CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Kaum cina dan india yang tak fasih berbahasa Melayu boleh dihantar pulang ke neg

Setuju.
Sebab nampak malaysia lagi teruk tak berwawasan dari indonesiaa. Sedangkan cina india n apa bangsa kat indonesia pon pandai bercakap indonesiaa.. Sekian #taknakkalah

Peterpan17 replied at 21-8-2019 04:45 PM
Setuju. Aku blm pernah jumpa lg India Msia yg tak fasih BM. Cina nak jumpa yg fasih BM boleh kira  ...

Kadang2 aku saja jerr speaking malay dgn client2 cina nihh.. Bior sampai pelaatt bagaaii berpusing2 lidah dorang speaking malay..
Family belah laki aku asik suggest je bagi anak2 sekolah cina.. Aku bangkang.
Sebab mostly kwn2 aku yg dr sek cina ni pelik2 sket perangai. Hahhaha. Sorry. Meby x semua.. Tapi masuk ni dah 3 org kwn aku kenal n dr sek rendah cina pangai pelik sket masa masuk sek.men sama2 dgn aku..  Tapi bila diorang dah masuk kerja campor ramai melayu okey plak aku tgk

X abis abis kata sek cina silibus bagus laaaa.. Excellennteee lerr.. Main ping pong tum tam tum tam lerr..  Abis sek keb lain takde yg pulon A spm pmr upsr kerr. X de yg lahirkan juara2 sukan yg berbakat??  Tengok je laaa siapa setiao tahun pelajar terbaik dr sekolah mana.. Issue sekarang bahasaa.. X kesah laaa bangsa apa. Even bangsa melayu ke  kalo x reti ckp melayu pi halau kelaur negara..

Tipu lah korang x pernah jumpaa cina yg tak bijaakkk.. Banyak dah ku jumpa yg x bape bijaakk.. Semua bangsa sama je lerrr..

Pendapat aii lah kan ... cina india yang dah 70 tahun ke atas kena dikecualikan.

Yang kena hantar ni elok yang under 60 tahun.

Btw nak hantar ke China korang ingat mainland tu nak ambil balik ke? No way jose! Rakyat tempatan di China tak langsung anggap cina Malaysia as one of them. Pada mereka Malaysian chinese ni pendatang jugak.

Jangan ckp di China .. di Msia pun sama. Kalau Cina KL dtg JB cina cina JB look down on them sebab dia orang ckp cina KL kuat menipu.

Thank you  sis!!!!!!  Vote kakak dlm pilihanraya akan dtg iya

Adeh bos/tokey2 dkt ex2 cmpny aku pun rmi yg x fasih bm. Tp nk buat mcm mn. Dkt tmpt dia tinggal jiran2 dia semua x ckp melayu. Dkt opis pun x ckp melayu sbb bisnes dia bkn deal dgn cmpny melayu. Cmpny melayu pun kalo hal keje ckp english kot. So cane?

Follow Us
winamp05 replied at 21-8-2019 03:51 PM
Jarang tengok kaum india tak pandai berbahasa melayu. Kalau cina tu belambak lambak. Tepi jalan pun  ...

antar anak p smbung blaja..mak pak chong cheng chong cheng xreti BM...

ejans replied at 23-8-2019 02:31 AM
Kadang2 aku saja jerr speaking malay dgn client2 cina nihh.. Bior sampai pelaatt bagaaii berpusing ...

Pelik camana tu uols

ejans replied at 23-8-2019 02:38 AM
X abis abis kata sek cina silibus bagus laaaa.. Excellennteee lerr.. Main ping pong tum tam tum tam  ...

Iklan ja lebih pung pang pung pang   

Dalam byk segi sk lebih baik, takkan kita nak bagi yg tak baik pada anak bangsa sendiri yang nak kelebihan sama sila masuk sk

selagi ada parti2 berdasarkan kaum, selagi itu racism tidak akan mati di bumi malaysia

hantar je negara asal...duduk di malaysia tp xreti bahasa kebangsaan..sesuai sgt la hantar ke negara yg dia paham bahasa kebangsaan negera tersebut...

zulka replied at 21-8-2019 04:44 PM
mggu lepas kak ipar aku minor eksiden dgn sorang chinese girl, aku ada d tempat kejadian masa tu...a ...

Haa. Tau dia terkebil2. Jiran2 aku 3 family cina. Ckp melayu ja. Tp setakat tegur2 gitu la.

Kat office I pun ada sekor tak fasih BM.
Tak pasal discussion/meeting nk speaking semata dia sekor tak fasih BM..
Kita org buat tak tau je...
Yang ni dia kt kecik2 sek kat spore...
Dah tu, selama pinak tanah Msia tak belajar cakap bahasa kebangsaan?

Ini adalah rasis.
Hati2 nanti pdrm tangkap.

pyropura replied at 23-8-2019 02:16 AM
Kalau sendiri pun pakai nama Arob, jangan ngejek org pakai nama omputeh, tu maksud aku

rengsa gak yek kena ejek? igt kebal

Kat pasaraya biasa dengar mak-mak melayu panggil anak-anak, come!come! Pastu cakap melayu pasar. Jadilah kan, at least ada usaha ajar anak BI

kopokleko replied at 22-8-2019 03:23 PM
ramai yg dah sedar sebab tu keling/sepet cam ko susah nak cari makan. tu yang ko melalak siang mal ...

nak tanya kenapa bau ketiak dia orang baunya nak pingsan

yg tak setuju tu pasti keling Paraiah dan Cina Cokiah

Ruginya tak pandai bahasa tempat menetap...

card_reader replied at 22-8-2019 09:11 AM
member aku baru kena dlm 2 3 bulan lepas di georgetown, cina tu siap marah kenapa x cakap bahasa cin ...

Hehehe...jgn mare...depa mmg mcm tu...

Nie pengalaman kaka...kaka pi shopping kat queensbay...amoi salesgirl tanya kaka dr mana...kaka kata dr sebrg jaya...amoi kata seblh sana tak byk shopping complexes  mcm pulau..erti kata tak berapa maju....kaka tanya blk selain pulau amoi pernah pi mana...amoi kata mmg duduk pulau...pulau maju mcm2 ada...oooo kaka tanya amoi tak pi kl ka...kaka dah pi kl, singapore, bangkok, tokyo, london...amoiii terus diammm...