CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: akubujang

"Jangan Pukul Sama Rata"- #KelantanKindness Trending

Edited by Kitty_catz at 20-8-2019 09:19 PM
sufi^_^ replied at 24-7-2019 06:47 PM
Nak dengar gak pengalaman orang "luar" jadi menantu orang kelantan. Esp menantu pompuan. Mampu ke be ...

Pstt byk dogaan oii.. kezen iols menantu ore klantam.. aunty iols pun ore klantam

Baik cari ore negeri lain kut.. dia punya peel tu satu machiammm.. jeles ke menantu pun satu machiamm

Iols bg satu contoh.. ank dr ank pompuan sendiri tu kira cucu, ank lahir dr perut menantu tu bukan.. even duit hantaran ank sendiri double dr duit hantaran menantu gitu.. senang kata, if menantu mmg akan diangap ore luar la, even jd menantu berpuluh2 tawonnn

Kitty_catz replied at 20-8-2019 01:17 PM
Pstt byk dogaan oii.. kezen iols menantu ore klantam.. aunty iols pun ore klantam

Baik cari o ...

Aiyoooo lain machiammm nyer.

Skjp ni ada satu perangai pelik. Yg baik elok molek pandai bisnes (timbang kilo) tu ore kelate. Ore kelate hebak blako. Yg jahat perangai pelik kuat mengumpat tu pandai pulak cakap tak semua. Jangan generalized. Jangan tuduh ore kelate semua macam tu.

Pandai la korang.

Tengok post #1 terang2 dia cakap.
Setahu aku pegi la mana rumah kat kelate as tetamu layanan tiptop. Katanyaaaa.

Baca tweet bawah dia sama jugak. Siap doa nak jodoh org k. Aminkan jelah, jangan terjodoh yg pelik2 sudah lah sis ya.

kawan2 ku ramai kelantan,,semue baik2,,gedebe sikit tu biase le..makan kat kelate murah2 n sedap2 .. next time nak g bercuti lagi kat kelate..i luv kelate,,

Huk alohhh,gomo klate gomo.

Follow Us
pengalaman aku dgn org Kelantan
1. kawan college, berlagak kaya, bila makan kat luar dia mesti order lebih mcm 2 mangkuk mee kari utk dia je, satu makan, satu buang. rumah dia kotor dan bersepah. tp baik la. tak pernah sakit kan hati org. tp semua kena dengar ckp dia. and dia suka curang. Kesian laki dia.

2. bos aku, dia baik, cantik tp pengotor ya amat. Org bersih rumah dia cerita, kot kalau panty liner ke, pad ke dia biar je kat panties dia. tak cabut pun. amah tu la yg tukang bersih kan.

3.. bini kawan aku, bra bersepah dlm rumah. tak reti la nak kutip dah tau tetamu dtg.

Ye masih ada org kelantan yg baik. Tapinya yg tak baik pun lagi ramai

Setakat suka bagi makan dah puji melangit org kelantan.

Org negeri lain pun kalau ko pg rumah diaorg elok jg layan.. pelawa menjamu selera bagai. Tapi bilik air diaorg bersih tak mcm majoriti rumah org kelantan. Walaupun pemurah dgn menjamu makanan... tapi aku tak rela masuk bilik air diaorg hahahahahah

pengalaman dgn org sana sgt2 menjengkelkan dn mengerikan