CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: top5complete

follow my youtube zevfei [youtube]5MdawWH_MvE[/youtube]

Kurex replied at 20-10-2019 01:50 PM
Tak tau apa jadi dekat dia sebab dah lama tak datang kolej.. Yg orang ni, siap call family arwah,  ...

Hakikatnya mmg byk y mcm tu..gara2 hasad dengki je sanggup dorg ni syirikkan Allah dan tunduk pd setan..

My relative ada jgk y kena,smpai bercerai berai laki bini..dah laa dorg bukak kedai mkn,pun org htr santau..campur dgn nenek sedara y ada benda,mmg kesian tgk..dgn benda peliharaan arwah mak sepupu lagi..

Org y hasad ni aiolzs doakan agar dorg kena instant karma kt dunia sebagai pengajaran kt org lain..

Lavender85 replied at 20-10-2019 12:18 PM
Jgn kerana jari kita diazab satu hari nanti ye. Berhati2 menaip . Jaga adab.

apa dia tahu pasal azab?
entah percaya ke tidak tu.

dua_chzy replied at 20-10-2019 09:20 PM
Ini propah. Akak tahu hada ummah Sabah pemakan babi tegar yang mati akibat 'sindaat' @ santau.

Sis kat sabah kan?kwn sy sabahan ckp mmg masih ramai sabahan y amalkn ilmu2 ghaib ni..kt kg dia je ada penanggal..sihir2 santau2 tu kira rampant sgt..

Anak kwn mama sy,kena ilmu guna2 dgn sumandak sabah..nasib baik cpt bwk pegi berubat..terus bwk balik semenanjung and x sempat habiskn study..kesian dia..

acikhan replied at 20-10-2019 04:28 PM
Selalu Haku dgr santau angin je bler makan kat kedai makan... Die kena lepas kan ilmu tu n yg jd man ...

yg aku pernah dengar biasanya dlm bulan 8 ada la operasi test power santau untuk yg baru belajar
diaorang main hantar je tak kira siapa
aku harap lain kali hangpa test saja kat tuan guru hangpa, tengok dia terer tepis ke tidak

Lula2 replied at 20-10-2019 11:03 PM
Ya.
Sebelum makan/keluar rumah/pg & petang digalakkan baca doa pelindung. Bismillahillazi la yadh ...

Doa2 dalam ma'thurat boleh diamalkn..pastu sebelum kuar rumah naca 3Qul dan ayat kursi..

KucingBiru replied at 20-10-2019 11:43 PM
I tak tau orang yang makan babi dan penah disihir.

Info yang i bagi based on Kelas Agama yang s ...

Xtaw plak tp kwn sy chinese dorg percaya je benda2 ghaib ni..in fact,lg byk kepercayaan dorg y lg pelik drpd kita..

And ofismet sy skrg,dia ada kebolehan nak tgk benda tu..sbb mak dia boleh nmpk and turun kt dia..y xleh blah pernah kawan dia,konon2nya nak tolong dia drpd kebolehan tu,bagi hadiah anak kerak mtk drpd sami siam..y tu bila dia cerita aiolzs terkejut giler..

Xsangka laa plak cainis pun percaya sami siam jgk..nasib baik kwn aiolzs cpt2 pegi berubat kt sami dia..kalau x,mmg benda tu dah hampir nak take over ofismet aiolzs tu..

Follow Us
salmon-suki replied at 21-10-2019 09:12 AM
Hakikatnya mmg byk y mcm tu..gara2 hasad dengki je sanggup dorg ni syirikkan Allah dan tunduk pd s ...

Sebenarnya ayah aku pun pernah kena.. Ayah aku bukak kedai runcit, kira semua da dekat kedai tu, barang basah pun ada. Ayah aku kena sampai tak boleh jalan. Kiranya orang tu buat ayah aku tak boleh pergi kedai langsung. Lepas tu barang basah macam ikan ayam semua jadi busuk walhal fresh lagi. Tak tau la nampak macam busuk atau orang tu jadikan busuk. Lepas tu orang tak nampak kedai kitaorang walhal bukak je.. Ayah aku berubat lepas tu kedai runcit tu ayah aku bagi member baik dia (member baik dia ni sampai sekarang baik dgn family aku, bukan dia yg buat).

Sampai satu tahap, orang yg buat tu datang mintak maaf.. Menangis2 dia mintak maaf.. Katanya dia mimpi dia kena bakar dalam kubur ke liang lahad ntah. Lupa sebab masa tu aku yg tak lahir lagi. Ayah aku dgn pakcik aku yg cerita.
Masa dia mintak maaf tu, merah merah badan dia macam babi panggang..

Kurex replied at 21-10-2019 09:38 AM
Sebenarnya ayah aku pun pernah kena.. Ayah aku bukak kedai runcit, kira semua da dekat kedai tu, b ...

Pdn muka org y buat tu..mcm pacik sy jgk laa..ada kedai runcit jgk..mmg ramai laa y pegi sbb pacik sy ni pemurah,kiranya kalau rm2.30,dia suh byr rm2 jah..so ramai laa y suka pegi kedai dia..

And mmg satu kali tu tgk dia x bukak lgsg kedai..sy sndiri lalu tgk kedai mcm  xbukak..bila bgtaw mama,dorg adik beradik meeting laa..bila pggil ustaz dtg,mmg ada y "tutup" kedai tu..sbb dengki..

Alhamdulillah..lps berubat tu ok lahh..xtaw laa apa jd kt org y htr sihir tu..sbb time tu sy kecik lg,masih bodoh2 lg bab ni..haha

Kan.... Mmmmmmm

Kan... Tak syg mulut/jari sangat.

salmon-suki replied at 21-10-2019 09:35 AM
Xtaw plak tp kwn sy chinese dorg percaya je benda2 ghaib ni..in fact,lg byk kepercayaan dorg y lg  ...

Sapa kata bangsa lain tak ada saka? Hahahaha.. Setiap bangsa ada saka depa sendiri.. Cuma kita dimomok kan yg melayu saja percaya ghaib2 ni

salmon-suki replied at 21-10-2019 09:25 AM
Sis kat sabah kan?kwn sy sabahan ckp mmg masih ramai sabahan y amalkn ilmu2 ghaib ni..kt kg dia je ...

A'ah. Ada area2 'keras' kat Sabah ni. Ala2, area2 yang chuol musti hati2 dengan urangnya. Do not offend them, lagi2 if chuol orang luar. Antaranya, area Pantai Timur Sabah dan Kota Belud. Makcik kawan aiol kena sindaat sampai mereng 5 tahun. Gara2 dia tak mau makan pinang sireh yang dioffer pada dia jah. Dia memang tak tingin nak makan. Bukan sombong. But yang mengoffer tu kici hati lalu memblack magickan sheol. Now dah sehat la. Ni cerita beberapa tahun lepas.

dua_chzy replied at 21-10-2019 09:47 AM
A'ah. Ada area2 'keras' kat Sabah ni. Ala2, area2 yang chuol musti hati2 dengan urangnya. Do not ...

Kalo kat thread mps byk org cerita kws kota belut byk penanggal..mungkin keturunan atau saka kot

sarah82 replied at 21-10-2019 09:44 AM
Sapa kata bangsa lain tak ada saka? Hahahaha.. Setiap bangsa ada saka depa sendiri.. Cuma kita dim ...

Yelaa..sbb circle just dlm kalangn melayu jah..unless bergaul dgn mcm2 org,baru taw dorg pun ada ilmu sihir dorg tersendiri

dua_chzy replied at 21-10-2019 09:47 AM
A'ah. Ada area2 'keras' kat Sabah ni. Ala2, area2 yang chuol musti hati2 dengan urangnya. Do not ...

Hahaha..y kes tu sbb pmpuan tu suka dia tp dia xnak..terus kena..kesian kot..tp pakai bomoh indo punya..

Kdg2 sbb benda kecik je dah nak main sihir2..apo mudah sentap sgt manusia2 ittew?

dua_chzy replied at 20-10-2019 08:16 PM
Sila jangan takabur. Syaitan is real. Black magic is real.

Ikr. Masa iols pi jepun, iols dh jumpa Hermione. Iols dpat masok world depa. Pastu terserempak dngan a group of girls from Beauxbatons Academy of Magic sbab diorang ada buat show kt situ. Iols siap lepak2 kt Three Broomsticks minum butterbeer lg. Tp tu lah, dpat spend time kt world tu beberapa jam saja. Best dpat tngok mandrake nasib iols tutup telinga masa dia jerit dn mcam2 lg lah. Iols jumpa Ollivander dn beli wand. Tp tu lah dlam world tu wand tu ok je. Once keluar, wand xleh fungsi lak. Hmmmm

limau_lemon replied at 21-10-2019 05:42 AM
Eh arwah nizen tu kena santau ke?

http://www.aziekitchen.com/2012/03/chicken-mandy-rice.html?m=1

boleh baca kat sini
gmbr ig tu mungkin dah takde

tapi mmg dia terima bende2 tajam keluar dr badan dia

salmon-suki replied at 21-10-2019 10:03 AM
Yelaa..sbb circle just dlm kalangn melayu jah..unless bergaul dgn mcm2 org,baru taw dorg pun ada i ...

Kita byk sgt dimomok kan tentang melayu yg jahat2..kenyataan semua bangsa ada perangai buruk..

ayrasafiya replied at 20-10-2019 10:29 PM
Ada orang pernah pesan kat meols kalau boleh jgn bagi hospital amek air tulang belakang anak nanti ...

Homai. Ada lg orng berfikiran camni ek? Tp tu la geng2 flat earth ngan antivax doula bagai pon exist  lg hampeh geng2 percaya segala produk timbang kilo dn tonic2 ubat2 cure all

ehehnurza018 replied at 20-10-2019 10:30 PM
I nak tanya kalau orang itu pernah down, tak selera nak makan. Stress. Tetiba one day dia lost. Di ...

Tak la. Tu harry potter pakai invisibility cloak dok sembang dngan dia.