CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

'Ingat Budak Ke? Memang Patut Makcik Dia Meroyan, Bagi Duit Raya RM5 Satu Penghi

eyansss replied at 10-6-2019 01:16 AM
anak dia sendiri pun problematic...  hahaha...  takleh lupa gambar transformation dia...

semoga si anak mdapat hidayah..

armin replied at 11-6-2019 01:51 AM
Biar betul. Iols rasa fb lg bodoh. Ni makcik main fb terlepas kat twitter

Fb tmt penuh iklan. Iols x aktif jua di situ

gelongbilal replied at 9-6-2019 08:28 PM
lain kali tak payah bagi duit.....bawa je makanan ke, gula 1@2 pek ke, susu ke.....

Yes. Iols sll buat mcm ni la.
Nak bg duit kdg2 tak terberi,
So iols bawa gule, buah or susu tin.
Kalau hari biasa bkn raya, iols bawa la ayam x msk lg kt mak cik2 yg masak sedap.
Tp ade sorang mak cik, dia mls masak, so kalau nk gi umah dia, kami jemput dia gi mkn dulu. Jumpe pun jarang2, apa salah beradab skit.

salmon-suki replied at 10-6-2019 11:30 PM
Hahaha..aiolzs pn dah xdpt duit raya..sbb dah keje..kuikuikui~

Macik ni pn silap,kalau anak sed ...

Maybe makcik twitter ni hint2 kat anak buah nak duit raya so si anak buah ni tak ready nak bagi, ataupun igt mokcik ni bergurau, dia pun bagi jela duit raya untuk budak2.. haha. Agaknya anak buah tu tak plan nak bagi duit raya pun kat dia..

Ayat selalu depa guna nak mintak duit raya-  dulu2 korang kecik, makcik dah bagi duit raya, sekarang ni korang dah kerja bagilah pulak kat makcik pacik..gituuu. Sedangkan anak buah tu baru la nak mula hidup, yang tua2 tu dah stable, berharta semua..

sekarang budaya bagi duit raya ni lagi advance bukan apa... dulu nak duit raya kena dtg rumah.. skrg kalau pergi rumah orang tu.. ada budak2.. bagi jugak.... tapi kita fikir sebab nak sedekah and bagi happy budak2 jah.. cam meol, kalau ramai bagi la 2 hinggit sorg.. atau 3 hinggit.. gila kau.. dah la ramai nak bagi 5 hinggit.... tapi bagi yang rapat2 cam anak buah, anak sedara yang rapat, kawan rapat.. bagi la 5 hinggit.. 5 hinggit tu bagi aku dah mahal eh.. tak tau la orang lain so bagi aku agak special and kalau anak aku dpt 5 hinggit pun .. aku anggap orang tu anggap anak aku special kat diaorang.. me tak kisah kalau kita tau corak hidup orang tu gimana so kalau anak dapat singgit dua ke tak kisah...

Apa2 je la makcik ni...sure raya lepas ni xdpt sesen pun..

Follow Us
ala maklong pun...bersyukurla...
mak2 sedara aku tak harap pun duit raya anak2 sedara.. dapat, alhamdulillah, bagi rm 2 pun tak kisah, ingat juga korang kat aku, kata drg.

niway, kalau ini maklong aku, mungkin dah berjela2 tuit dia sebab aku tak memberi pada mak2 sedara kecuali yang tak berapa nak berada. yang anak2 dah kerja besar2 mmg aku tak bagi.

Paz takde bagi Makcik dan Pakcik, sebab rata-rata hidup bagus. Berkemampuan lah. Tapi anak - anak dia orang Paz bagi semua sama rata. takde ikut umur ke apa. Kalau orang tua cuma kat nenek dan  sedara2 yang layak diberi.

Tapi sebanarnya konsep duit raya ni mesti lah ikhlas dan yang nak bagi pun jangan sampai terbeban. Tak sepatutnya penerima discuss and disclose berapa amount dia dapat sebab tu kan pemberian iklhas. Kalau buat juga memang RUDE yer.

Makcik ni maybe lah nampak kereta besar, gaji besar etc, yang dia tak nampak macam mana org tu nak manage hidup. ntah-ntah dia susah and ada hutang yang perlu dijelaskan.

pendapat aku la kan...

maybe si anak sedara ni tersilap bagi sampaul (aku pon salu camtu) lagi2 klau semua sampul same je..

tp kalau btol pon...takpe kot rm5/...mmg la mcm sikit sgt utk org tua..maybe si anak sedara cuma ade tu je...harta bende,...jenis kereta bukan la ukuran kekayaan poket...

atleast kan..makcik tu bole tnye anak sdara dia cara gurau...rm5 je ke? tanye sendiri...takyah viral..tak malu ke?

jane_hopper replied at 9-6-2019 05:45 PM
Iolls bg duit raya kat budak2 je, mak2 & pak2 sedara iolls x kuasa iolls nk bg, anak2 theyolls kan a ...

same laaaaaa

paz replied at 11-6-2019 11:05 AM
Paz takde bagi Makcik dan Pakcik, sebab rata-rata hidup bagus. Berkemampuan lah. Tapi anak - anak di ...

setuju dgn paz.....

kalau tak bagi duit raya nanti dok tanya2 duit raya. tp kalau bagi pulak dok viral 1 mesia...haish bagi salah tak bagi pun salah

noraidil_06 replied at 11-6-2019 07:10 AM
Fb tmt penuh iklan. Iols x aktif jua di situ

Tp kalau tgk komen2 org fb mmg mengucap.

Oii makcit..nk bnyk mintak kt anak makcik sendiri la..hebat makcit Ade twidder bagai

I malas nak beklog, & i tak setuju langsung acik nie pergi mengadu domba kat socmed. Tp i pon tak setuju rm5 dia bg kat makcik dia.Mcm kita, org tua pon ada pride dia jugak. Terasa la dia kalau dia sama taraf kan dia dgn budak2...

Agak2 budget tak berapa nak byk, limit kan bg kat budak2 je la, senang. Takde siapa nak terasa.

Mesti cut terus hubungan kekeluargaan pasal ni..

menyampah betul kalau asyik nak merungut dpt duit raya sikit
x yah bagi la bagus kan

1. Makcik kalau tatau bersyukur dengan rezeki yang sikit, takde nak dapat rezeki yang banyak ye makcik pasni.
2. Personally aku pun rasa baik tak payah hulur kalau rm5 untuk org tua. Tapi kena faham mungkin yg menghulur nak jaga air muka jugak daripada dilihat tak hulur apa2 kan.

Macam aritu kawan aku cite time umah dia buat kenduri kawen, ada je dapat sampul kosong dari tetamu.. Tak kisahlah cuma mungkin org malu nk datang kenduri tapi takde apa nak hulur. Diam2 sudehhhh. Takyah nak ngutuk apa orang kasi kat kau. Bukannye dorang wajib pun nak kasi duit..

Tak perlu nak argue berapa jumlahnya yang penting ada juga jumlah yang nak diberi tanda dia masih ingat pada makciknhya tu

orang bagi tu bedal je la..tu pon nak kecoh. dah tua2, beruban atas bawah pon nk harap duit raya lg ke