CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sarirsa

Cerekarama "Dosa Semalam" Sentuh Hati Penonton, Lakonan Janna Nick Dib

anony-mous replied at 21-10-2019 01:27 PM
Klo xsilap laki dia nk cek, tp mak dia kata xpyh sb kesian dgn wife dia nnti.

I setuju part he ...

oh aku tak perasan pulak ada part laki dia nak cek walhal aku tak berganjak depan tv tengok cite ni dengan mak aku sumpah seranah jannah sebab baik (bodoh) sangat. hahaha.....terbalik pulak.. watak suci pulak kena kutuk kan.. nasiblah jannah..

Apoooo anak Janna Nick da macam akak and adikk. Tak suai la.

chocobozhere replied at 21-10-2019 01:52 PM
oh aku tak perasan pulak ada part laki dia nak cek walhal aku tak berganjak depan tv tengok cite n ...

Ada. Dia kata xpe biar dia bwak pegi spital sb mana tau doctor ada jalan utk pregnant jugak. Lepas tu mak dia berdalih 2 kali . 1 ckp kesian ank, then ckp kesian dgn dijah kalau preggy. Sbb tu x jd check.

Part x logik tu kali ni i tutup mata sb i suka lakonan 3 of them. I anggap je dijah tu bodoh sb dia ank yatim n miskin (rendah diri) , laki bodoh sb taat sgt then bila tanya wife sendiri, ckp x ada apa2.

okay ramai pulak sependapat..... yg tak sependapat pun takpelah..watak mak mertua tu memang menjadi sungguh jahat campur psiko sikit.... cuma watak lembap si janna dengan izzue islam tu yg menyakitkan hati.. nak taat dgn suami atau mil bukan camni caranya. aku tak rasa islam ajar perempuan utk taat membabi buta...kenapa sampai menzalimi diri sendiri.. dia ada peluang utk bagitau suami dia kot apa mak dia buat tapi dia pilih untuk diam sebab baik sangat sampailah suami dia kena paksa kawen baru... masa laki dia ajak dia duduk tempat lain tu aku dh start hepi lah kot kot sebab dah terlepas dari cengkaman mil dari nuraka rupanya tidak.. tiba tiba 15 tahun kemudian.. mil masih segak, si izzue jadi tua.. janna nampak sangat menderita dan masih di rumah yg sama... kantoi pun sebab mil tu duk jerit marah dia, patut kantoi time mil tu pukul janna tu lah baru dramatik.... n si izzu konon kata tak sayang tasya shilla tu tapi kemain bersayang sayang..aku emo tengok cite ni.. dah lama tak layan drama tv3 sekali layan boleh naik darah tinggi aku.. for those yg rasa cite ni best terpulanglah... kita raikan perbezaan pendapat masing-masing okay

aku tak puji janna dalam ni. Aku puji kathy azean aje

anony-mous replied at 21-10-2019 01:55 PM
Ada. Dia kata xpe biar dia bwak pegi spital sb mana tau doctor ada jalan utk pregnant jugak. Lepas ...

oooh okay chuolss. ingatkan si izzue tu lansung takde terfikir nak gi cek..tp still benak jugak lah sebab tak refer hospital dan terus percaya mak dia. hehe....jalan cerita dia yg teruk..pelakon okay je... tapi tengok cite ni tak rasa macam hidup zaman sekarang.. macam. zaman dulu.. hp pun takde untuk rakam kejahatan mil dia...

Follow Us
lagi satu nak tau tanggalkan implan tu boleh pakai gunting je ke? tak memudaratkan diri ke kalau bleeding sume..

chocobozhere replied at 21-10-2019 10:47 AM
cite bangang.... ada ke kena seterika pun laki tak tahu. dah kena dera  pun kau lansung tak bagitau  ...

aku setuju 99.9% ngn ko weyh

cite bangang.... ada ke kena seterika pun laki tak tahu. dah kena dera  pun kau lansung tak bagitau  ...

Setuju sis..walau xtengok...baca komen sis n sinopsis kat atas pun da tau mengarut jah jln cita..ada lg ker pempuan bodoh mcm tu skang

I sependapat dgn u. Walaupun I generally suka naskah raja mukhriz tapi bagi I cerita ni seolah2 wanita kena bersabar sampai ketahap itu sebelum diiktiraf sbg menantu terbaik. Kesabaran yg melampau2. Walaupun ada wanita yg sebegitu tapi ia bukanlah contoh yg baik. Tapi tak dinafikan janna seorang pelakon yg hebat. Begitu juga yg lain2. To be honest I tak sanggup nak tengok sampai habis. My mom jer yg tengok till the end and cerita kat I...next time buat lah cerita pasal wanita yg kuat, praktikal dan smart pulak....ni tak habis2 dengan imej lemah longlai...yg pasrah dgn apa saja...adoii la.

Jalan cerita biasa lah antara dua darjat enggang & pipit. Tapi bagi aku ok je. First time je aku tengok JN better dari sebelumnya.

Yang aku tak boleh brain Azlan pakai baju tidur satin maroon . Hahahahah!

blue^panther replied at 21-10-2019 10:53 AM
Best ker?? Menyesal tak tengok, aku tengok cerita si Mikel Ang. Kemahen propa kata seram giler, tapi ...

ni tajuk ape?

chocobozhere replied at 21-10-2019 01:58 PM
okay ramai pulak sependapat..... yg tak sependapat pun takpelah..watak mak mertua tu memang menjadi  ...

Dalam Islam ketaatan dan hormat ada had nya...dan kezaliman terhadap watak janna tu adalah sangat2 bertentangan dengan ajaran agama. 'Lebih tua' bukan tiket untuk mendera dan 'yg muda' tidak perlu hormat sampai ke tahap menganiaya diri sendiri. Cerita yg sangat annoying dan lansung tiada unsur 'empowerment'.

Hakak sukak cite ni....biarlah ade yg x logik kaaa...pada hakak lakonan janna menjadi...yg lain2 pun bagus....nama pun drama chuolssss.....enjoy jer le....tak enjoy katup tibi....tibi channel pereeee kannn

Cerita kayak gini kok sesuwei di tawun 70-an?

beta_carotene replied at 21-10-2019 11:28 AM
Tahukah anda sistem pencernaan anda?

Iklan ubat?

kenapa la masih ade cerita perempuan kene dera tindas mcm ni lg....

Tgok kejap je.awal2 yg janna kene dera tu.
Pastu nyampah sbb xreti2 bgtau laki.ko dh besor pnjang.kene dera muka lebam2 pon laki xperasan.xkan la xreti2 ngadu oiiii

Cerita ni menunjukkan kelemahan pempuan. Patut kena fight it right...pastu Ada ke agama ajar, taat pada ibu pada perkara yg melanggar hukum?? Kali dah sampai gugur kandungan Tu, Jenis spesis mother in law from hell...tapi yela, dah Nama producer A.AIDA..mmg bimbo la

Hahahaha..bce komen terus x jadi nak tengok