CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15745|Reply: 164

[Dunia] Kena pecat sbb reply icon OK kt bos

Seorang pekerja telah dipecat dari sebuah bar di tengah China, selepas membalas kepada pengurusnya dengan emoji OK pada aplikasi pesanan segera WeChat, menurut laman berita dalam talian.

Pengurus bar di Changsha, wilayah Hunan, memasukkan pekerja itu di dalam kumpulan WeChat minggu lalu, meminta beliau menghantar beberapa dokumen mesyuarat, dan mengambil sedikit masa untuk response. lapor Btime.

"Anda harus menggunakan teks untuk membalas mesej itu jika anda telah menerimanya." "Adakah anda tahu peraturan?" tanya pengurus itu.

Beberapa minit kemudian, beliau memberitahu pekerja itu untuk menghubungi jabatan sumber manusia dan menyusun peletakan jawatannya.

"Ini adalah kes sebenar, peletakan jawatan masih diproses," kata pekerja itu. "Saya telah bekerja selama bertahun-tahun dan ini adalah pertemuan pertama saya dengan keadaan bodoh seperti ini. Saya sangat marah kerana saya tidak membalas. "

Wanita itu berkata rakan sekerjanya bersetuju bahawa kelakuan pengurus itu terlalu melampau, dan selepas itu, pengurus  itu telah menghantar notis rasmi kepada team beliau yang meminta semua orang menggunakan "Roger" ketika membalas mesej.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

2

Aku pun benci pekerja balas cam ni. Kita tulis panjang2, bagi direction mcm2, dia balas dengan benda ni jer dah tu senyap. Aku tak tampar kau punya muka dah bagus.

star_karat replied at 19-6-2019 09:06 AM
Aku pun benci pekerja balas cam ni. Kita tulis panjang2, bagi direction mcm2, dia balas dengan benda ...

uish..garangnya..

Berasas la alasan pengurus tu..
I pun tak gemar staff reply wassap icon macam tu..
Macam less respect pulak.
Sepatutnya bila berurusan kerja kena formal..
Taip pun kena penuh,  bukan shortform.

serba salah bila nak pakai icon bila urusan dgn office/bos...dgn officemate ok lagi kot

patut ke i pecat boss i sebab dia selalu guna icon?

Follow Us
icon cara respon yg ringkas
tapi ada masanya kita tak tahu respon penerima
samada  dia fhm msg tu
atau dia anggap kita malas taip teks

sib baik boss aku sporting..kadang dia whatsapps info  psl kerja aku reply 'like' je.  dia pangil aku 'ngan yin' lps tu...ahah

sarahmirza replied at 19-6-2019 09:35 AM
Berasas la alasan pengurus tu..
I pun tak gemar staff reply wassap icon macam tu..
Macam less re ...

aku klu reply kat boss aku dia wasap aku type...

"okay boss. noted"

tak berani aku nak bg emoticon ok jek...

tapi klu aku wasap org bawah2 aku..selamber jek derang relpy emoticon...kadang2 "K" jek dia bg aku...kahkahkah...

aku tak amik hati pun...dh nya kita pun x ckp kita x suka reply emoticon ok jek...hahahaha...
klu mood aku baik..aku reply balik...aku ckp..aiihh punya panjang i type itu je u response...nanti derang reply balik.."i am sorry... bla2..."

minguk replied at 19-6-2019 09:40 AM

Sila bg notis berenti 24jam kat beliau

aku pun kdg2 bg emoji je.. tp mostly bukan utk reply arahan kerja. lebih pada balas klu dia buat lawak. utk arahan keje aku reply ok noted

tak sangka ramai boss yg sentap rupanya guna emoji ok ni

aku penah je guna sticker yg naga keluar api tu bagi kat boss

minguk replied at 19-6-2019 09:40 AM

haha..sama la dgn bos i..

pekerja bermasalah tu kot
cuba kalo pekerja anak emas reply pape pon konfem ok punya

Boomibulat replied at 19-6-2019 09:47 AM
Sila bg notis berenti 24jam kat beliau

hello pulis!! bagi notice kat boss i ni! hahahahaha

Bagi saya tengok pada situasi tu jugak. Macam saya bekerja dari rumah. Jadi bos saya kalau whatsapp memang panjang lebar macam bersembang. Tapi soal kerja lah.

Bos sy tu pulak jenis yang suka buat2 lawak. Jadi antara ayat yang saya rajin reply kalau tak tahu nak tulis apa ialah "ok (emoticon)", "ok baik (emoticon)" dll. Kadang tu tak dapat elak juga untuk bagi emoticon je.

Apa2 pun bos saya ok. Bergantung kpd bos lah. Kalau dpt bos jenis yg serius, setiap kali whatsapp tu memang arahan semata-mata, memang taklah nak reply dgn emoticon je.

Tapi, itulah profesionalisme yg sebenarnya kan? Perkara yg basic dan perlu ada batasan. Kalau tak, tu yg ramai pekerja tak respect bos. Kat depan baik, belakang mengata.

myakayina replied at 19-6-2019 09:56 AM
haha..sama la dgn bos i..

mentang-mentang boss, kan???

ex-boss aku sejenis semua benda nak update kat wasep, pastu siap berperenggan lagi. panjang nak mampos. aku kalau rajin reply noted je. masa assessment hujung tahun dia tegur "ada orang sampaikan kat i yang u suka tengok henfon masa kerja". aku rasa macam nak lempang je si pengadu dengan ex-boss aku tu. kalau ko rase x nak aku tengok henfon, ko jangan la bagi update kat wasep, email or IM je la

boss sekarang aman je, kalau whatsapp mmg sejenis yang simple. dia bagi arahan sebaris, aku jawab sebaris. kalau bincang hal2 leisure (team lunch ke, retreat ke) baru la muncul emoticons.

Kalau bos aku bila kita tulis 'Please find the attached file' pun dia mengamok sbb kononnya kita memberi arahan kat dia paksa bukak file tu ke? Habis tu ape ayat yg proper utk bg kat bos?

Aku selamba je reply guna ikon dgn boss aku walhal dia tulis panjang lebar dalam wassap..
Ko kena consider gak, is wassap atau wechat an official communication channel for your office? Lagi satu, pukul berapa lak ko dapat mesej tu.. ko hantar time2 lepas keje atau time org dah nak tido, siapa nak layan ko unless it is an emergency.

Bagi iols, wassap ni sekadar nak kasi awareness je. Kalau officially, iols still akan demand email as an black & white. Kalau benda tak penting, setakat ko nak merempan xyah la wassap. Esok pagi leh je jumpa kat opis & cakap benda yg sama..