CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Malaysia.Doom

[Politik] Gambar Mural Hina PAS di PWTC Dipadam Selepas Acara Akad Nikah PAS-UMNO

Malaysia.Doom replied at 15-9-2019 02:20 PM
Synergy...tonggang agam tonggang bangsa.  Ekonomi kelaut jadi Kelantan

it’s not about developing the nation utk kesejahteraan ummah.

semunya membohong sesambil memetik nama tuhan, bercerita sesuatu lebih kpd sentimen.

kalau objektif adalah utk kesejahteraan rakyat, boleh saja tengok model negara maju bagaimana boleh dibangunkan potensi manusia/masyarakat

ini tidak, masih dok berilusi dgn dogengan pak ereb, demand power and authority, end result rakyat merempat, itu semua belakang cerita

kucingTomey replied at 15-9-2019 02:05 PM
u tak suka tuan guru haji hadi itu u punya u pilihan...tapi sebagai org islam..u doakan la baik2 u ...

Saya tak pernah zahirkan kebencian kpd TGHH, baik literal atau peribadi. Namun saya tak mampu nak menyokong sikap sbhgn pemimpin2 PAS yg kalau bercakap, tidak mencerminkan ucapan yg berpaksi kpd kerendahan seorang pemimpin Islam: sombong dn riak....adakah mereka sedar?  Saya tak perlu mencontohkannya. Same goes too kpd pemimpin2 lain dlm PH (esp. the DAPs) yg bagaikan kaduk naik junjung... meluat. Ada catatan saya sendiri terhadap pemimpin2 Islam yg lain ttpi akan saya zahirkan di kertas undi next pru nanti.

M5 replied at 15-9-2019 02:26 PM

semunya membohong sesambil meme ...

negara maju yang kau bangga2 tu ..ko duduk dalam sistem jugak bang..tak payah poyo la bang negara maju kau bang.....

nolya replied at 15-9-2019 02:28 PM
Saya tak pernah zahirkan kebencian kpd TGHH, baik literal atau peribadi. Namun saya tak mampu nak  ...

kalau begitu adekah nolya sedar madey sebelom berkuasa menangis melutut bumi bila dah menang melayu ramai pemalas dicop nye dengan muka angkuh....adekah itu seorang pemimpin yang bagus?

buruknya lukisan cmtu..

sapala yg buat ni..

Malaysia.Doom replied at 15-9-2019 02:11 PM
Sebab tu Kita sebagai Hamba nya hanya mampu berdoa...ye dokkk...instead of bersepah, Kita berdoa.  ...

Ya.... kita disarankan berdoa ttpi mendoakan kebaikan dn kesejahteraan, buka doa minta dimatikan.  Allah lagi maha Tau dn Menentukan. Nyawa seseorang bukan kita yg punya. Yg nak doa untuk mematikan tu dah kenapa. Konon kita benci kpd seseorang tapi sedarkan kalau Allah juga benci kpd kita hanya hanya mll doa yg kita sebutkan?. Ingat, manusia tak ada kuasa untuk mendahului KehendakNya.

".instead of bersepah, Kita berdoa." Exactly.... tapi bersepah yg mcmane.... kalau bersepah melonggo, perhati tak bererti, berkumpul2 bawa niat yg tak terpuji memang berdoa itu akan seribu x baiknya. Ttpi ada juga orang bersepah, sepahnya yg membawa erti, ke sana-kemari mencari dn memerhati erti hidup ini, sepah berterapi dn merafak doa pada waktu2 wajib dn sunatnya. Imbangi yg +tv dn -nve dgn bijaknya, InsyaAllah hidup akan bahagia. Akan ttpi mendoakan orang yg cepat mati, definetly itu tak ada positifnya. Ummah marah dn Allah juga tak suka. Itu bukan kerja manusia.

Follow Us
nolya replied at 15-9-2019 02:48 PM
Ya.... kita disarankan berdoa ttpi mendoakan kebaikan dn kesejahteraan, buka doa minta dimatikan.  ...

Ehh silap instead berserah baik engko berdoa....

M5 replied at 15-9-2019 02:26 PM

semunya membohong sesambil meme ...

Sebab tu Malaysia susah nak maju...banyak sangat percaya pada superstitious..takut hilang Ketuanan etc...akhirnya duduk bawah tempurung Melayu

Kahkahkah malu lah lobai, dah bercomolot pon masih ada lgi lukisan lama x padam. Nmpak sgat umngok pon xkesah dgan benda2 negatif sebegitu. Cash lobai!

dino replied at 15-9-2019 08:01 AM
masa bila haji hadi nak jd pm

Lah, lobai nak jahid komedi kaki rasuah tu jdi pm ke? Lobai xnak islam yg memerintah ke? Kalau cmtu bagi jah MB Kelantan kat umngok, senang sikit. Kahkahkah

kucingTomey replied at 15-9-2019 02:29 PM
kalau begitu adekah nolya sedar madey sebelom berkuasa menangis melutut bumi bila dah menang melay ...

Saya punya persepsi yg tersendiri untuk tanggapi pertanyaan sdr.  Ada nilai2 +ve dn -ve rakyat menanggapi cemuhan Mahathir bahawa "melayu malas". Pasti ada sebab kenapa beliau mengulang2i cacian trs.
Berbincang soal "melayu malas" ni, kalau orang melayu betul2 mau membahasnya, pertama perlu kpd kesediaan fikiran yg terbuka dn perasaan ikhlas menerima teguran/kritikan. Taklah nanti sekadar cakap2 kosong tapi mensisakan perasaan marah, benci dn sakit hati. Perbincangan juga panjang, tak cukup setakat di ruangan yg terhad ini. Belum pun dibincang dgn panjang lebar atas perkara ini, orang2 melayu awal2 lagi sudah marah dgn perkataan Tun. Kenapa,...... tak betul/salah/menghina lantas tersinggung? Masih tak kenal lagikan dgn sifat orang2 Melayu yg mudah tersinggung, mengata orang boleh tapi mengata dia jangan. Adakah sdr juga ikut tersinggung? Any good reason? Ada petanda marah dn -ve dlm cara sdr menyoal. Kalau difikirkan dari sudut positif, sdr fikir ada tak baiknya? Sdr sedia mengulas?

batmana replied at 15-9-2019 02:32 PM
buruknya lukisan cmtu..

sapala yg buat ni..

Geng2 umngok yg kau org dh comolot tu lah. Lepastu malu2 nak padam balik. Kahkahkah

Malaysia.Doom replied at 15-9-2019 02:52 PM
Ehh silap instead berserah baik engko berdoa....

OK, tapi tetap juga dianjurkan berserah/pasrah setelah berusaha dn berdoa untuk kebaikan, bukan untuk keburukan.

nolya replied at 15-9-2019 04:12 PM
Saya punya persepsi yg tersendiri untuk tanggapi pertanyaan sdr.  Ada nilai2 +ve dn -ve rakyat men ...

point dia ...masa tak dapat kuasa cakap lain....melutut...dah dapat kuasa dihambat nye org kg melayu yang mula2 dulu nak dapat kuasa ...itu ciri yang bagus ke dari seorang pemimpin..tapi saya tak kesah pon...saya tahu madey ni mmg ramai pentaksub dia...mmg dari dulu madey sendiri nak tanam bende2 tu dalam pemikiran org2 yang memuja beliau....macam kamal attarturk

nolya replied at 15-9-2019 04:20 PM
OK, tapi tetap juga dianjurkan berserah/pasrah setelah berusaha dn berdoa untuk kebaikan, bukan un ...

Memang lah berdoa dia mati untuk kebaikan.

Banyak keburukan kot kalau dia terus hidup.

Bengap jugak Ustazah ni

Rate

1

Edited by Malaysia.Doom at 15-9-2019 05:59 PM
kucingTomey replied at 15-9-2019 04:21 PM
point dia ...masa tak dapat kuasa cakap lain....melutut...dah dapat kuasa dihambat nye org kg mela ...

Mahathir ni memerintah Cari follower tapi Tak menjadi.

Memang Ada follower dia YG ikut dia...Dan bila atok ni mati semua tu akan ke lubang taik

Talibanism is coming kah?

LadyCarefree replied at 15-9-2019 05:41 PM
Talibanism is coming kah?

Talibanism in the making

kucingTomey replied at 15-9-2019 04:21 PM
point dia ...masa tak dapat kuasa cakap lain....melutut...dah dapat kuasa dihambat nye org kg mela ...

Saya hilang trek untuk terus sahut posting sdr. Soal "malas" yg sdr sebutkn awalnya belum pun dibahaskn sepenuhnya, sdr belokkn pula soal sebelum dn sesudah Mahathir dpt kuasa. Keliru mane yg mau dibahaskn dgn bijaknya. Saya serahkn kembali segala kejengkelan sdr untuk sdr damaikan sendiri.

Malaysia.Doom replied at 15-9-2019 05:39 PM
Memang lah berdoa dia mati untuk kebaikan.

Banyak keburukan kot kalau dia terus hidup.

Suka sdrlah berkata sedemikian. Saya tiada apa lagi nak dikatakan seterusnya. Allah ada untuk menilai semuanya.