CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BicaraHatiku

"Rindu Bau Anak", Serina Redzuawan. (Update #451)

Kiran tu indian rupanya. Logik aje dia masuk islam sebab nak kawin dengan ex laki Serina. Logik la jugak she is actually not a practicing muslim. Serina, ambik ajelah hak penjagaan anak tu. Macam2 diorang hina bapak awak.

Well..masa bercerai kenapa setuju anak dgn bekas suami..? Masa Tu tk fikir soal akidah anak?..now baru mak baru budak2 Tu ckp gitu Gini kenapa terus nk persoalkan akidah anak...Dan tidak beri jumpa anak mengikut arahan mahkamah...something wrong ..mesti si serina ni ade tindakan dia yg buat dia Di beri pilihan MCM Tu...Lepas ni Yang pong pang terlebih sure si serina lah...dia adalah victim.

Celah mana menghina? Aku nampak lg dia hormat nama Allah tu ada. Maksud senang dia jgn sewenang2 guna nama Allah utk bersumpah etc

zidane2011 replied at 6-10-2019 08:48 PM
Sorry la ye, yg team serina ni mmg sbb anti watak mak tiri ke caner? Tau ke tidak isunya apa, pastu  ...

Tulah..Aku pun pelik...tk paham acik2 dlm forum ni...hbs Tu si mak Tiri Tu DH mmg Jaga mkn minum apa semua as mak pada budak2 Tu..cuma tk beranak je..kalau Aku pun marah...mmg la anak org..tp kalau DH Jaga sebagai anak sendiri ..tiba2 ikut suka je mak kandung nk buat apa sebab ..konon nya..eh Tu anak Aku..suka hati Aku laa...no way..mmg Aku marah...lagi nak jumpa weekday..nk sekolah nk ITU ini..baik jumpa weekend...si serina ni yg mmg tk paham situasi org..si mak Tiri ckp gitu pun dia Salah faham maksud..camne...

kata2 "Allah sbg saksi" tak menjamin kata2 org tu benar. Kkdg si polan tu salah faham , dia fikir dia betul tp sebenarnya idok.

But kkdg if kena dgn org licik , tak dpt nak bg bukti. Hanya mampu ckp Allah sbg saksi. Huhu..

Neway anak2 dari kecik dah duduk dlm rumah Gavin.  If tetiba ada perubahan besar , like mak pak cerai n deyols kena tinggalkan rumah. Mebi emosi jd sgt terganggu. Tu antara sbb sheols bagi anak2 pd Gavin , katanyalah. So anak tak terasa sgt kesan perceraian tu. Tindakan mulia tp stupid. Dh gaduh , jenuh nak minta hak balik.

sarah82 replied at 6-10-2019 02:44 PM
Jap.. Aku baca.. 2× celah bedah mana pulak hina Allah.. Yg isteri ex husband dia hujah tu betul la. ...

i bukan team kiran

but yes, i baca 2-3x tak nampak part yang kiran hina tuhan.

Follow Us
anilanil replied at 6-10-2019 03:37 PM
Nissan, sila mintak tlg cepwan translate balik apa yg bini ex tu tulis sblm meroyan..jgn ckp la pasa ...

kalo bapak dia translate silap2 lagi jauh menyimpangnya

sesukaje replied at 7-10-2019 07:56 AM
i bukan team kiran

but yes, i baca 2-3x tak nampak part yang kiran hina tuhan.

Tu la.. Bukan la team sapa2 tapi mmg tak ada ayat menghina oun.. Mmg dlm mahkamah syariah pun wajib ada saksi walaupun bersaksikan Allah. Buat apa Allah swt letak kena ada 4 org saksi

kesian aiols kt anak2 tu..dh lar comei gilew.. udah2 lar brgaduh parents punnnn

aku atas pagar sbb mana2 menang pon xde keuntungan pada aku. tp kan aku rasa xde lak dia menghina. aku pon x pandai b.i tp tu la, xde lak aku jumpa celah mna dia hina

guesswho09 replied at 6-10-2019 09:28 PM
Kiran ada hak nak bersuara
serina & apak dia awal2 dulu
dok mengata dia kat ig

Ye.sebagai mak tiri dia memang baik,jaga budak2 tu elok.
Yang serina maksudkan hina allah tu sebab serina takde bukti. Bukti "hanya allah je sebagai saksi" tu yang kiran memperlekehkan dia. Serina cerita semua dekat mahkamah tapi tak dapat buktikan yang K&G skandal sebelum diorg bercerai lagi. K keluar masuk rumah, bersekedudukan (ni serina yg tulis dlm ig) sebelum kawen,dalam rumah tu pulak ada anak2 dia. Persekitaran yang tak baik lah utk anak2 dia. Orang ramai marah serina mengata/fitnah sebab bukti "hanya allah sebagai saksi".

Which part dia hina??
Fight if u rasa agama anak mmg btul2 trancam tp msa awal2 tu bg hak jagaan u xfikir psl ex husband u practice islam ke x?  Hurmm

Edited by Hypothetically at 7-10-2019 01:40 PM

For me, kalau G kawin lagi dgn wanita muslim, I takde hal, my main concern whether they are practising muslim atau hanya utk dapatkan hak anak je. Serina tetap ibu kandung and will always hv her children's interest at heart.

Edited by cm_vungtau at 7-10-2019 08:40 AM

Dia cakap Allah sebagai saksi sebab dia takde bukti. Mngkin ex laki bawak perempuan (kiran) before kawin keluar masuk rumah. Tu yang dia marah. Tapi bila mintak saksi, dia takde saksi. Kadang2 mungkin budak2 tu yang cerita. Sebagai ibu, kalau budak2 cerita, memang kita akan terima sebab budak2 takkan bohong. Dan kita sebagai ibu boleh tahu bila budak bohong.

Memang lah si bini baru tu kononnya boleh jaga anak baik. Tapi tengok aje dia spread kebencian kat instagram. Boleh agak dia mesti spread kebencian jugak pada anak2. Sebagai mak, takde siapa nak perempuan lain jaga anak kita, nak2 ramai mak tiri yang mental

Aku team sokong single moms yang nak dapatkan hak penjagaan, so sebelah kaki team serina. Dlm masa yg sama, aku tak boleh blah dgn tukang masak bernombor tu, so sebelah kaki lagi kat luar. Yang mak tiri tu pulak, apa ke hal? Diam2 sudah. She started this storm. So, baik la atas pagar makan popcorn.

Ish.. Tak boleh aku anak2 takde dengan aku.. So I feel la serina punya perasaan.. Yang lain2 tu entah.. Nasib korang la.. Pandai la korang settle kan..

Edited by BicaraHatiku at 7-10-2019 09:08 AM
Tinot7 replied at 7-10-2019 12:33 AM
Iols bkn loyar so byk terminologi yg iols tak paham. Iols pun tak ikut insta diorg melainkan yg kena ...

Clause #3 the rights of visitation and overnight stay tu menjadi kontroversi antara Kak Rina dan pihak sana..

takde pun aku tgk mhina ...dia ckp tu mmg ade logik pun .sape2 pun boleh tipu ckp sumpah demi allah...
org nak bukti ...

Maaf cakap lah
Sebahagian besar mak ayah yg bercerai dan kemudian berebut anak ni
Prioriti paling atas adalah perasaan mereka sendiri jah
Perasaan AKU sbg ibu
Perasaan AKU sbg ayah
Hampir tak wujud pun keutamaan yg lebih utama, perasaan anak2 yg jadi mangsa perceraian itu, anak2 lebih prefer duduk dgn sapa, anak2 lebih stabil emosi duduk dgn sapa, anak2 lebih terjaga kebajikan duduk dgn sapa
Asik2 HAK aku sbg ibu
Asik2 HAK aku sbg ayah
HAK anak2 mampuih pi
Depa kecik agi, mana tau apa2 pon
Well...takyah nak hak aku hak aku hak aku sgt lah
Hak ALLAH belaka ni
Kamu itu cuma pemegang amanah saja
Tak puas hati mahkamah ada bulih selesaikan
Merempan kat media sosial serupa org gila tak akan merubah apa2 pun

X dpt bayangkan kalu aku kt tmpt serina. Hak sbagai ibu dh melayang. Nak peluk anak kena folo jadual. Smoga ada jln pnyelesaian tuk dua2 pihak