CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sang_Pencinta

'Cabul, Tipu, Ijazah Palsu' - Dua Individu Kemuka Pelbagai Dakwaan Terhadap Usta

Masa dia viral dulu, ramai kecam kata dia kedekut. Tp fans dia sangkal kata dia jutawan dan dah lahirkn ramai jutawan.
Jd i suspicious btoi apa biz dia. Product dia?
Klu jutawan tu mesti product dia viral.
Sedangkn kwn dia yg dia bg pinjam 15k aritu pun founder jus ape tah yg dok kuar tv oasis.
Mesti product dia lagi hebat?
Rupanya jutawan dgn derma org..

bulanbulat replied at 4-10-2019 02:30 PM
Asiah jalil ada share.

Orang kena tuduh punya nukilan.

Semua yang jenis tulis panjang2 ... Pot pet serata dunia memuji bidadariku bla bla bla ni realitinya macam taik. Banyak yang aku kenal macam tu.
Ramai2 share status macam ni dan aku kenal penulisnya...gelak dalam hati je. Ptuihhhh

Iols follow jugak page fb dia. Tapi cerita meleret2 panjang and bahasa terlalu bombastik jadi tak tak larat nak baca. Last2 penunggang agama rupanya.

Baca cerita dia ngan bini tu euwwhh cringe nya. Bbnu amat siap cerita dialog2 gaya gitu. Muntah hijau lah.

Ramai sungguh penunggang agama skrg. Aku kalau sejenis so called nama ustaz yg instant ni mmg payah nk percaya. Selain ustaz yg kt sklh, uni dan guru agama sklh pondok yg berwibawa yg bercakap penuh ilmu dan hikmah takdenya nk percaya. Other than that, rider je semua

Yihhhh.. Sgt rider agama mcm ni

Edited by dua_chzy at 6-10-2019 01:01 PM

Umat Islam, umat Kristian, umat Buddhist, umat Hinduist, memang senang ditipu penonggang agama karna sumanya gigih kejar hidop senang in the afterlife. Korang tak perasan ke guru2 agama 4 agama ni ramai hidop kaya raya siap hada yang mampo jadik jutawan?

Follow Us
prettyuglybabe replied at 3-10-2019 05:32 PM
dia bukan purdah yang kawin dengan laki banyak tattoo tu ke?
edisi calculator and geng ke gaduh d ...

kalau tak salah aku pasal dia ni antivax tu yg glemer dulu tu

dua_chzy replied at 6-10-2019 01:00 PM
Umat Islam, umat Kristian, umat Buddhist, umat Hinduist, memang senang ditipu penonggang agama karna ...

wujudnya manusia yang ambil kesempatan ke atas orang lain yg perlukan ilmu
tak kira la ilmu agama ke, ilmu perubatan ke, ilmu pelajaran ke

ustaz tu kalau korang baca balik, dia masih lagi belajar buat degree kalau tak salah aku
dah beranak pinak pun masih tak habis belajar? musykil sungguh aku

sama juga dgn Dr ikat tepi, buat duit dgn teori2 marketing dia, ramai pengikut.

sama juga dgn bomoh, orang tertipu sebab terdesak nak berubat.
maka muncul la scammers ni semua.

Khanqah tu macam satu tempat tertutup untuk berzikir....

iolls prejudis tau dgn laki gemuk berjanggut kambing dan claim dirinya berilmu ugama. Silap2 inilah dia alim alamak

molat1234 replied at 4-10-2019 12:35 PM
Sebenarnya aku pun dah terbeli ijazah selawat dri ustaz ni, rm 50. Tak sangka pulak penipu, sebab se ...

apa tu ijazah selawat???

mnm77 replied at 8-10-2019 11:29 AM
Khanqah tu macam satu tempat tertutup untuk berzikir....

do u have any say on this?

About khanqah? It is a practise of some (knowledgeable) people. Ada tarekat yang mengamalkannya, akan tetapi ia bukan amalan umum. Kalau tak ikut 'strict guidance' atau buat sesuatu yang luar batasan syariat, dikhuatiri akan tertipu dengan tipu daya syaitan.

anony-mous replied at 3-10-2019 08:26 AM
X pelik pon. Dari penulisan awal pasal bini dia dah tau ustaz jadian. I klau ada org gelar diri dia  ...

Betul.. Bila pusing kona kiri kanan padahal diri sendiri yg tulis.. Pastu viral kena kecam sendiri plak y twist mmg nmpk sgt mental illness org mcm ni..

Better pengadu lodge police report if betul2 kena aniaya.. Dr dok viral2 n berbalas cerita.. Hmm

Apa pasal bahasa2 yg dorang guna mcm ummah padang pasir versi hidung pesek?
Study kat uni tak lepas gamaknye psl buduh tahap unta, terpaksa create jenama2 ijazah sendirian berhad version unta padang pasir

makhluk jadi2an

bulanbulat replied at 4-10-2019 02:30 PM
Asiah jalil ada share.

Orang kena tuduh punya nukilan.

Mungkin aku jahil,  aku akui...tp mmg masih wujud ke pompuan cmni? X sekolah,  xkje, sentiasa berpurdah yg x pernah laki ajnabi tgok rupanya,  xde hp, ntah2 buta it, x tgok tv, mengaji sehari 10 juzuk...ntah, mcm akal aku kata x logic

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Kalau betul spt yg dituduh, semoga dia bertaubat nasuha.  Semoga keluarganya bersabar dgn ujian ini.  Semoga Allah melindungi alim ulama yg benar2 ikhlas dlm menjalankan tanggungjwb mereka.  

Sekarang terus senyap cite pasal "ustaz" ni...takde pape update pon...yg x bole blah siap ade yg msej personal uib ni n dan2 die cakap ini semua fitenohh dan cakap ade org dengki n mak jatuhkan die sbb dia dpt byk jemputan..

Kenyataaan Rasmi Ustasz Zakuan Faiz@ibnu Batoota atas isu viral atas beliau.

* Jangan Risau UIB.Anda tetap saudara seagama dan sahabat kami.

Seperti yang sedia maklum, semua pun tahu tentang berita viral tentang saya. Dan saya tak mahu komen apa pasal viral tu sebab saya komen apa pun tetap akan dituduh spin cerita untuk mengelak daripada dipersalahkan. Jadi anggap je lah semua berita tu betul. Dan saya dah pun laporkan semuanya pada mursyid saya di Madinah.

Tadi saya dapat call dari khalifah beliau yang secara rasminya khalifah saya telah ditarik kembali dan khanqah Syaikh Zakariyya Malaysia tamat riwayat sampai sini sahaja dan akan dibubarkan serta merta. Selepas saya laporkan isu ini, saya dikhabarkan ada beberapa orang lagi yang turut menghubungi beliau untuk mengadu tentang saya, juga ada yang menghubungi guru saya di Afrika mengadu tentang saya. Allah sahaja tahu apa yang diadukan dan ia jadi berita buruk buat guru kita di Madinah dan memalukan beliau. Maka beliau telah buat keputusan untuk tarik khalifah saya dan arahkan semua khanqah ditutup.

Alhamdulillah atas semua yang berlaku, segala tanggungjawab yang dibebankan atas saya telah diangkat alhamdulillah dan tolong sampaikan kepada yang tahu tentang khalifah saya agar tiada lagi salah faham atau yang menganggap saya masih seorang "Syaikh tareqat".

Saya akan tinggalkan dunia maya sepenuhnya, akan tinggalkan dunia tareqat dan akan beruzlah daripada masyarakat. Dan inilah yang terbaik untuk agama kita yang tercinta.

Jadi saya umumkan hal ini secara jelas dan tiada spin, dan saya harap semua pihak sudah gembira dan berpuas hati. Semoga Allah terima usaha gigih tuan/puan selama ini menjaga agama daripada segala anasir jahat terutamanya daripada kejahatan dari pihak diri saya.

Maka saya mohon dan berharap supaya berhentilah aibkan dan malukan saya, anak isteri saya, ibu bapa saya, ibu bapa mertua saya dan keluarga saya.

Kini semua sumber rezeki saya selama ini di alam maya dan alam nyata sudah ditutup, maruah saya sekeluarga sudah dihancur lebur kan, saya dah keluarga telah dimalukan satu negara, jemaah saya juga sudah dibubarkan, guru saya juga sudah menarik semula ijazah khalifah dari saya, maka saya sangat berharap semua pihak yang berusaha keras selama ini siang dan malam untuk perkara ini sudah berpuas hati dan tidak lagi menganggu saya dan keluarga saya.

Demi Allah, sikit pun hati saya tidak sakit atau berdendam pada sesiapa. Sebab saya memang salah, saya sudah mengaku saya bersalah, dan jika ada yang menzalimi saya dan keluarga saya yang langsung tak terlibat ni pun, saya sudah maafkan. Saya cuma berharap agar tuan/puan tidak lagi mengganggu kami sekeluarga. Itu sahaja permintaan terakhir saya. Dan terima kasih banyak saya ucapkan atas usaha keras kalian yang terlibat secara langsung atau tidak langsung selama ini kerana peristiwa ini sangat memberi begitu banyak pengajaran untuk saya, begitu banyak benda baru saya dapat pelajari.

Mohon semua maafkan saya juga dan mohon doakan agar taubat saya diterima dan saya harap kita semua dapat berkumpul sama di syurga nanti.

Dan, semoga berjaya menghadapi hari Mahsyar. Saling berdoalah kita agar kita tidak dihisab.

Zakuan Faiz
4 Oktober 2019