CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: Malaysia.Doom

[Politik] Gambar Mural Hina PAS di PWTC Dipadam Selepas Acara Akad Nikah PAS-UMNO

nolya replied at 15-9-2019 06:52 PM
Saya hilang trek untuk terus sahut posting sdr. Soal "malas" yg sdr sebutkn awalnya belum pun diba ...

mmg tak nafikan org melayu ramai je malas macam india cina....tapi yg dijadikan isu adalah..kenapa madey sendiri sebelom pru tak cakap terus terang kita tak akan tolong golongan melayu pemalas..pergi sana kau mencari duit sendiri...jgn diharap kerajaan jika kami menang...dan kalau madey menang pru dengan intergriti macam tu...itu mmg A barang la.....dia jujur...tapi sebelom dapat undi cakap lain ,,dah dapat undi cakap lain..ape beza madey dengan lobai penunggang agama....madey guna ideologi dia ketika nak menang undi...tak beza pon dia dengan pengemis2 politik dekat luar tu....cuma dia ramai pentaksub sahaja.....tidak perlu reply sebab saya tahu saya berborak dengan seorang yang bagaimana...dan saya ok je pandangan anda....

genUmi replied at 15-9-2019 07:52 AM
macam x panjang je jodohnya

Aku pun rasa akan ada krisis dalaman.

kucingTomey replied at 15-9-2019 06:59 PM
mmg tak nafikan org melayu ramai je malas macam india cina....tapi yg dijadikan isu adalah..kenapa ...

Maaf sdr kalau saya katakan begini (atas kapasiti fikiran peribadi ttpi bukan sbg seorang penjilat apa lagi pentaksub). Ada perkara (banyak) drp Mahathir yg saya setuju dn ada juga beberapa yg saya tak setuju namun tak akan katakan secara terbuka.  Saya simpan sendiri kerana saya tak wakili mana2 parti atau ngo yg lantang bersuara.

Saya petik semula tulisan sdr "mmg tak nafikan org melayu ramai je malas".  Nah kan .... skr sdr pun setujukan kalau melayu tu malas. Pada saya, "malas'' yg dimaksudkan itu bukan setakat makan-tidur saje, tetapi mencakupi erti yg lebih luas lagi. Malas juga merangkumi 'segan berbuat sesuatu' yg dianggap tak setaraf dgn kelulusn yg ada. Segan mula bekerja dari peringkat bawah dn segan menerima gaji yg tak seberapa dn banyak lagilah...Malas disahut sbg satu penghinaan ttpi bukan satu cabaran bagi membuktikan bahawa melayu sebenarnya tidak malas. Itu sebenarnya yg dimaukan Mahathir, kata2 beliau yg cukup 'kasar menyinggung' tetapi gagal pula ditakrif sbg cabaran yg terselindung. Kalau saya bertanya kpd sdr begini, mengapa selama 60th di bawah pemerintahan melayu, kenapa nasib orang melayu belum juga melonjak2 seperti orang2 cina dn india. Sdr ada jawapannya, sila kongsi bersama.

Payah sebenarnya bila nak cakap ttng sikap orang melayu ni... akan ramai yg tak suka drp yg akan membuka mata.  Seorang teman saya, seorang ekspatriate di salah sbuah bank terkemuka di KL ni, pernah berkata bahawa stafnya berbangsa melayu ni malas, tak mcm staf cina. Saya diam je mendengar kata2nya.  Melayu masih lemah attitudenya, tak sanggup hadapi cabaran, gaji nak besar ttpi low kpinya. Sesape yg menegur akan dimusuhinya. That is the typical of the malays.
Saya melayu ttpi adakah saya melayu yg derhaka dn berdosa mengatakan begini?

kucingTomey replied at 14-9-2019 09:57 PM
susah hati bende lagi 4 tahun lebih....kamu patut risau madey kutty dengan nuart berahi tu ape cit ...

IMO ramai jer rakyat Malaysia mahukan Tun jaga negara dari Nuar Samburit jadi PM. You nak ke Nuar semburit jadi PM?

zeed replied at 14-9-2019 07:07 PM
Mcm ph la.. Selama ni aku undi ph.. Jijik undi bn.. Tp bila ph jadi kerajaan sgt haprak.. So aku n ...

Samalah dgn Aii - kita dah bagi peluang pada ex-pembangkang tapi mereka gagal terutama menteri dari DAP dan menteri kaum India. So maybe next PRU aii undi post pangkah PAS ... aii geli nak pangkah UMNO kalau si Indon masih berkuasa.

dino replied at 14-9-2019 04:01 PM
masa bila haji hadi nak jd pm

Jadi korang nak Zahid jadi PM?

Follow Us
nolya replied at 15-9-2019 06:57 PM
Suka sdrlah berkata sedemikian. Saya tiada apa lagi nak dikatakan seterusnya. Allah ada untuk meni ...

Sebuk sangat orang nak berdoa apa....

DARSITA replied at 16-9-2019 04:19 AM
Samalah dgn Aii - kita dah bagi peluang pada ex-pembangkang tapi mereka gagal terutama menteri ...

Saya pulak' geli nak pangkah PH sebab Ada Mahathir YG susah nak mati.

DARSITA replied at 15-9-2019 04:54 AM
ini kawin kontrak --- 5 taun jer. Lepas menang PRU boleh ke UMNO & PAS sepakat lantik Haji HAdi me ...

Ditakdirkan Umno dah kuat balik, depa akan coup d' etat  kan lah semua MB Pas dan buat Mageran macam tahun 1974. Takkan tak leh baca akai umno

kemaruk replied at 15-9-2019 03:20 AM
Anney

You pernah tengok mural tu tak anney?

Penyebab 13 mei yg bawak penyapu tu Gerakan kawan baik Umno, bukan DAP. Now Gerakan dah dikira jahat balik lar kot

Malaysia.Doom replied at 15-9-2019 02:00 PM
Sama2 Kita doa Kan Mahathir cepat mati Dan Malaysia pulih

aku prefer  kit siang mati dulu

DARSITA replied at 16-9-2019 04:20 AM
Jadi korang nak Zahid jadi PM?

rilek la ada 3 tahun lagidiaorang pun tau zahid tu ramai tak suka
manatau nanti ada calon lagi baik yg diaorang tgh grooming
yg penting PanDap lingkup