CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LelaRentaka7

ALL ABOUT SOUTH KOREA PART 21

moonbug replied at 27-7-2019 11:05 AM
Yes sis, sejuk nak mati. Celup tangan sudah, gigih buka kasut

Mari kita throwback sikit. ...

Gigih la kaka. Entah bila nak sampai sana lagi gamaknya hahaha. Cantik lah camera why kena sorry kaka

baru balik dari jeju last saturday. self drive. satu je pet peeves i, the drivers in jeju are horrible

nuryakmal replied at 29-7-2019 09:30 AM
baru balik dari jeju last saturday. self drive. satu je pet peeves i, the drivers in jeju are horr ...

Especially part kena uturn tengah jalan? tiba-tiba je orang depan pusing, terkezut wei

moonbug replied at 29-7-2019 10:43 AM
Especially part kena uturn tengah jalan?  tiba-tiba je orang depan pusing, terkezut wei

crazy sangat tau. ,area mount hallasan tu lagi la dah la foggy. stress kita.

kawan kita drive 900 m je from our hotel to jeongbang waterfall. 5 hari pas tu aku yang drive

minat tol sm korea kn smpi air laut sane pn kate lawa..hahahaha
sy yg stay kt sane rase cm biase2 je air laut dior tu..air laut plg cantek kt Sabah uols..kt Terengganu pn lawa2
cume buat lawa sbb ade windmill je kt laut diorg
tu je la wt jd cantek laut diorg
klau bab kaler sorry xleh nk argue kate lawa..hahahahaha

sudutgamat replied at 20-7-2019 09:32 AM
planning 2020 bulan May......sila rekomen tour company yang best

bnyk je tour agent yg legal & illegal kt sane
bleh try check mn2 agent kt msia
cume jgn amek yg murah2 sgt je la
takot kene tipu dek pakej2 murah tu
hehehe

Follow Us
lame da x msuk cni..br terasa nk jenguk blk..tau2 da rumah baru
sorry x bksempatn nk bukak rumah baru dlu
thanks makcik LelaRentaka7   sbb bukak rumah baru
sape2 yg plan nk jenjln kt Korea thn ni & thn dpn
moge dpmudahkn sgala urusan & lancar je pjlnn korg kt sane
nk tnye ape2 psl Korea or nk tnye psl tour guide or nk tnye ape2 la bkaitan Korea
bleh je direct whatsapp sy 0123564894
rase ssh nk bukak forum ni sbb xde mase tluang sgt nk mjengah tmpt ni..hehehehe

KimchiMen replied at 29-7-2019 03:14 PM
minat tol sm korea kn smpi air laut sane pn kate lawa..hahahaha
sy yg stay kt sane rase cm biase2 ...

Saya takde mention saya "minat betul sama Korea" tapi saya memang suka nature so saya kata air laut Jeju lawa. Terengganu, Sabah, etc tu pun saya dah pergi dan saya pun cakap air laut dia lawa tapi tak nampaklah yang saya cakap tu sebab bukan dalam thread ni kan. Kalau laut tu lawa, ada windmill ke takde still lawa bagi saya. Beauty is after all too subjective. Benda yang negative dan saya tak suka kat Korea/Jeju tu saya takde sebut kat sini, apa yang positive saya boleh puji saya sebut dan share untuk kawan-kawan lain yang nak pergi. Sebab apa yang tak best atau saya tak suka tak semestinya orang lain find it tak best atau tak suka juga

nuryakmal replied at 29-7-2019 02:23 PM

kawan kita drive 9 ...

Agree part foggy area highway kat gunung tu. Jalan kecik pulak tu, nak laju tak boleh tengah hutan pun takut tiba-tiba ada Police Camera haha tak gunanya kawan u tu

sudutgamat replied at 20-7-2019 09:32 AM
planning 2020 bulan May......sila rekomen tour company yang best

hai... bole tgk @breathandbeing kt ig.. my fren penah guna ni... dia kata best...

Edited by SooAh at 15-8-2019 12:09 PM

xsempat nak baca semua thread ni xtau dah penah ada yang share ke tak...so ni just nak share pengalaman sendiri kot sapa2 yg nak ke seoul....

i pegi bulan 4 haritu.. dgn kawan2..kiteorg book airbnb dekat area dongdaemun... tp bila sampai nak letak luggage dulu (sbb xbleh check in lg flight malam sampai pagi) so singgah seoul station dengan luggage besar2 untuk letak luggage..

so masa tgh cari locker... tetibe kami didatangi oleh 3 pegawai polis... sorang tu siap boleh cakap melayu (sbb dia penah stadi kt indonesia)

then polis tu tnya tentang penginapan kiteorg and nak tengok booking details..
dia tnya kiteorg duduk airbnb ke? pastu kawan i panik terus ckp ya.. then dia nak tgk booking..
so lepas tu dia amek semua details tentang airbnb tu (dia snap gambar booking dr fon) then tnya tarikh check in check out.. pastu tnya area seoul station ni ke then kiteorg kata x...pastu polis suruh kiteorg tulis report (dia da siap kertas yang ada soalan2 kiteorg isi je pastu sain) (kiranya mcm kite buat report polis gitu)

then kiteorg tnya lah are we in trouble? pastu dia kata tak.. dieorg just nak check airbnb tu legal ke tak (meaning register ke tak dgn gov) and they use us tourist to find these airbnb owners.. tp i still cuak giler lah... tp nasib baik jugak owner tu tak bgtau lg rumahnya mana just bg apartment mana je.. rumah mana satu xbgtau sbb bila smpai apartment tu baru dia akan bgtau via msg.. (i rasa sbb owner pon tahu kot polis tengah carik owner2 airbnb) then polis kata lepas kiteorg check out baru dieorg akan contact owner airbnb tu... so kiteorg pon sambung la jalan sambil ketakotan jugak huhu

lepas tu ada jugak my fren yg nak balek dr seoul bgtau ada gak polis2 tu area dongdaemun...
siap nak pegi tengok rumah lg huhuhu.. tp ada owner skali time tu.. so owner settel... xtaulah apa kesudahan owner tu,,sbb time tu dieorg dah check out..

so sapa2 yg ke seoul and book airbnb... i rasa area seoul station dgn dongdaemun tu mcm hotspot.. polis2 ni...
jd hati2lah...
bukan apa i takot owner tetibe kensel if polis tetibe ikot ke rumah.. xpasal2 xde tempat nak duduk...

SooAh replied at 15-8-2019 12:07 PM
xsempat nak baca semua thread ni xtau dah penah ada yang share ke tak...so ni just nak share pengala ...

Bukan area Dongdaemun je area lain pun sama kira dia orang buat random check dengan sesiapa yang guna Airbnb sebab mereka tak nak adanya owner yang buat service tu secara illegal.  Banyak kes penipuan kepada guest dan guest buat bising jadi ada jiran yang komplain.  Selalunya guest yang dah menginap mereka tak kacau hanya mungkin lepas guest check out tak tahu ler macam mana dengan owner.

SooAh replied at 15-8-2019 12:07 PM
xsempat nak baca semua thread ni xtau dah penah ada yang share ke tak...so ni just nak share pengala ...

oo gitu pulak. maksudnya kita kene berterus teranglah ye dgn polis2 tu? polis betul ek bukan tipu?

risau lak. sye pun akan dok airbnb nanti area hongik station.

nuryakmal replied at 29-7-2019 02:23 PM

kawan kita drive 9 ...

sebab tu rela ambik supir ahjussi..malas nak pening pikir signboard simpang bagai..takut left drive pon yer jugak

Free admission to palaces and royal tombs, toll-free highways during Chuseok holiday.

From 12-14 sept 2019.

Sape ada kt sana time tu? jom pg palace hehehe

mohon pencerahan, senang tak nak withdraw duit di atm di seoul guna foreign debit card?

~boolean replied at 11-9-2019 12:49 AM
mohon pencerahan, senang tak nak withdraw duit di atm di seoul guna foreign debit card?

Boleh jer asalkan dah aktifkan kad tu untuk kegunaan luar negara.  Tengok belakang kad akan nampak logo plus cirus etc.  Mana mesin atm yang ada logo tu bolehlah kad tu digunakan.  Pada atm screen pun ada pilihan bahasa inggeris.

Nak tanya sket….

Advisable tak pegi Jeju awal bulan January? Driving conditions okay tak?

Thanks ya!

newrule5 replied at 12-9-2019 09:44 AM
Nak tanya sket….

Advisable tak pegi Jeju awal bulan January? Driving conditions okay tak?

Winter peak time tu jalan selalu licin mudah membuang kalau tak biasa memandu dalam keadaan jalan berpemukaan berais apa tah lagi nak kena biasakan memandu disebelah kiri bukan kanan macam disini.  Elok ada basic knowledge macam mana nak pasang tayar chain dan keadaan cuaca yang tak berapa baik kadang tu terutama kalau salji turun lebat.  Memandu dalam salji tak sama memandu dalam hujan disini.

Artemesiaa replied at 11-9-2019 06:11 PM
Boleh jer asalkan dah aktifkan kad tu untuk kegunaan luar negara.  Tengok belakang kad akan nampak ...

Terima kasih. Ada yang kata SK masih guna 4-digit PIN.
Hanya sesetengah bank saja yang boleh guna foreign card.

Kalau senang cari bank, tak perlu lah aku tukar duit banyak sangat.