CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

"I Tak Boleh Bernafas, Dada Sakit, Mental Teruk" - Diana Danielle Kong

kesian, effect depression teruk ni.. tapi filter tu mcm jerebu

anony-mous replied at 19-8-2019 02:17 PM
Finally somebody said it. Tlg la jgn tiap kali stress terus mengaku depress. Org depress/anxiety a ...

Tapi dia ada ckp kat instastory dia dah consult 2 doctor hari yg dia kena attack. Dia ambik blood test jugak. so mesti doc dah bagi pengesahan

mawardia replied at 19-8-2019 03:57 PM
Takpe. Kita cari org lain atau professional psychologist yg boleh tlg kita. Haaa. I rasa moderator ...

Iols sokong!

put3reen replied at 19-8-2019 02:42 PM
Yes. Betul. Atleast not to the public

Tapi nilah masalahnya bila takde siapa willing to share, ramai tak tahu pun benda ni wujud, dan lama2 org yg sakit tu akan lagi rasa alone dan mula suicidal. Dia berani tunjuk dia gi hospital, dia tercungap cari udara dan dia tulis sbb ramai suka deny penyakit ni.

asalnya dari stress akibat pelbagai masalah

kdg2 kita rasa kita kuat n boleh handle..agaknya Diana rase gitu la

tapi lama kelamaan bertubi2 dtg hal, membawa kpd masalah fizikal, itu yg sampai tak lancar bernafas

kurang pulak support dari keluarga, nk suruh berzikir pun pakai socmed..apa punya beras..ehh biras

retis pulak..diketahui umum suka nak justify tindakan melalui socmed, apa lagi share la kan? yg faham tu takpe la tapi nk elak cemane kalau ade yg kecam.

OsHiN_hOnEy replied at 19-8-2019 11:47 AM
ni bukan anxiety attack, so don't lock it in the mental issues problem, also not thyroid syndrome

...

Ni panic attack ni. Disebabkan anxiety juga boleh. Tp nk diagnose kenalah jumpa yg pakar.

Follow Us
awanearisu replied at 19-8-2019 03:41 PM
Walaupun ada 'anxiety', kita puji DD berani juga sahut cabaran Toyota Gazoo Challenge dahulu.

Champion utk season 2 yerrr

Kesiannya dd.. Nmpak dia seorang yg kuat.. Tp mngkin beban dh terlalu berat utk ditanggung.. Moga cpt sembuh..

MatDeghem replied at 19-8-2019 12:47 PM
Dia tak boleh kerana kurang carbon dioxide... Mungkin boleh cuba ambil plastic bag dan tarik hembus  ...

Betul. Aku pernah buat.. Lama2 breathing slowly jadi ok.

elok gak dia tunjuk tau..kdg2 kalau tmpt awam kan
mana tau tertiba ada org terkena mcm tu org ramai
bole bantu ..benda2 mcm ni bgs jg dishare ke umum
semoga dd cpt sembuh..serabut sgt tu byk sgt dia
kene hadapi mana laki pl ada masalah lain..tekanan
nak cover semua sendiri2 pl tu..

I rasa dia bertahan dgn FK sbb dia tak nak anak-anak dia rasa mcm mana dia rasa hidup tak berbapak. So nak tak nak dia hadap jela FK tu demi anak-anak dia. Kesian betul tgk hidup dia.

Dose sembuhan yg boleh dicuba mulai skr ni ialah zikir "Subhanallah" sebanyak mungkin,  InsyaAllah semoga ada pertolongan drpNya.  Selain drp itu carilah usaha penyembuhan ttpi jgn tinggalkan zikrullah.  

Setiap sembuhan drp ape juga penyakit, ubat2an dn nasihat hanyalah bersifat luaran ttpi dari segi kejiwaan, hanya Allah swt jua yg dpt menolong.  Sapalah Allah dgn berbanyak2 zikir, bertasbih dn bertahmid,  mohon ampun dn pertolonganNya  kerana pertolongan DIA  akan mengatasi segala pertolongan yg ada.   Allah maha pengasih dn penyayang, InsyaAllah akan ditolong ummatnya yg benar2 dlm kesusahan.  Semoga Allah permudahkan segala persoalan  DD.  Ameen.....

Edited by MenteriWanita at 19-8-2019 07:22 PM

Since aku ada pengalaman dengan member yang ada anxiety meh aku kongsi, kalau tak baik jua means tak sesuai lah cara ni, mohon cari cara lain, kalau baik semua atas izin Allah, aku tak ada kena mengena dalam proses penyembuhan, aku pun mengoogle juga cari jalan penyelesaian :

1) Jangan bersangka buruk, takda orang sihir anda, takada orang dengki dgn anda, ini sakit semua orang akan hadapi bila dah sampai waktunya Allah nak uji kekuatan kita, orang modern panggil panic attack / anxiety disorder, ummah melayu panggil angin bisa,

2) First angin bisa akan masuk dalam ubun2 terus terus turun bawah kaki, kaki start sejuk, badan start sejuk, darah pam slow, badan gigil, nafas sesak, perut penuh angin bisa, kalau makan angin tu tolak balik makanan sebab salur esfarogus dah tak selesa, makanan memang tak sampai perut, jadi tak ada istilah buang air besar yer, fikiran mula terganggu, dah kenapa dgn badan kita,

3) Pesakit akan gemar memencilkan diri, ini adat orang sakit atau sedih, suka tak suka someone kena teman dia, lagi bagus tidur dgn dia, bila orang tak sihat ,energinya sangat rendah dan syaitan suka aim, kena ada orang sihat teman dia untuk back up energi supaya tak setara dgn energi kegemaran syaitan, lagi2 waktu malam mmg akan terganggu waktu tidurnya dengar bisik2 lah, mimpi hantu lah, ini biasa,

4) Jangan makan benda2 yang berangin, mana2 jenis2 sayur2an, ikan2, buah2an dan ulam2 yang berpotensi meningkatkan angin bisa tersebut, mohon dielakkan, even berkipas sangat tak digalakkan, makan dalam kadar yang sedikit untuk tenaga, puasa amat digalakkan, sebab kalau angin bisa hasil dari makanan yang kau makan naik pergi ulu hati balik perghhhhh member aku ckp mmg mcm nak mati sakit dia,

5) Jangan buat aktiviti yang menambah angin seperti tidur sahaja duduk sahaja, termenung sahaja alasan sakit, no, kena gerakkan anggota badan dalam keadaan yang kita paling selesa, buat aktiviti yang kau suka, start arrange aktiviti dari pagi sampai malam biar kau letih gila, malam terus krokkkk tido lah apalagi,

6) Ikut nasihat doktor yang sangat arif, kalau doktor bagi ubat suh makan 3x sehari tapi kau tak boleh go, asik pening kepala ja, kurangkan dos 2x sehari, kau tahu limit badan kau, jadi jangan paksa badan makan ikut dos orang demam, engkau tak demam okey, kau berangin bisa satu badan umpama belon kosong penuh angin,

6) Banyak kan solat malam, biasa kes macam ni waktu pagi gelisah nyer, bila malam amboi kemain tenaganya, dah boleh start buat solat taubat, solat tahajjud dan zikir2 untuk kuatkan dalaman kita, apasaja amalan yang kita rasa boleh bantu tenangkan fikiran dan badan buat jer, nak beryoga tengah malam buat jer jgn fikir ape org kata,

Bila kita akan tahu kita sihat sepenuhnya, mudah jer bila Allah izin angin bisa tu keluar dari badan kita, jadi minta dgn Allah secara sungguh2, sesungguhnya dengan izin Allah angin bisa itu masuk dalam badan kita dan hanya dengan izin Allah angin bisa itu akan keluar dengan jayanya,

Member aku dulu berubat dekat lebih 10 doktor moden 10 pengamal tradisional, duit simpanan habis semua, sebab apa, sebab dia su'uzon, bersangka buruk dgn manusia padahal tak ada yang sihir dia, dan dia sanjung doktor2 fikir dgn doktor ni semua, dia boleh sehat walafiat, kesudah setahun setengah menderita, dari berat 60 kg turun 42 kg, tinggal tulang,

Start aku masuk rumah sewa tu, aku pelik ada manusia tulang dalam rumah itu, no one care about her, semua housemate buat hal sendiri, first aku tanya dia cuba elak2 jawab, dah paksa baru nak citer semua, setelah dengar semua cerita dia, aku suruh dia buat semua benda kat atas, aku baca banyak artikel dan google banyak info, serta blend pengalaman orang2 yg kena benda yg sama macam dia, sampai berpinar bijik mata aku tgk skrin laptop oi,

Alhamdulilah atas sifat Allah yang Maha Pemurah dan Maha Pengampun lagi Maha Besar dengan kuasaNya yang Teragung, dalam seminggu dia dah sihat,

Bulan Januari tahun ni dia hampir kena balik panic attack ni, siap2 menangis2 depan aku, sambil makan keropok moni aku cakap dengan dia, dia kena menang lawan panic attack ni atau bakalan jadi loser menderita macam dulu2, dalam 2 minggu Alhamdulilah dia sihat, dia dah terror nak jaga pemakanan dan badan sendiri, dah arif dah, kalau kena sakit Allah yang uji dan kena cari Allah lah juga kalau nak pulih, kena solat & sabar,

Lain orang lain formulanya dan lain caranya, member aku dia low esteem giler aku kena pam dia dari dalam bagi kata semangat sampai dia yakin boleh claim the glory over this disease, letih tak letih lah, nak panggil dia winner hari2, panggil orang hebat bagai, naik gila juga aku

Diana Danielle aku tengok mcm high esteem, aku yakin dia boleh recover sekejap je ni, biasa lah first time memang takut, asyik ingat mati jer, ingat orang buat kita, padahal tak ada apa pun, mula2 mmg perit, lama2 okey lah, harap kita semua doakan yang baik2 untuk dia, orang hebat, hebat lah ujiannya, semoga Diana lulus ujian ini dan menjadi champion untuk diri sendiri, Aamiin.

Rasanya dia tersangat stresss.. mungkin mengenangkan anak2, suami dan ibunya.. yg lebih berat, nak bayar segala hutang2 n bills bulanan... Stresssss yakmat kalau dpt laki xnak usaha cari duit... semoga D cpt sembuh...

aku pernah jugak jadi mcm ni, tp x lah seteruk dd.. aku kene lepas beranak anak no 2..(anak no 1 meninggal) bnda ni tiba2..ko akn start berpeluh dan berdebar2...ko rasa mcm takut sangat! rs mcm kejap lagi ko akan mati, sbb nafas x cukup... pastu ko terpk kan, sape nak jaga anak aku? mak ayah? eh semua la ko pk...rs rimas! rs nak menjerit!... x tau nak cerita mcm mana kat org...

aku pernah terpk, mungkin aku meroyan, meroyan angin org kata, sbb pantang anak no 1 xbetul....ada angin jahat dlm bdn aku? smpai aku g darul syifa, mungkin ada org 'buat' aku? tp semuanya xder ye...tiada siapa yg dengki ngan aku..

mak aku suh aku berzikir...solat, ngaji...katanya semua bisikan syaitan...bila nak tido malam ko akan rs 1 kerisauan yg melampau...ko rs, ko x kan bangun esok pagi...mcm2 la...smpai lah aku pergi umrah... terpandang je kaabah...aku rs sedih sngt, sebenarnya aku xpernah 'serahkan' segalanya pada Allah... dalam dunia ni...serahkan semuanya pada Allah...Allah dah buatkan 'jalan' yg terbaik utk kita.... kita kena yakin pada Allah, apa yg terjadi, ujian yg diberikan adalah untuk jadikan kita hamba yg lebih baik.

smpai skarang aku x 'kena' lagi mcm tu...dan aku berharap yg aku xkan kena lagi...sakit wooo sakit yg xleh nk bayangkan...huhuhuhu...

OsHiN_hOnEy replied at 19-8-2019 12:29 PM
@Fazzbulous - yes kesian dia part tu lar, was dupe into marrying him at a young age, termengandung,  ...

Our kids went to the same sport session, che mad. Many times i nampak dd - tp shes cold, dingin gitu then even dia presentable tapi nampak tak hidup camne tah nak describe mcm hanyut pandang jauh je. Then kalau terpandang sama2 she pandang hala lain nampak sedih. I suka perati dia sbb lawa sgt. Then sbb dd mcm tak berapa friendly tak pernah dpt tegur dia. Beza plak ngan fk - friendly nak mampos borak sakan, sama mcm che mad ceria je. Si fk nampak serabak, busuk macam high sometimes. Then after a while i dah tak nampak dah either dd or fk bwk che mad. Kesiannya tgk kalau dia dtg next time i feel like talking to her and hug her.

Edited by mamapea at 19-8-2019 05:17 PM

aku pun ada anxiety disorder tu...mmg ada tanda2 semua...bila aku pi klinik gomen doktor gelakkan aku jer...masa tu aku mmg bengang giler...dh la mlm2 x blh tido...jantung degup laju...sesak nafas...
bila time dtg takut melampau2 aku dh x tentu arah...
last2 aku pi klinik swasta...baru rasa lega....doktor tu baik sgt...
dia dgr semua mslh aku...dia siap tlg aku lg...skrg ni aku mmg bz keja & berniaga...
Alhamdulillah...semakin pulih...

Rasanya dia stress ni, pk mcm2, susah hati.. Yes.. Benda ni bkn mudah utk diatasi, x leh tido, nervous tak tentu hala.. Semoga cpt sembuh.

notyghosty replied at 19-8-2019 05:06 PM
aku pernah jugak jadi mcm ni, tp x lah seteruk dd.. aku kene lepas beranak anak no 2..(anak no 1 men ...

perasaan ni la aku dok kena tiap2 mlm tiap2 hari...sapa pun xtau...sapa pun x faham...
Allah saja yg tau perasaan ni...
cara membizikan diri la terapi paling baik...
apa yg aku suka aku buat...
aku sentiasa berfikiran positif...kdg perasaan tu dtg aku ckp dgn diri aku sndr...
be positive...be positive...

Kesiannya DD...ini mesti pasal laki da nih....apa ker Hal datuk buat datin??? Kalau perangai laki Tak semenggah tinggakan she. Nih abangbot Ada sbgai pengganti