CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Kalau Tak Suka Pelacur, Babak Seksual Tak Payahlah Tengok Nur 2!

pearl.silver replied at 10-4-2019 12:13 AM
Bukan ke ebit lew pun mmg sasarkn golongan mcm nih juga.. Tp idokla gi berdakwah kt lorong
Buat t ...

O ya...pernah tengoh dlm fb ttng usaha ustaz ebit liew mendekati para transgender. Satu usaha murni drp ustaz ebit yg harus dipuji.  Cuma kita harus menyedari apa yg ustaz ebit buat ialah tindakan di alam nyata sedangkan yg ustaz Adam buat hanyalah olahan drama demi untuk mewujudkan satu rentetan kesah seterusnya. Di alam nyata, memang tak akan adalah ustaz2 nak telusuri lorong2 maksiat begitu kan?

soniackyy replied at 9-4-2019 11:35 PM
Scene sexual tak uncomfortable, yang uncomfortable ni ha mirul ngan suraya ni.Macam tak perlu je bua ...

Yes.. for me x perlu pon sub plot mirul n suraya.. tp well. As nak mengikut kehendak penonton so ejad besarkan sikit watak mirul tu.. nak tarik penonyon remaja katanya rembes dgn raja atiqullah tu..

MatDeghem replied at 9-4-2019 06:31 PM
kebanyakan yg jadi pelacur  kerana kesempitan wang....dan yg di lorong itu semua pelacur kelas 3.  ...

Ejad sendiri pon mengaku kalau dikumpulkan semua pelacur kat malaysia ni. Belum tentu jumpa yg cantik mcm Amyra tu.. well.. utk televisyen kan.. kena la superficial..

Dulu iols memang layan la Nur 1. Tadi first time tertengok sikit Nur 2, part ustaz Hamadi nak pegang kaki Nur. Eh rengse nya aku tengok drama ni tak habis2 lagi ke nur nak jadi mangsa lelaki gila sex cam ustaz ni so iols rasa nak tunggu jelah review netizen nanti. Stress iols tengok drama camni

patutnya watak Ustaz Adam bagi kat Asyraf Muslim.

beta_carotene replied at 9-4-2019 10:23 PM
dan 'tahniah' sebab berjaya menseksualisasi kan pula Nur 2 dengan watak Juwita. Kenapa ek?
Tarik ra ...

Since kita dlm ruang berfouam dn membahaskan ttng drama Nur2, izinkan saya menyatakan pendapat saya spt ini (maaf tak bermaksud nak overule pendapat sdr ye).

Drama Nur adalah sebuah drama yg mengangkat persoalan pelacuran yg wujud dlm masyarakat kita dn dunia keseluruhannya. Ada persoalan nilai moral, akhlak, agama dn kemanusiaan yg cuba diketengahkan oleh penerbitnya sebagai satu cabaran minda dn meneka2 persepsi masyarakat melayu Islam khususnya.

Wanita2 yg jadi pelacur dipandang jijik, hina dn mendustai imannya(bg yg Islam). Ramai2 mengutuk, tak suka dn akan menjauhi wanita golongan begitu berdasarkan banyak sebabnya.  Bertanya......, kenapa mereka menjadi pelacur? sukarela atau terpaksa?  Kita yg tergolong orang2 baik yg menyedari keadaan, apa yg sepatutnya kita buat? Wajarkah masyarakat juga berperanan membela nasib mereka selain drp menghina dn mencaci. Or kita boleh kata "bukan masalah aku, buat ape aku nak fikir" or " eee... tak sukalah, tak nak cakapah hal2 pelacur ni/I don't want to talk about it".  Yg mana satu pandangan kita agaknya sedangkan persoalannya sebuah realiti yg ada di sekeliling kita.

Follow Us
Edited by Munshi at 10-4-2019 03:58 AM

Ok saya x pernah tonton drama ni sekalipuntapi boleh agak la naratif dia dan sejujurnya naratif mcm ni terlalu lah conventional dan takuk lama. Balik balik wanita jugak yg lemah hina sesat etc. Why chose wanita pelacur? Imagine kalau naratif ditukar ustazah cuba menyusuri lorong menyedarkan pemuda yg makan ketum drugs pimps or cikcur etc. Ada je lelaki straight cikcur Dan ustazah tu jatuh cinta dan nak kahwin dgn druggie cikcur tu ke. Plot twist la sikit

aku kalau 10 malam budak x tido.. aku pasangkan NatGeo atau BBC DOCUMENTARY.. ( wiken la selalunya)

tengok tuh dah kire tengok tazkirah mengucap kebesaran Allah... aku yg tengok pon mengucap kesyukuran subhanallah....

yg mak budak x reti bahase gi tengok Nur 2 dengan budak tuh watpe?

Debat macam apa ni?
Jangan lah ribut ribut lagi , kita sudah merdeka, tak bole debat..
Nanti upin ipin tak bisa tayang di tv lagi .
Apa macam kalian ini.
Bagus kalian main judilah dapat duit cepat kaya jadi boss dah itu suka ati mau punya pelacur berapa banyak, tak pakai pelacur anak oranglah kita hajar , ambe tu perawan.. I am sorry agak kasar nih.
Udah bosan saya jadi orang miskin , ayo main judi kita di PION POKER ini salah satu agen poker online terpercaya pasti kaya kita ni, tiap hari dibagi duitlah . RICH MEN NEVER LEAVE ..

Rate

1

RatuDunia94 replied at 9-4-2019 05:50 PM
Iols x paham watak budak suraya tu.. dah tau org susah lg nk masuk sekolah swasta sampai x mampu nk  ...

Sekolah agama kerajaan murah jer kan. Punyalah miskin si suraya tu sampai gula, teh dan kopi pun takde padahal duduk berdua jer kot. Kalau keluarga besar logik la gula teh kopi cepat habis. Hahhaha...

soniackyy replied at 9-4-2019 11:35 PM
Scene sexual tak uncomfortable, yang uncomfortable ni ha mirul ngan suraya ni.Macam tak perlu je bua ...

Memang tak perlu pun kan. Menyemak jer. Aura bbnu sangat. iols menguap di skala 10 kalau budak berdua ni muncul.

Nope nope. Aku rasa Suraya tu mesti ada sangkut paut dgn watak lain, Juita ke? Aku tak rasa watak Suraya itu diwujudkan hanya untuk kembangkan watak Amirul.

beta_carotene replied at 9-4-2019 10:23 PM
dan 'tahniah' sebab berjaya menseksualisasi kan pula Nur 2 dengan watak Juwita. Kenapa ek?
Tarik ra ...

Niceeee chuolsss

RatuDunia94 replied at 10-4-2019 12:34 AM
Ejad sendiri pon mengaku kalau dikumpulkan semua pelacur kat malaysia ni. Belum tentu jumpa yg can ...

dia sangat kurus sekarang.....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rhyno replied at 10-4-2019 12:43 AM
patutnya watak Ustaz Adam bagi kat Asyraf Muslim.

Dan Nur ....dia ini

sesuai gituuu

MatDeghem replied at 10-4-2019 08:10 AM
Dan Nur ....dia ini

Yg ni ustat hamadi tgk kaluuuuuu ....

Lepas Nur2...bam ijat boleh lah buat drama pelacur 5star hotel kelas 1.....

Kebanyakan pelacur lorong kelas 3 ....terjebak kerana keadaan kehidupan yg sempit. Tiada pilihan. Bayaran nya pun hanya cukup makan saje....

Lain pulok pelacur 5star kelas1 ....hidup mewah, memang pilihan mereka untok jadi pelacur......dan tarak org tahu mereka pelacur.

RatuDunia94 replied at 9-4-2019 05:50 PM
Iols x paham watak budak suraya tu.. dah tau org susah lg nk masuk sekolah swasta sampai x mampu nk  ...

duit yuran spm takde, gula minyak teh semua takde, tetibe ada krim deeja, mampu pulak beli barang kosmetik hahahahah

Nur 1 pn x sempat lg tgk {:thief

Nur xleh tgk kat tonton ke?
Adehhhhh
Nak tgk mlm2 segan tgk dgn laki/anak2