CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: natrahn

Akibat Derhaka Amanah Anak Ketika Muda, Warga Emas Keseorangan Di Hari Tua

Harap pcik tabah hadapi apa ujian n musibah yg dtng, mngkin asbab utk mengurangkan dosa2 kita yg lps..

dapat cash atas dunia lagi

Area aku ni, berlambak gak spesis macam pakcik ni. Tapi depa ni geng beca. Dulu, thn2 70-an, depa ni la jaguh bandar. Main pompuan, mabuk, peras orang sana sini, baran. Pawagam depa kontrol. Filem best, depa borong tiket, jadi ulat. Jual mahal la time tu..

Ramai orang benci .. skrg ni? Ramai dah arwah.. yg saki baki, merempat dlm beca. Ada job pun, sekadar angkat barang2 peniaga ke kedai..

Tak palah pakcik dalam kubur nati solo jua

najib888 replied at 12-10-2019 05:03 PM
Area aku ni, berlambak gak spesis macam pakcik ni. Tapi depa ni geng beca. Dulu, thn2 70-an, depa ni ...

sedih dan kesian juga....semoga segala urusan depa Allah mudahkan

My MIL pun lebih kurang sama. Baru ni masuk hospital sebab tulang retak tak boleh jalan langsung, semua anak2 taknak tolong jaga. Yang datang semua macam pelawat je, datang jenguk tanya khabar, balik. Bila tanya ipar duai semua kata dia dulu tak jaga anak2, sibuk memanjang. Kerjanya kawin cerai je. Asik berpersatuan, politik, berjalan ke sana kemari tak pedulik anak2. Anak2 hidup makan semua cari sendiri. Sekolah tak habis sebab takda duit nak byr yuran. Ada yg sampai sekarang hidup terumbang ambing. Sedih pulak dengar. Tp nasib baik dia ada pencen, Takdalah nak merempat duit anak2

Follow Us
UmbrellaCorps replied at 13-10-2019 05:29 PM
My MIL pun lebih kurang sama. Baru ni masuk hospital sebab tulang retak tak boleh jalan langsung, se ...

semoga urusan MIL awak dipermudahkan

Nasib ko la. Org tua mcm ni mmg elok mereput. I klau tgk org2 tua sorang2 tu mmg xleh sangka baik. Sb i pon victim kene dera dri kecik. Paling benci klau org ckp mak yg lahirkan kita bla bla bla. Aku pon x ingin nk lahir klau tau dri kecik smpai dah beranak pinak pon kene maki hamun

Aku cari artikel ni la.. Akhirnya..

Ramai salahkan anak2 bila mak bapa terlantar sakit dan anak2 tak mau jaga. Tapi pernah sesiapa siasat kenapa ada anak2 yg tak mau jaga mak bapa yg terlantar?

Ada segelintir mak bapak ni masa muda langsung tak ambik kisah ttg anak2 tambahan kalau bercerai berai, sibuk dgn suami dan keluarga baru.

Bila sakit nak mampos hujung2 sibuk nak anak2 yg diabaikan ni jaga.. Anak2 dari pernikahan baru lepas tangan dan buat seolah2 anak2 yg diabaikan tu pulak terlebih berhutang budi dgn mak bapa.

Tu belum lagi ada segelintir mak bapa yg suka beza2 kan kasih syg antara anak tu anak ni. Tu pun boleh buat anak2 tersentap dan berkecil hati.

Untuk mrmaafkan dan melupakan perbuatan mak bapa ni bukan senang. Tapi utk mengelak dari kitaran yg sama berulang anak2 yg terbiar, yg bukan jadi kesygn kena pecahkan kitaran tu. Maknanya kena berbakti pada mereka walaupun kita mungkin tak ikhlas pada asalnya.

Aku doakan semoga anak2 terbiar dan bukan kesygn mcm aku diberikan kekuatan utk tidak membuat kesilapan yg sama mcm mak bapa kami buat.

teringat ada kisah dulu..anak tinggalkan ayahnya kat bus stop..sampai isu ni viral dlm radio pak nil masa tu dj yg up kan kisah ni. satu malaysia kesian..satu malaysia hentam si anak..
rupanya si ayah tu dulu yg letak ibunya sendiri kat umah org tua2 tanpa pedulikan. dapat tau..bila si ayah tu duduk di rumah org tua yg sama ngn ibunya dulu.
kdg jgn salahkan ank. kita ni time muda tgh jdi ibu pon..bertolak ansur skit ngn anak. ank pon hepi..pendapat dia pon didengar juga. jgn lah guna veto..aku syurga ko.

12
Return to list New