CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akubujang

Selepas Mawar-Fizo Bercerai, Warganet Bahas Isu 'Rumah 2 Permaisuri' Pula

AznieBunnie replied at 22-7-2019 01:00 PM
sorry to hear that.
arwah meninggal sbb apa ye, if you dont mind sharing.

Meninggal sebab masalah jantung

The best duduk asing ja..
Org kita salah guna konsep syurga di bawah tapak kaki ibu... Bkn maksudnya kena duk sekali dgn mak, kena ikut telunjuk mak sepanjang masa.

Mil i pun, sejenis suka nasuk campur urusan anak menantu. Seb baik hb i jenis firm. Hal rumah tangga kitirang, biar kitorang handle, but doesn't mean kita kena kurang ajar dgn mil. I ja yg ada maid, mmg ayat yg selalu dia ulang, drpd kami bela maid, baik la bela dia. Hb i ckp kt mak dia, mak nk dtg duduk sini, dtg je la, maid tu tetap kena ada utk bantu i. Xde isu kami bela maid, dia tu pekerja.. Waktu i xde maid, i akan make sure keperluan mil i tip top before g keje. Masak semua. Mil i mmg xkan msk duduk rumah i & anak2 yg lain. Lps masak i kena make sure bersihkan sinki bagai basuh semua pinggan mangkuk. I pernah lps masak, tinggal dulu dlm sinki, sbb nk maghrib dulu. Alih2 i tgk mil dh tolong basuh.. Ok la.  Nk jd cerita, x lama lps tu, dia ckp kt makcik2 dia kata i jdkn dia maid.. Seb baik makcik2 tau i camne. So, bila mil i dtg, i akan make sure i setel everything.. Sedangkn dgn mak sendiri pun blh ada mslh, inikan pula mertua.

I dgn hb i guna konsep samarata utk both family.. Xde lebih, xde kurang. Sama giliran blk kg.. Xde la manjang blk kg i or kg hb.

bergantung kepada rezeki masing2..ade yg ok je menantu duk sekali dgn mertua..ade yg dok jauh2 tp asik bermasam muka..so yg suami tu pandai2 la main peranan dan paham keadaan.

harap2 yg menyokong kenyataan diatas, maka neraka lar tmpt kalian. klu dah yg ada cuma mak seorang, ko nak ker dia duk sorg2? when you terima anak dia, ko patut terima mak , ayah dia jugak. Ingat sikit hokey, laki atau bini bole silih berganti, tp mak bapak kandung cuma satu.

Omputeh pun mak pak duk sendiri.ekekeke..

giyomi replied at 22-7-2019 05:22 PM
harap2 yg menyokong kenyataan diatas, maka neraka lar tmpt kalian. klu dah yg ada cuma mak seorang,  ...

Masalahnya fizo angkut mak & adik dia dok rumah mawar.....

Klu dia angkut mawar dok rumah dia atau rumah mak dia...lain cerita....

Follow Us
Edited by giyomi at 22-7-2019 06:29 PM
jazaa100 replied at 22-7-2019 06:13 PM
Masalahnya fizo angkut mak & adik dia dok rumah mawar.....

Klu dia angkut mawar dok rumah dia a ...

tp nak ker si mawar tu duk umah fizo yg ntah camne rupanya...bw mak is ok tp bawak the whole family mmg ptt di ceraikan. btw iol tak tau pon sal dia ada adik bagai, in this case klu adik tu msh bujang, then dia(adik) ptt jaga mak dia di rumah pusaka. Tp dlm hal diatas, klu betul sorg mak yg memahami, dia takan masuk campur atau jadi mem besar dlm rumah anak dia.

awanysss replied at 22-7-2019 02:10 PM
susah betul rumahtangga ni ye.
takyah kawin la camni

Cr la pasangan yg maknya dh meninggal..

Edited by farlis at 22-7-2019 07:44 PM
harap2 yg menyokong kenyataan diatas, maka neraka lar tmpt kalian. klu dah yg ada cuma mak seorang,  ...

Cnfrm syurga ka kalau mak mertua duk sekali weiiii...  Mmg ada dalil ka ckp wajib anak lelaki.bawak mak duduk sekali bila dh kawen??...

Kena perbetulkan konsep.. Habis isteri xde mak ayah ka???  

RatuDunia94 replied at 22-7-2019 07:39 PM

Tak semestinya. Ramai je org yg helok2 je ada mertua. Cuma tipsnya, kalo lelaki tu punya parents yang bahagia antara satu sama lain, InsyaAllah, dia tak rengsa tengok kebahagiaan anak lelakinya dengan menantu.
Tapi, benda ni pun rezeki sebenarnya.

anarina replied at 22-7-2019 10:48 AM
Mil aku, bila dh kawin duk serumah, kita g honeymoon perli2 kata tinggalkan dia sorang, dia takut, b ...

Huhu ni yang buat I takut nak proceed dengan bf I ni.
Sebab nanti I kena tinggal dengan mak dia sekali sebabnya
1) dia anak laki sorang je
2) rumah tu atas nama dia, dan depa sama-sama bayar

I sayang bf I tapi salah satu sebab macam ni, buat I rasa malas nak proceed dengan dia.
Urghhh, sorry terluah pula.

Kalau aku jd mil even aku tinggal sorang mati laki awal, ill be on my own, eh pikir lah mati sok dlm kubur sorang gak, kawan2 i yg andartu xkawin lg lah anak takde sorang jugek, takkan nak hrp anak sedara, adik beradik, semua dah pikir apa yg terbaik, apa long term plans, apa nak takut sorang pun, mcm mil aku lah just after wed settle kami nak p honeymoon p thailand je dkt, dia mengamuk2 kata tinggalkan dia sorang la dia kene ajak kwn tido teman dia lah, takkan la tak blh bg ruang sikit pun anak nak spend time 5 hari baru je ni nikah, takut sorang again sorang, ada anak biarlah dia bahagia bila sampai waktunya, kalau dah tak boleh nak berlapang dada duduk bersama - creating more problems and issues - benda mcm ni especially in the 1st year of marriage will shape up the rest of it, i ada kwn mil sorang juga fil dah takde, mcm2 jadi kat kwn i sampai skrg kesan dia depressed and down, even dah bertahun2, impak dia tu, no one want to leave their parents alone on their own, mcm aku la blm setahun kawin tp ikhlas aku pulang balik anak dia, amik lah balik, tak kisah la belanja wed byk ke apa ke, i was happy tapi nak proceed marriage life yg tak happy i will never sacrifice my sanity. Sama gak ms sblm kawin dah tau akan stay dgn mil, accepted it wholeheartedly n openly, tapi bkn sng lah kita nak bersatu dlm masa yg singkat, slow2, kita pun ada kelemahan, willing to learn, tp some parents ni tak puas hati, quick to judge, lidah tak jaga. Betul aku ckp tak worth it duduk dlm marriage yg tak happy, sama mcm Mawar. Buat apa, even syg & cinta pun tak kemana kalau tak happy. Again not worth it. Aku nanti 1 hari akan jd mil juga, aku akan jdkan mak aku as ideal example, tak ada 1 komplen pun psl adik ipar aku sedangkan anak laki yg itulah yg paling pandai, paling berjaya. Berlapang dada bila dia anak laki nak kawin awal. Berlapang dada dgn menantu perempuan yg tentunya ada karakter yg tersendiri which is true. Mak aku kata apa pun itu pilihan adik kau biarlah. Duduk pun asing dr mak aku sbb hey duit ada p beli rumah, reno rumah. Senang2 balik. Nak mkn masak. Taknak beli. Mak aku pun xmintak duit kt adik laki aku. Shes my example bila sampai waktunya. Jangan sesekali aniaya anak menantu.

knnk replied at 22-7-2019 08:57 PM
Sebab nanti I kena tinggal dengan mak dia s ...

Meh aku cite, mana tau ko lg takut tak jadi kawin haha, dulu aku sgt berlapang dada, aku tau mil sorang, aku dpt lak anak laki sorang, walaupun ada red flag disitu, i love my man, i do not have any thinking mcm ko bgtau awal2 dh chicken out, at all, apa ko tulis ni kan aku tak terpikir pun, enter the marriage life tau akan stay dgn mil n my husband 3 of us mmg chill je, tak tau apsal aku tak pikir negatif, tp betul la aku mmg berlapang dada and look fwd to live life together cause dah date lama like 7 tahun. So nak halalkan hubungan, n ofcourse la aku tak perfect, apatah lg laki aku pun sama2 tak perfect weh. Apa ko list ni lebih kurang lah anak laki sorang etc. Aku paling sakit hati bila kelemahan aku kena contohnya aku masa tu tak berapa pandai masak tp i was excited to learn, hello ko kawin dgn laki yg ko syg tak ke ko saited nak jaga mkn minum dia, tp ko paham kan bila ko eager tiba kena cantas? Kalau ko duk umah sendiri ada ke org nak komplen paling2 pun ko ngadap dgn laki ko. Apa yg jadi tak jadi kalau masak kita anggap satu lesson kan. Tp kalau dah mil ko ckp macam2 dah camne? Tu 1 lah. Lps tu sentiasa la bg aku rs mcm aku ni curik anak dia, rampas anak dia. Aku last straw aku cakap terus terang je. Apa dia komplen kelemahan aku, aku bg je balik kelemahan laki aku aka anak dia. Laki aku dlu liat skit solat. Mak dia tau anak liat solat??? Takde mampos pijak semut tak mati ingat anak solat tak tinggal. Ha kan maluuu. Aku ckp anak sendiri solat pun lompong2, liat, nak imamkan aku pun payah (ni dulu lah), hanya sbb tak puas hati kat aku macam2.

Trust me babe - ideally for me and for all of us kehidupan lepas kawin adalah kehidupan baru, yg kita sama2 mula dr bawah, kehidupan kita utk perbaiki, belajar, improve sama2 dgn suami. Bonus kalau dah pandai serba serbi. Tapi kalau tak whats the issue? Looking back ye aku dlu masuk nikah tak pandai masak, sekarang name me apa2 nasi lemak, nasi ayam, rendang all those mee, lauk pauk segala semua aku excel, buat jual pun laku.

Tapi mak mertua puaka nak menantu masuk nikah pandai semua A to Z perfect. Anak dia mcm haram dia tak nampak. Dia nampak ko je pemalas, tak pandai, gitu gini serba tak kena.

Ko discuss la elok2 dgn laki ko sblm kawin. Mayb silap aku positif sgt dulu so takde bincang apa2. Dah kawin dah terjadi. Aku ingat lg aku ckp dgn parents aku nak cerai - blm setahun lg tak slh aku dlm 9 ke 10 bln post nikah aku ckp kt parents aku, mmg dah diambang dh, n mmg aku mintak cerai sbb aku taknak berebut n tak nampak mana arah tuju n aku tak suka duduk dlm masalah. Means aku nak selesaikan asap. Kalau kawin sentiasa in turmoil baiklah tak yah. Parents aku angguk je tak ckp byk. Takde nak serang laki aku, takde tanya apa yg laki aku tak adil, ke tak provide ke,kelemahan laki aku ke. Parents aku ckp apa yg terbaik aku pk diorg ikt je. Aku mintak dia balik je pd mak dia, sbb hubungan aku suami isteri anytime leh bubar tak worth it, ibu mak yg patut no 1, n kalau tak blh berlapang dada aku surrender. Tapi ko pk lah dh kawan date 7 thn takde isu tak ke laki aku resah. Tp aku dh xkisah masa tu. Last2 aku xtaulah sapa yg bg nasihat atau dia pikir sendiri dia asingkan aku.

Laki aku ada byk je benda yg irks me as a person. Tapi kita dh kawin kan. Malas la nak ungkit2. N mmg lah tak jadi masalah sbb mil aku tu mak dia. Mak dia dah hadap bad habits dia bertahun2. Dh jd biasa. So tak nampak dah buruk anak dia.  Pdhal aku rs kalau bapak aku tgk msti dh tego. Tp tulah selamat. N plus that bad habits pun boleh dilentur n belajar utk jd lebih baik tp perlu ruang lah. Ko biasa dgr kan byk benda kita realize bila dh kawin bila serumah.

Benda yg dh jadi ni really bg impak kat aku. Smpi hari ni aku terkenang2. Hard to swallow. Aku xpenah anggap aku menang bila dpt laki aku. Atau bila laki aku asingkan aku dgn mak dia. This isnt a competition. Bkn aku bertanding siapa yg terbaik. Laki aku bkn trofi.

I just want to live happily in marriage life. Not gonna sacrifice my sanity. Aku sanggup undur diri. Alhamdulillah 12years duduk asing kalau ada gaduh pun light2 je sebab we dated fr quite along time so dah paham masing2.

Utk ko aku doakan semoga dpt bincang dr hati ke hati. We wife will never b able to fulfil what mothers can do. Sama jugak ada part kita as wife yg mothers can never fill in. Berlapang dada. Tread this very carefully. Betul mcm Mawar ckp - kalau kita kasih n syg sesama suami isteri pun, kalau mertua tak aman mmg boleh putus, even kita takde masalah dgn pasangan.

jadinya mak/ ayah anak kita boleh ditukarganti la eh semata2 nak beking mak sendiri...  dalam islam takde pun cakap bila duduk asing dengan mak, neraka la tempatnya...  in fact, dalam islam pun suruh duduk asing2, unless makayah sakit teruk macam bedridden takleh uruskan diri sendiri...  stop doing emotional blackmail...  mak ayah dan mak mertua aku (ayah mertua dah meninggal) elok je tinggal asing dari anak2...  mak ayah aku lagi la, jauh kat kampung sana...  kita anak2 ni nak berbakti tak semestinya kena tunggu masa makayah serumah...

kebanyakannya bila serumah lagi menempah neraka...

RatuDunia94 replied at 22-7-2019 07:39 PM

wow idea uols
jgn partner i doa yg sama sudah.. kesian anak2 i nnti takde nenda

chipsmoremore replied at 22-7-2019 02:49 PM
tengok rezeki ko dik...bukan semua mak mertua jahat

contoh mak sis sendiri cukup baik dgn menan ...

sama la mcm mak iols. keje dia tegur iols je.. sikit2 "nanti pergi rumah mertua jgn buat mcm ni, jgn buat mcm tu"
last2 iols ckp "pernah ke sy ckp nak kawin? takde kan?" sejak tu mak iols diam sikit

Nurul8001 replied at 22-7-2019 08:24 PM
Tak semestinya. Ramai je org yg helok2 je ada mertua. Cuma tipsnya, kalo lelaki tu punya parents y ...

Betolah lah u bila parents happy with each other,diorang takkan kesah pasal anak menantu sangat.

I terbalik inlaw okay tp my parents tak bape okay, selalu bergaduh, mak okay tp ayah tak okay.

Apa anak2 buat ada je tak kena, tak kenang budi. Anak2 yg x bagi duit consider anak takleh harap or tak kenang budi. Padahal bukan takpernah bagi cuma akan ada masa takleh bagi sebab tetiba banyak komitment. Tapi ayah I memang takkan faham, nak orang faham dia je. Masalahnya ayah I ni kalau tgh bengang dengan anak dia yg A, sampai menantu cucu pun turut terpalit. Datang melawat salam tak mau, cakap pun xmau.

Kalau anak tuh selalu bagi duit belanja ontime, x missed memang anak kesayangan lah tp my siblings memang bagi kdg2 tak message je. Mcm abang I tuh dia jenis x msg kalau dah bank in duit yelah mybe dah buat schedule tolak direct.

I kesian dekat Mak and dlm masa sama kagum sebab dia banyak sabar. Bila tanya kenape, dia kata sebab dah jodoh. Sedih dengar
Moga ayah I berubah and happy sama2 dengan mak i sebab masing2 dah 60 lebih dah

knnk replied at 22-7-2019 08:57 PM
Sebab nanti I kena tinggal dengan mak dia s ...

Ada gak MIL yang okay u, macam I duk sekali dengan INLAW. Mcm I rumah inlaw dua tingkat, so i duk tingkat dua, bayar sewa, letrik asing2 sebab senang nak bayar bil, dapur asing2 and siap ada pintu belakang keluar asing. Ibarat macam rumah sewa lain cuma dlm satu rumah

U boleh duk rumah sekali dgn inlaw tapi kalau boleh buat asing2 so ada privasi sikit

Iols selalu berdoa, hrp2 bila dah tua, dah ada menantu, cucu, iols jadi mertua yg baik. Dan iols harap dapat menantu yg baik. Mcm mak iols, Alhamdulillah dia mertua yg baik, dan dapat menantu yg baik-baik

inlaws- never ending stories.............