CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Kalau Tak Suka Pelacur, Babak Seksual Tak Payahlah Tengok Nur 2!

Jajabeans replied at 19-4-2019 02:04 PM
Model spentot ni sis. G kt ig dia tokojut den.

aku pon terkojut sis... nak follow ke tak nih??? hahahha xsangka uolls..
suara jantan abeh sekali adoiii suka shirtless
iollss plak malu2

paku_karat replied at 19-4-2019 09:25 AM
aku xtau ape reason ecah syg beno kat madi tuh..
sbb madi masih terima dia yg mandul tuh ke? xkan ...

Aku pun xpaham knpa si ecah ni hadap sgt nk berlaki kan madi? Nk kata kemaruk syg si madi sdri penah ckp kt arwahh kt mak si nur dlu bininye yg xnk lyn asik tolak2 gituhh klo madii nk bersama so terpksa lah madii cari mkn kt luarr.
Pastu kn ada scene madi hangkut bdk wechat balik rmh sbb ecah tgk ada lipstik pompuan dia ckp eh dia buat lagi dah. So maknanya ecah mcm aware jah prngai bangsat laki dia and ecah sdri percaya yg madi tuh mmg berslh yg xpaham nye kenapa dia msih terima jd lakiii tuuu aku pon xpahamm kot nt ada plot twist madi bomohkn ecah ka logik gak la nk jd bangang tahap tu

kakasotong2 replied at 19-4-2019 09:47 AM
Meols nak tengok jugak apa tindakan Ustaz Adam nak selamatkan anak2 Darul Mukhsin ni. Takkan give up ...

Hah aku pon bengang gak dgn kebengapan watak adam ni nmpk bebal lemau smcm.msa menikah ngn nur pon jobless khen wlaupun lulusan jordan mujo apak kaya bulehla bg kerja.nmpk pemalas xde inisiatif sgt plk si adam ni sejenis bergntg kt makpak gituu xmalu ka jiran2 pelacor pon gigih berusaha membanting teteks tetiap mlm

Pahtu bila nk cri fund tu idea nya pi letak tabong derma kt kedai2 mcm tak logikkk sgt bape sennn lah sgt sis ko lehh dpt hasil derma dr tabong cenonet tu
Dh kata sekolah pon hutang juta2 perlukn dana segera merepott lahh klo nk harapp tabong senduuu

Iols pn rimas tgk adam asik buang masa ulang alik ke lorong tiap mlm pastu blik muka frust konon xberjaya org semua lari tgk dia siap ada yg mrh yela dh ko menganggu. org sibok dok cikcor cri client time2 tu gak ko duk menyibok ajak borakkk koserr lah depa nk lyn namanya time kerja..so ptotnye pegi usaha dakwah time2 dorg luar waktu keje petang2 time dorg duk membawang menyidai baju tu.xpayah nk pi lorong jauh2 pon tu haa keliling rmh berderet pelacur yg blh ko ceramahkn

yuliss replied at 20-4-2019 12:56 AM
Aku pun xpaham knpa si ecah ni hadap sgt nk berlaki kan madi? Nk kata kemaruk syg si madi sdri pen ...

Sebab Ecah takut dengan stigma Janda plus she ols kan didakwa mandul. So bila dimomokkan oleh Madi sheols takut la untuk jadi janda. Nobody wants her if she bcome janda like that. Sebab tu ada juga kes wanita hidup kena dera bagai tapi stay sebab benda cam gini. Or else sebab laki power on bed. Macam madi ni nak kata power pun cam sendu je u ols

Xtengok..so no komen

Aceli aku baru je abis tgok nur 1 smlm sb nk bndingkan dgn nur 2.sb org cakap nur 2 x bes.. Ya nur 1 lbh dramatik.lbh rasa dijiwa ni sb ade part Seyus aku nangis dgn lakonan mak adam.. Nur adam.. Ayah adam n kakak adam.. Lakonan dieorg A plus ok... Nur 1 xde la nak over taruk punch line dari ustaz hamadi.. Ap yg kuar dari nur 1 is real.bukan diskripkan seperti dibuat2...berbeza dgn nur 2...xde satu babak pun yg buat aku nangis setakat ni.. Kurang emosi sb skrip tlampau fokus pade punch line ustaz hamadi.....tlampau nak suap penonton smpai kenyang dgn punch line hamadi..  Tlampau sarat dgn lawak yg mmg lawak la dari hamadi...u know what budakijat..tlampau suap smpai kenyang sgt pun x dela bagus sgt... tapi disebabkn bende2 ni maka hilang la nur tu... Nur yg asli yg penuh dgn emosi dan cerita...n yes hamadi dan aisyah umpama hero n heroin dlm drama ni...penonton lbh tertarik dgn watak hamadi lbh drp hero n heroin sendiri..  Itu ke yg budakijat nak??? Maka hilang la nur yg asli..maka tukar la name tajuk drama ni jadi hamadi... Belom lg cakap pasai logik x masuk akai juita adam n nur... Nex la story

Follow Us
budakpink replied at 23-4-2019 01:27 AM
Aceli aku baru je abis tgok nur 1 smlm sb nk bndingkan dgn nur 2.sb org cakap nur 2 x bes.. Ya nur 1 ...

sambunglah stori kak..
yang aku perasan dr pihak akulah..ms nur1 tuh aku rs lama je cerita nih bersiaran.. xperasan pon eh nak abeh dah..
yang nur2 nih aku rs br je tgk tup2 eh minggu akhir dah? ape yg jadi sebelum nih? hahahah

kesian ecah.. at the end laki nak lacurkan dia.. dulu dia yg caci hina nur last2 dia hampir jd sama taraf dgn perempuan2 lorong tuh..
aku harap dia xbg peluang pd madi dah walaupun madi pujuk2 dia ingatkan janji2 lama tuh

episod semalam tu berat betul scene masing2. paling berat scene madi jual ecah tu, remuknya hati tengok Ecah kena macamtu.

paku_karat replied at 23-4-2019 08:42 AM
sambunglah stori kak..
yang aku perasan dr pihak akulah..ms nur1 tuh aku rs lama je cerita nih b ...

Tu lah, i pun harap ecah tu buka mata dan hati kering tinggalkan juga si madi tu. Wake up ecah, wake up! Nur dah wake up dah tu. Akhirnya Emo betul kan,

Aceli aku baru je abis tgok nur 1 smlm sb nk bndingkan dgn nur 2.sb org cakap nur 2 x bes.. Ya nur 1 ...

Betul ni. Kawan aku x tgk nur, tapi dia ckp, knp drama nu tajuk.nur bkn ustaz madi?

masterudeng82 replied at 23-4-2019 09:36 AM
Tu lah, i pun harap ecah tu buka mata dan hati kering tinggalkan juga si madi tu. Wake up ecah, wa ...

aku harap ecah tuh x termakan pujuk rayu madi tuh.. time tuh ah br kata ecah bini sampai jannah..
pastu dok ckp psl janji2 lama dia masa mula2 jumpa ecah..
kalu aku mmg puiii kan je

watak bodoh si ustaz adam ni. name je lulusan Jordan. igtkan alim2 ala ustaz dlm film ayat2 cinta tu. langsung xde tokoh jd ustaz. layak jadi ustaz PU je ust adam ni.

Setuju pendapat ko. Tpi chuols kna igt budakijat dh claim awal2 nur 2 ni dibuat utk satisfy kehendak penonton yg rata2 nk tau kesudahan pd watak hamadi n ecah especially maka terjadi lah nur 2. Sebab tu tenggelam habis nur n adam. Mmg npk buat ala kadar. Capik pun dh mls nk pgg watak ustaz adam. But overall, citer Nur ni memang terbaik. Aku suka permainan tone warna cerita ni. Redup jee. Tak macam astrokk kejap biru, kejap oren sakit mata aku. Pemilihan pelakon dr hero heroin, antagonis, extra sume A plus

semalam scene ayah aji selfi kt lorong pelacuran kelakar yach bila heshe nak gerak blk dgn mak aji

Aku memang tak boleh masuk cite2 jenis mcm ni

Lima minit tgok da sakit dada n rasa boring.
Sorry la, aku tahu dlm realitili mmg ada kehidupan mcm ni di Malaysia.

But kenapa industri seni Malaysia tak nak buat cite yg diluar kotak.. sebarkan cerita positif? Penat laa tgok cite org jahattt org tu hipokrittt talam dua mukaa n so onnn.. dah bosann kat tmpt kerjaa mengadappp bnde ni.. takkan balik rumah pun kena sajikann bnda ni gak?

adeqo replied at 23-4-2019 10:31 AM
Aku memang tak boleh masuk cite2 jenis mcm ni

Lima minit tgok da sakit dada n rasa boring.

You suka cerita mcm mana ?

Dah try layan drama2 di Viu - The Bridge, Jibril etc ?

asmara_me replied at 23-4-2019 09:07 AM
episod semalam tu berat betul scene masing2. paling berat scene madi jual ecah tu, remuknya hati ten ...

Tp iols gelak ngekek2 tgk ayah haji sampai lupa tujuan dorang g lorong tu boleh lak g selfie ngn peminat siap bye uolsss
Pastu leh la si madi muncul ckp suara siapa tu ye mcm suara yg aku benci kat planet ni je hahah
Drama ni iols skip jaa time watak setad adam ngn pompuan2nya
Cite budak ijat mesti ade scene ala komik cth scene berak tak flush tu adoii siap garu2 punggung lg.
Pastu scene smlm yg ayah haji duk bye uolss tu.

Watak2 tempelan lagi lah akak baju kelawar dan remy maghrib yg nk beli ecah tu semua krew2 je tp pandai je dorang belakon.

Teringat drama sindarella dulu kot ade je watak2 yg buat sakit hati dan gelihati dlm masa sama cth  watak makcik meri mak tiri sindarella.

paku_karat replied at 23-4-2019 09:47 AM
aku harap ecah tuh x termakan pujuk rayu madi tuh.. time tuh ah br kata ecah bini sampai jannah..
...

Dia saja tanam tebu tepi bibir, kalau dia nak insap patut masa duk lam jail dah insap.
Gaya dia memujuk pun masih nK humblebrag siap sebut lg perkataan mandul bagai.

soniackyy replied at 9-4-2019 11:35 PM
Scene sexual tak uncomfortable, yang uncomfortable ni ha mirul ngan suraya ni.Macam tak perlu je bua ...

taw takpe..
rasse mcm rimas nengoknye..
nk blajo ke nak bcinta...
dh laa dgn Suraya tu kepamm tk sudah dr awal smpai nk hbs episod..

cerita nur 2 ni mmg nampak madi n ecah yg lagi menyinar..

watak juita tu bg aku pun xberapa berat sangat..biasa2 je..

tp okay la..xda la meleret sgt cerita ni..

scene budak2 darul mukhsin kena berhenti sekolah semalam mmg sedih..aku menangis..sbb kesian tgk budak2 tu..

tp dari episod 1-12 cerita nur 2 ni aku masih boleh layan lagi. bermakna cerita ni xdalah bosan.. mmg ada realiti kehidupan yg diceritakan dlm nur 2 ni.