CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

[Tempatan] Kenapa la tak bincang elok-elok... (siapa sebenar pembuli?), UPDATED : #1454 bic

kopokleko replied at 14-8-2019 09:39 AM
Dari dulu lagi aku peratikan Maideen Petition writer bontot kuali tu perasan yang  style sarcastic ...

Ayat2 susunan dia bahasa baku dia tu wakakakkaka. Newbie boleh lah kau cong.

tupaiterbang replied at 14-8-2019 10:40 AM
karang loyer kelly ng atau Menggali akan guna ayat ni kasi spin satu kali

Spin sampai baek punyer pening mcm ada 1 kat dlm ni. Spin2 padahal kosong je. Pfffgggggtttthhhh tuik

DARSITA replied at 13-8-2019 09:51 PM
kalau umur dia panjang sudah tentu dia jadi ahli PAS PIS PUS dan akan menyerang pasukan2 krike ...

Kalau betul dia tunjuk middle finger rasanya tak dosa kot drpd engkau yg MERASUAH Immigration untuk dapatkan passport.

DARSITA replied at 13-8-2019 09:26 PM
di US kalau hang polis undercover ka, off duty ka time bahaya hang kena buat sesuatu. Takat te ...

Namanya dok US tapi mentality kau mcm sial.

Tak kira lah bangs apa2 pun even kalau dua2 mangsa melayu ke cina ke India ke yg melanggar org sampai mati tu sgt kejam

OKLAh meh kita  letak diri kita di tempat allahyarham dan tertuduh dalam situasi yg sama

1. Andai aku adalah allahyarham

Selepas aku tercuai dlm memandu sampai nyaris melanggar kereta tertuduh, aku kena hon. apa yg aku akan buat?

Aku akan perlahankan kereta, buka tingkap dan angkat tangan tanda aku mengaku aku silap. then aku akan mantain cruising dlm halaju perlahan biarkan ahpek tu pergi menjauh dan aku akan teruskan pemanduan aku seperti sedia kala.

2. Andai aku si ahpek

Selepas kereta aku nyaris terbabas sbb kereta lain dtg secara berbahaya, apa aku akan buat?

Aku akan hon kereta terbabit utk bagi dia alert, then kalau dia bagi reaksi  aku akan perlahankan kereta aku dan pastikan berada pada posisi side by side then buka tingkap utk tgk apa reaksi dia, kalau reaksi dia mengakui dia silap dan minta maaf guna verbal atau isyarat so aku pun bleh move on dan kembali fokus pada pemanduan aku.

kalau reaksi dia nmpk provokatif mungkin aku akan cucuk angin sket2 lah......hehehehehe

Follow Us
Edited by moonbug at 14-8-2019 06:55 PM
rhea85 replied at 14-8-2019 08:35 AM
ada certain forumer dlm ni, kenapa tiap kali komen pun kena emphasise yang si mangsa tu "pemain base ...

Itu namanya provocation. Don't rise to the bait. Ignore saja. Lama-lama senyaplah dia

me tak boleh imagine cmna arwah masuk celah divider jalan tu
kepala arwah ada kena divider jalan tak?
jgn memain dgn divider jalan ni, silap sikit bole bawak maut..
ada moto rider accident terpelanting kena divider jalan..
tu pon sipi2 kena, kulit badan terkoyakkk

yang suka bagi jari tengah tu apa syoknya eh?
yang rasa butthurt sgt kena jari tengah tu pun kenapa eh?

yang gi kejar ngejar kenapa?
gi hentam kereta org dah kenapa?

ntah aku rasa cina tu acah2 je nak langgar mamat ni, nak bagi mamat tu blah, tapi terlebih tekan lak, langgar terus.. tapi aku xde di tpt kejadian..so, biar polis je la buat kerja..

bila tgk berita pak mertua dia kata menantu dia baik bla..bla..bla..aku senyum sinis je la.

dua_chzy replied at 14-8-2019 01:34 AM
Akak konfius. Celah mana akak mentioned akak tak drive? Dah sapa yang syahidkan aruah (selain akak ...

Ostat2 memang dah syahidkan arwah tapi takpayahlah rujuk akreditasi syahid mempertahankan harta benda. Bukan susah pon. Mati senyom

I dont even have noor on my face lagi la mn suchi

dua_chzy replied at 14-8-2019 12:40 AM
Dalam kes ini pon padan la dengan muka aruah dah sapa suruh hentam keta orang guna baseball bat  ...

IF gossip ni betul..kalau tak betul dan arwah dah takde utk defend diri dia memang kesianlaaa..
Yg jiran tu memang sah2 menyusahkan org..iols pun harap jiran iols ni eksiden ke kena bala ke..byk dah dia dpt musibah tapi tak sedor2 diri lagi.

kerabuBiru replied at 13-8-2019 09:08 PM
Kalau tengok video yg leak tanpa tengok laporan polis suspek... yg aggresif adalah cina bermula da ...

clearly u tak folo kes nie dari awal

mujur lah masa kereta aku eksiden dgn kereta chinese tak ada sampai maut. kereta chinese tu langgar kereta aku dari belakang. dia tak alert sebab masa tu hujan lebat. kami settle elok2 tepi jalan dan dia bagi duit ganti rugi. punyalah baik, siap payungkan aku!

bila baca berita ni, iols buat kesimpulan dua2 tak sabar dan ikutkan perasaan marah.

cclina2 replied at 14-8-2019 10:10 AM
Dari Abu Hurairah radliallahu ‘anhu bahwa Rasulullah SAW bersabda: “Bukanlah orang yang kuat itu y ...

agreed with u...

kat jalanan nie kita bercampur dgn ramai jenis manusia...betul2 testing kesabaran...

sayawifenikmie replied at 14-8-2019 12:09 AM
Ye la ... saya pun tak memihak mana mana .... tapi lebih kepada percaya lelaki cina terbabit   ...

kalau tergesa2 nak lari, kenapa nak ke arah pembahagi jalan? situ bukan boleh lari pon, tapi ni dia bawak ke arah pembahagi jalan yang konpem2 tak boleh lari.

nampak2 macam 95% sengaja langgar arwah ke pembahagi jalan. 5% lagi dia tutup  mata sebab takut lepas tu just tekan minyak.

Edited by kopokleko at 14-8-2019 05:15 PM
Atata replied at 14-8-2019 01:57 PM
Ayat2 susunan dia bahasa baku dia tu wakakakkaka. Newbie boleh lah kau cong.

Biasalah maideen bontot kuali. dia tu try hard untuk dilihat bijak. forum je kot biasa2 je dah le.

Modngengade replied at 14-8-2019 01:41 PM
dari situ dh nmpk betapa kiasunya sepet berak tak cebok...itu pun ummah masih menyalak mempertahan ...

jauh2 ko kejar ..dah berdepan takut lak...
pliss lah...

leylapple replied at 14-8-2019 08:54 AM
agreed with u...

kat jalanan nie kita bercampur dgn ramai jenis manusia...betul2 testing kesaba ...

yg lagi menakutkan, komen2 org melayu ni yg nak ajak ulang peristiwa 13 Mei la, rusuhan kaum la...Islam tak ajar la benda camtu, memalukan islam je, kalau cina tu bersalah, hukum dia je la kan.

aku pon beranggapan berkemungkinan mangsa tak tunjuk middle finger pon dekat suspek. kalo tengok video, nampak sangat suspek ni baran dan buat fizikal contact.

kita tengok report dia buat, dia cakap dia takut sebab mangsa guna baseball bat hentam kereta suspek dan cuba nak lari dari mangsa. tapi nak lari apa menghala ke arah divider jalan? situ bukan jalan lari tapi jalan nak sangkut kan diri (atau jalan ke arah nak hentam mangsa). jadi dari sini kita boleh nampak berkemungkinan dia spin report dan yang suspek cakap pasal mangsa tunjuk middle fingger tu pon mungkin di spin jugak.

cclina2 replied at 14-8-2019 05:21 PM
yg lagi menakutkan, komen2 org melayu ni yg nak ajak ulang peristiwa 13 Mei la, rusuhan kaum la... ...

betul, ni bukan salah kaum. ni salah individu, xde kaitan dengan kaum. panas baran atau perangai tak pakai otak ni bukan tertakluk dekat sesuatu kaum. semua kaum ada individu perangai macam ni.