasa i habis sekolah dengan best. Itu je lah kot.