CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahdramli

[Pelbagai] Kisah kena rotan

Pernah kene rotan dgn guru besar sbb satu kelas bising...dgn penolong ketua kelas and penolong sekali kene rotan...tp sbb satu kelas kene, so mcm nk nangis pon mcm segan2

Dgn parents x pernah kene rotan, tp tempikan bapaku sudah cukup menjadi pengganti rotan

Rate

1

akk pernah kene masa gaduh dgn bdk lelaki masa sek ren
akk tumbuk 2x kat muka.cikgu nampak pastu takde tanya sbb apa
terus kene rotan2x.hahaha pastu baru tanya apasal g tumbuk bdk lelaki
tu akk bgt lah bdk tu g sembunyi beg sek akk pastu tak nak bgt..last2 cikgu
tu g soal bdk lelaki tu mengaku sbb kene cabar kawan2 dia.last dia kene 3x rotan
dgn 2 org kwn dia.padan muka diaorg bertiga .cikgu tu minta maaf jg kat akk tp
biasa lah sbb akk ada slh jg g tumbuk bdk lelaki tu.akk fhm jg dah salah kan..akk
ganas jg dolo2 lah.hahha

Rate

1

Iols pernah nak kena cangkul dgn ayah bapak sbb x nak pergi sekolah...
Pernah kena gantung kat pokok rambutan sbb kencing malam..

Rate

1

X pernah dirotan guru, tapi kena bambu penyapu lidi oleh ayah. Kesnya x menyahut bila ayah panggil. Berbirat dan berdarah juga la paha aku. He3... Ayah garang. Masa kecik2 dulu, bila menangis je, ayah tinggal sorang2 kat luar rumah time senja or tgh malam. Dah stop menangis baru boleh masuk dalam rumah. Tapi sebab tu la jadi orang sekarang ni.

Rate

1

RatuDunia94 replied at 27-6-2019 12:40 PM
Pernah kena gantung kat poko ...

Lagi lagend kalau, ikat kat pokok, bubuh sarang kerengga, haa nakal lagi, serik

masa kecik kena rotan sbb balik rumah lambat.. syiok main aci ligan dgn kawan.. tp tak la lambat sangat.. tp dulu klu 6.30 ptg dah kira lewat..

Follow Us
I punya rotan is hanger. Sakit tapi takde plak lebam2. Sakit emosi kot hehe

PErnah kena rotan tp bukan dgn rotan..dgn hanger dan penyapu lidi...tu pun arwah mak pukui sbb nakai sgt...
Dgn cikgu tak penah....budak baik tak penah buat hal. Ketuk ketampi dpn kelas pernah la...sbb lupa buat keja rmh geografi..

Rate

1

Kalau rotan, biasa kena kat sekolah rendah. Cikgu math. Kalau tak bawa buku, tak siap keje sekolah, bersiap la nak kena rotan. Iols plak memang jenis pemalas time sekolah rendah dulu. Suka berlagha2 je. Hahaha. Naluri kanak2 kan. Asik nak bermain je. Tp to be truth, iols paling syg dengan cikgu math tu. Sebab dia baik, dia rotan sebab kita salah. Kat dalam kelas math, cikgu tu bagi murid belajar sambil makan gula2. Sebab dia kata, at least kamu tak mengantuk. Alhamdulillah satu kelas memang cemerlang math sebab walaupun kelas math, cikgu ajar sambil menyanyi2. Terima kasih Cikgu Nazri!

Rate

1

Aku... bab2 rotan ni xdew yg meninggalkan kesan sgt rasanya... ala2 manja je. Tapi kena cubit dgn ustazah masa sekolah rendah.... perghhhhh... itu mmg lajen... 360 darjah woooo... dia pusing kat perot... last2 dia salah org. Patut aku tgk mcm x kenal je tulisan kat buku rampaian tu... part tu mmg sadis... but still... rileks jew

Time sekola menengah dulu kala,pernah kena rotan dek ustaz dengan kayu mop/kayu penyapu kot tapi kayu saiz tu la...kena kat betis,berbirat bekas rotan tu,bila balik rumah check lebam2 merah,iol tak score  pun subjek tu..entahla kenapa memang tak bole nak masuk kepala ke iol yang lembam time tu

Tapi iol score 4 flat subjek yang sama iol kena rotan tu bila iol grad,tenkiu to the ustaz,tanpa rotan pun beliau mampu buat student score betul2 dalam exam

Rate

1

Pernah kena rotan dengan mak.. Pakai kayu tebal OK.. Aduhhh berbirat sampai ke hari ni ada kesan.. Time remaja biasalah hormon baru nak up.. Ada masa Seminggu xnak ckp.. Tah apa kena pun tak tau.. Seminggu mak bersabar.. Dok paksa2 ckp xnak gak bercakap.. Kan dah kena tibai.. Huhuhu mcm kena renjatan letrik rasooo.. Tp still keras hati tu.. Air mata dah ngalir2 menahan kesakitan.. Tetap jugala degil xnak bercakap dgn org.. Itulah pukulan lejen yg xkan dilupakan.. Berbirat peha kena.. Mak oh mak.. Nampak je kocik.. Boleh tahan kuat tenaga tibai huhuhu

Rate

1

RatuDunia94 replied at 27-6-2019 12:40 PM
Pernah kena gantung kat poko ...

Woww legend bapak uols kaka

Skolah rendah dlu pernah kene rotan sbb xsiap kerja skolah maths,  kene berdiri atas kerusi &  luar kelas sbb fail exam. Haha,  tapi upsr score straight As jugak sbb tercabar betul rse dgn cikgu2 mase tu,  tenkiu cikguuuu.  Masa masuk skolah menengah,  dpt teacher english garang oi,  memanjang kene speaking dgn die,  kalau ckp bahasa mlayu dgn die,  die buat2 xdgr and xkan dilayan. Pastu masuk kelas die aku tertinggal dictionary pulaaaak,  dah kene cubitan maut kat tepi telinga.  Hahaha tapi ntah ler,  takde la rse dendam keramat pon dgn cikgu,  maybe sbb sdri salah kot,  x brani nk dendam wuwuwuu

Rate

1

I pernah kena rotan kat tangan sebab tertinggal buku la, tak siap kerja sekolah la. paling sadis, ustazah suruh hulur tangan, pastu dia keluarkan pembaris besi tu tu dia ketuk dua tiga kali jari2 tgn yg dihulur..yg ni mmg paling sakit..rela lg kena rotan..ni kena sebab silap hafaz surah je pun

Rate

1

Pernah kena rotan masa darjah dua dkt sek ren hulu klang.

Kejadian berlaku slps perhimpunan sekolah dan cikgu buat announcement "pelajar2 yg balik ke rumah naik bas sekolah pak cik baba, tolong berkumpul dkt kantin sekolah skrg". Aku excited dan ada sikit rasa bangga. Namun x lama lepas nampak guru besar mai.Rupanya kena rotan sbb x beratur masa naik bas sekolah

Sampai turn aku,guru besar ckp oo yg ni perempuan ya, kita rotan pelan2 sikit..tp azab n pedih gak tapak tangan 2 hari..

Effect dia sampai skrg aku beratur dkt mana2 shj. Bagus juga kena rotan ni

Rate

1

Pernah kena rotan dgn ustazah. Kalau ustazah je mesti garang giler buat aku benci subjek agama. N they are very judgemental too. Yer la ustazah korang je yg msuk syurga. Anyway, i'm thankful too sebab ilmu dari diaorg. Tapi korang xboleh ke nak berlembut sikit. Huhu

Rate

1

Form one..kena rotan kat tapak tgn dgn cikgu math sbb tak garis simbol pecahan..dh la aku xminat math..dia pg rotan lg sbb hal kecik jah pn..sampai ke tua tak minat math

Rate

1

Pernah kena rotan waktu darjah satu. Masa tu ingat lagi kelas BM. Kelas mengenal huruf dan membaca. Disebabkan i agak2 takut utk membaca mcm x confident gitu terus kena rotan. Lepas dari tu terus baca kuat2. Salah x salah aku hentam jaa asalkan confident. Alah kalau salah xdenye cikgu tu nk rotan dia betulkan je la. Yg dia marah tu sebab aku jenis x confident. Kan dh kena rotan. Tapi sebab dia jugak la aku reti membaca reti menulis. Terima kasih cikgu. Kisah ni aku x pernah cerita dgn mak pak aku pon. Aku simpan sendiri je. Kalau aku cerita confirm aku kena marah balik. Kuikuikui

Rate

1

Dulu masa sekolah cikgu matematik aku memag garang nak mampos.. kadang2 dia buat soalan kt papan hitam lepas tu main random je panggil confirm aku kena, dah la maths aku memang bingai.. tak dapat jawab mmg berbirat uolsss.. berani kau balik sekolah nak mengadu kat bapak aku? Mahu makan habuan rotan lg sekali ye! Zaman sekarang kena rotan mak bapak menggila datang sekolah menyangsang cikgu.. apoooooo!

Rate

1