CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Cari-Azza

Motosikal Kuasa Tinggi Kerap Eksiden, Salah Sendiri Atau Takdir?

zulka replied at 24-9-2019 12:21 PM
apasal highlight moto besar je ?
rasanya moto kecik2 lagi byk rider mcm setan....dan lagi byk ek ...

setujuu... rempits tak reti bagi signal, suka mencelah, bawak laju macam setan, then kalau kat atas road marking warna putih tu langsung tak reti nak slow macam itu highway dorg lak, padahal keta semua dah stop. rempits karat motor tak kira la beso kecik mmg tak reti share jalan raya. ada la sekor dua setan terlepas kan, tp ada jugak rider yang perangai ok ja.

RatuDunia94 replied at 24-9-2019 01:08 PM
Kadang kan.. bahaya tau moto besar yg jenis bunyi enjin mcm babi.. iols kadang tekejut tgh drive elo ...

kalo mokcik plak kan... mokcik kt lorong kanan tgk side mirror nmpk plak moto besau kt belakang kt lorong kanan.. haaa dan2 terus bagi signal kiri.. kasi senget kete kiri skit.. hahahha walupun xmo masuk kiri.. sajer ngusik... diorg ni mentang2 besar nk laju saje xleh slow walau jem... highway lalu free tp lagak mcm toke jln... xsume tp majo..

bawak sbk tak semestinya tiap masa nak laju..tu tak pandai namanya

Motor besar2 ni suka menyelit between lorry, kita pulak yang takut. Buatnya jatuh pastu tergolek kena lenyek kan payah. Pastu ada pulak jenis yang bawak cam ular dengan x bagi signal. Ko ingat road user lain boleh predict movement ko ke setan? Pagi tadi jumpa seketul kemain laju lagi layan menyenget lap kat roundabout, ntah apa yang dikejar pon aku xtau

Ramai biker yg kadang2 salah pilih motor...
tak tengok kederat diri tu, boleh handle ke tak motor tu.
Motor ni mcm kuda liar(makin tggi cc)...

Jgn ikut ckp member, "buat apa layan 600cc, angkat terus la 1000cc".
Sekali bila dah beli, tak mampu nak handle motor tu...
Tu blm bab cornering.. main redah je.
Berapa kali tengok highway karak, menjajar bila cornering. dah lah laju.

Menantu sepupu akak sorang accident meninggal on the spot kat jalan ke Kuala Klawang 2 tahun lepas. Silap dia masa conering. Pukul terus lori satu tan yg datang dari depan dia.. Tapi geng2 dia pun jadi saksi.. So membalu la anak buah akak dengan seorang anak yg baru berumur dua tahun..
Anak buah dan sepupu2 ada yg rider dah lebih 10 tahun.. Setakat jatuh patah2 tu diaorg dah biasa sangat.. Tiap kali akak tahu diaorg nak gi ride, berbakul2 akak pesan..
Jaga safety. Jaga sekeliling. X pernah lagi seumur hidup akak tengok rider convoy ni sopan.. Kalau memotong biasanya kiri kanan kita dia sapu.. Lane emergency pun diaorg sapu jugak.. Safety tu bukan keselamatan korang yg ride aje nak korang jaga. Keselamatan  pengguna jalanraya lain pun kena jaga juga..  Jgn esok2 dah jadi, baru nak menyesal.. Huhuhu.
So, sama2 la kita semua menjaga keselamatan sesama kita ye..

Follow Us
Jalan raya bukan tempat berlumba.. Jangan sbb ego, rasa gaj pakai motor besar, ramai yg jadi mangsa.

yelah kalau dah namanya takdir.tapi tetap juga ada asbabnya...

naik motor kapcai bawak 50km/jam pun dah smpai waktu kena jugak.tp beringatla kene hati2.bak kata porumer sini bawak moto besar xkan nak bawak slow2 xde feeeeeel.. yg penting usaha utk jaga keselamatan diri.tetap juga sc peribadi aku kurg senang bunyi moto dorg.bingit.kalau kat atas jln kdg enta dr mana terus muncul berdesup.keta x sempat kasi signal ingat line clear.da tetiba muncul mcm kilat mau tak ter langgor.hadoi {:nose

Ramai terpengaruh atau kena jarum ngan member..

Yang aku kenal, depa ingat bawak big bike ni macam bawa kapchai. Dan rata2nya, ada yang last bawak motor 5 tahun lepas..tu pun kapchai underbone 150cc ; ex5 etc.

Bila dah kerjaya makin sempoi, duit banyak, beli la big bike.. masih dok ingat nak handle big bike ni senang macam bawak kapchai. padahal thorttle response totally different. Even in straight line, leka sesaat sure sodok belakang kereta or lori.. Banyak dah dok dengar cerita depa, tengah riding, tgk side mirror sesaat dua nak make sure tak dak kenderaan utk overtake kenderaan depan.. tiba2 tersedar dah dekat belakang kereta depan...

Jenis berlagak/ego pun ramai puak2 ni.. nak start main moto tak main la yg jenis power high-revv (600cc and below) trus nak 1 littre bike..

moto tak salah, rider yang bawak tu salah

budak2- basikal lajak
BBNU - motor rempit
tua skit- motor besar
senja - skuter g  masjid ( kaki dah gout)
hujung senja - wheelchair

Queenmastani replied at 24-9-2019 02:46 PM
My husband ada ura2 gak nk beli superbike ..dlm tgh nencari keluar berita laki bini meninggal derang ...

gua pun sama.. lagi satu, mem bising tak kasi beli..

baru berangan nak beli benelli

aku setuju ngan sorg poremer tu cakap tak pernah lg aku tgk konvoi rider ni bawak sopan. plg aku menyampah marshall depan belakang tu wah dah mcm sultan plak main tahan2 kereta suruh slow nk kasi konvoi die lepas

kat ofis aku ni, yg suka sbk majority org tua

diorg dulu keje, x mampu beli kereta, so beli motor.. so perangai merempit tu sampai ke tua.. bila dah tua ni, lg bnyk sbk mampu milik + gaji diorg pun dh besar, tu yg ramai beli

budak2 muda ofis aku banyak beli myvi + vios je

raxief replied at 25-9-2019 09:30 AM
gua pun sama.. lagi satu, mem bising tak kasi beli..

baru berangan nak beli benelli

Tkyh bro..beli moto biasa2 udehh

Salah sendiri bila sendiri yang kurang mahir mengendalikannya

orang kaya , beli motor besar, dia simpan dlm garaj ler, mcm hobi simpan setem
klu bawa pun sekali sekala, kalu laju bawa ke litar lumba

org bbnu ni beli motor besar, bawak cam pro, kat jalan biasa.pdahal xde pengalaman, tu yg eksiden manjang

high speed+high performance+high maintenance=high responsibility

12
Return to list New