CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 22345|Reply: 204

SEPUPU DIAM2 SET TARIKH KAHWIN, MASALAHNYA AKU...

Edited by mujer_in_espejo at 23-10-2019 10:28 PM

Asslamualaikum dan hai semua..
Aku ada masalah ni yang mungkin akan membawa kepada ketidakpuas hatian mak dan maybe saudara mara aku.

Masalahnya gini.. 2 minggu lepas sepupu aku paling rapat tiba2 nak tunang. Angin tiada, ribut tiada, tiba2 wasap suruh datang majlis. Aku tekejut la juga.. bila masa dia ada BF. Sebab kami ni agak rapat dari kecil sampai la sek rendah, satu kelas sama2.. sek menengah, masuk sek berasrama sama2.. satu bilik dorm lagi.. macam tak boleh pisah. Sebab dia dah suruh dtg ke rumah utk mjlis tu, then aku tanyala  skali bf dia org mana, (dlm wasap) dia jwb endah tak endah.. tanya 2 soalan je pun.. tapi mcm 2hari setengah baru dapat jawapan.... So aku mmg tak tanya lg la. Diam2 ja sampai la hari kejadian.. (majlis tunang)

Aku naik atas, jumpa dia di bilik.. dia sorg2 je tgh ejas baju. Masa ni aku mcm malas nak korek cerita kan.. tunggu dia cerita sendiri..tapi hampeh. Kenapa eh nak berahsia dgn aku? So aku la yang bertanya.. bf dia nama siapa, jumpa di mana... satu soalan aku tanya, sepatah je dia jwb. So aku hentikan la borak2 kami tu.. Aku mcm terkilan sikit di situ.. Kenapa la nak rahsiakan berita yg menggembirakan ni? Weh aku tumpang happy dan excited kot klu dia nak kawen! Klu jadi maid honour pun aku bersedia berkorban apa2 saja utk dia! Wang dan tenaga! U name it! Sebab dia satu2nya sepupu aku yg sama umur, sama jantina (kami dua2 the only girl dlm beradik lelaki semua) dan satu sekolah dari kecik. Masuk Uni pun sempat sama2 kolej, satu semester, sampai aku quit dapat tawaran lain lebih baik.

Then gitula.. lepas borak kat bilik dia.. aku pun turun la ke bawah borak dengan saudara mara lain pula.. borak punya borak, aku dapat tahu dari mulut orang yang dia nak buat majlis kahwin bulan Februari ni!! kenapa dia tak CAKAP kat atas tadi weh? Kenapa aku orang yang paling akhir dpt tahu berita ni?? apa perasaan korang .. klu sepupu korang paling rapat sembunyi berita mcm ni kat org?? TERKILAN weii.. terkilan.. mcm kita ni tak penting dan not a part of this majlis paling penting dlm hidup org yg kau rapat!!

Ok takpela kalau dia nak rahsia itu dan ini dari aku.. aku cuba utk pikir positif aja...tapi sebenarnya...ada MASALAH LAGI TERBESAR yang buat aku risau. Bulan FEB 2020 tu sebenarnya aku ada plan nak naik Gunung Kinabalu!! Memang idaman aku nak naik gunung ni sekali seumur hidup. MY BIG WISHLIST. Dan kegusaran aku menjadi realiti bila baru sebentar tadi, leader team grup aku tu wasap bagi tarikh naik gunung exactly betul2 masa majlis nikah dan sanding sepupu aku tu!! Tarikh yang sama!! sekrang aku bingung nak pergi majlis sepupu aku yg "rahsia" tu ke atau kejar impian aku nak naik gunung tertinggi di malaysia ni? Weh dah lama aku idam naik kinabalu ni..bukan senang dpt slot.. deposit pun dah bank-in semua..

Untuk pengetahuan, bukan senang nak dapatkan slot naik gunung ni.. dan feb, mac, april adalah masa paling ideal utk mendaki, cuaca bagus, bukan musim hujan. Dan naik gunung bukan macam kau travel solo main hentam je boleh cari kwn dlm perjalanan.. nak naik gunung (especialy gng kinabalu ni) kena ada grup of supporter yg buat kau bersemangat dan tidak putus asa spanjang perjalanan..aku dah cuba hike sorang2,, kalau tak tahan mental.. mmg puncak tu kau tidak akan sampai. Serius cakap! Siapa biasa hiking, tau la perasaan ni. PERASAAN PUTUS ASA PERTENGAHAN JLN.  Lagi2 gng yg tggi ni. Dan aku dah jumpa grup of hikers yg sesuai utk misi besar aku kali ni.Tapi malangnya.. sepupu aku pula ada majlis penting masa tu..

KORANG RASA APA PATUT AKU BUAT?? AKU BINGUNG..
Aku tak buka cerita lagi kat mak aku ni.. aku boleh di cop selfish oleh sedara mara oleh sebab benda ni.. aku x fhm.., dan bingung dah. Dalam masa yang sama terkilan dengan layanan keluarga sepupu aku ni
BAGI PENDAPAT PELIS.

Rate

1

So, kalau sepupu ko tak berahsia pasal bfnya, tarikhnya dan tak ada isu kecik hati, adakah ko akan proceed naik gunung atau cancelkan?

tiramisuu replied at 23-10-2019 10:41 PM
So, kalau sepupu ko tak berahsia pasal bfnya, tarikhnya dan tak ada isu kecik hati, adakah ko akan p ...

Kalau dia bagitau awal2.. takdenya aku nak booking slot naik gunung tu.. takdenya aku nak excited bercerita dgn kawan2 di tmpt keja yg aku akan naik gunung thn dpn..padahal kwn2 tahu tu misi terbesar aku utk thn dpn.
Lagi terkilan, sebulan sblum sepupu wasap, aku ada ziarah mak dia (makcik aku) tanya kabar.. dorang langsung tak buka cerita.. padahal bf dia dah datang rumah dah masa tu..jumpa parents sepupu aku ni, utk kenal2.. (ni pun aku tau cerita dari adik dia). hmmm

Kejarlah cita2 mu kerna sepupumu pon dodol mcm tak iklas je. Dia ingt u jeles dia kawen dulu?

Korang umur berapa ni dekkkk?

U dh ada bf ke ?
Mungkin kazen tu dgki takot u kawen dlu ke apa

Proceed jelaa naik gunung sbb berdasarkan cter tt tu,gunung tu lg penting drpd kezen..

Lagi satu,aiolzs ada gk kezen rapat cenggini n bab boipren2 ni kalau x korek,dorg xkan citer..tp aiolzs wai boder jah sbb tu dorg pny life..nak bercintan cintun kaa apa kaa asalkn jgn nangis2 dtg jmpe aiolzs sudehh bila putus\ada masalah..

Mcm kes tt ni,attitude kezen tt tu satu alasan jah..walhal gunung tu lg memikat tt..so,pegilah naik gunung..

Gunung je. Biaq pi la pupu mu ittew. Berahsia sgt.

Follow Us
Naik je gunung. Bahagiakan diri sendiri ya! Please.

Edited by mujer_in_espejo at 23-10-2019 11:09 PM
babynina30 replied at 23-10-2019 10:51 PM
Kejarlah cita2 mu kerna sepupumu pon dodol mcm tak iklas je. Dia ingt u jeles dia kawen dulu?

Ko ...

Sepupu aku ni family blah bapak aku..Then aku ada gak meluah dgn aunty aku (family blah mak) pasal benda ni.. dia ckp benda sama sis mcm sis ckp.. mungkin pasal dengki2 ni.. dia takut aku dengki dia kawin dulu ( I said what??) pehal lak nak dengki2 kan... aku tak kisah la dia nak kawin dulu. Aku tumpang hepi je.. btw, aku belum ada BF.

Tapi mmg dr kecik lg sbb kami ni satu umur, sekola sama2, perkembangan kami,,, pembesaran kami, smpi kerjaya kami...di banding2 kan... dari result UPSR, SPM dulu2..semua di bandingkan.. tapi tak la obvious sgt perbandingan tu.. tak la sampai dengki2.. tapi mmg ada jah soalan yg sma.. "weh result ko dpt apa?" "skg keja apa?" etc.. kawan2 dari kecik semua tau kami rapat.. sampai di fb kmi di cop "x dpt dipisahkan" LOL. Haha.. tp hakikatnya lepas dr uni dan dah kerja.. kami takdenya rapat sgt.. sbb masing2 ada circle of frens masing2 yg dah berlainan.. but stil... hmm..

Kami ni takdenya muda sgt sis.. bukan juga BBNU.. mmg usia kami gini boleh dah di risaukan kalau tak kawin2 lagi ... adehhh

Yeahhhh!!!! Iolss sokong komen forumer2 sini!
pegi je panjat gunung tu sis.
bukannya tak jalan majlis kazen uolss tu nanti kalau uolss takde.

salmon-suki replied at 23-10-2019 10:52 PM
Proceed jelaa naik gunung sbb berdasarkan cter tt tu,gunung tu lg penting drpd kezen..

Lagi satu, ...

1. Nak proceed gunung.. tapi terlepas la pulak majlis yang aku rasa penting ni.. ( aku tak tau la kazen aku ni rasa aku penting ke tak wujud dlm majlis dia)
2. Aku takut kena kutuk family dan di cop selfish pasal benda ni..masa majlis kezen kau pegi naik gunung pula..? sebab tak semua org fhm jiwa aku. dan tak fhm knp la kejar gunung banding bertandang ke majlis kezen sndri. hmmm mcm membelakangkan family sendiri.. (padahal kezen sndri membelakangkan aku) hmmmm

Pada SG proceed je panjat gunung...kalau org nak mengata2 lama mana sgt ...habis lama pon mungkin sebulan 2 je...
Kenkadang dlm relationship ni mmg kita rasa ikhlas dr kecik but manatau bila dah besar ade rasa iri or risau sbb maybe kazen u a step ahead..padahal tt xde hal
Lagi 1, tt boleh je join majlis belah lelaki.tp kalau  xdpt juga or buat 1 side je...x kisah lah....tt pon tau date kawen dr org lain

Rate

1

Bukan salah tt pon sbb date panjat gunung dah book dulu...bkn tt sengaja amik date tu kan...
Don’t worry lah...close mcm mana pon love urself dulu...kazen tt pon mcm x bape excited with u
SG risau tt yg keciwa x panjat gunung nanti...setakat org mengata apa ada hal...they r not in your shoes kan

kechikchomel replied at 23-10-2019 11:13 PM
Yeahhhh!!!! Iolss sokong komen forumer2 sini!
pegi je panjat gunung tu sis.
bukannya tak jalan maj ...

Mmg jalan je majlis tu.. cuma masalahnya.. kalau batang hidung aku tak kelihatan masa majlis tu nanti, mmg orang akan pelik.. Saudara mara akan tanya.. mana si F???  sbb mmg kami ni, kalau ada dia, mmg ada aku, Sbb kmi ni pernah mcm belangkas dulu.. lagipun dia je sepupu aku rapat, satu umur, yg perempuan. Adik beradik kami semua lelaki. Kalau takde aku agak pelik di situ.. Kang tak pasal2 di cop membelakangkan kazen sndri gara2 hobi je..

Bagi bunga Tanya family dulu.. kalau family Tak kisah nak pergi mana2.. pergilah panjat gunung.. sbb kdg2 restu family penting kalau nak buat apa2..

Rate

1

mujer_in_espejo replied at 23-10-2019 11:15 PM
1. Nak proceed gunung.. tapi terlepas la pulak majlis yang aku rasa penting ni.. ( aku tak tau la  ...

Panjat je gunung. Cakap laa dah bayar deposit before tahu tarikh(terus terang & bg la sedikit sumbangan ikhlas).Tapi majlis belah laki nnt, TT cuba la sedaya upaya utk hadir. Walaupun terasa, tetap dia pernah menjadi org penting dan rapat kan.

SalenaGomez replied at 23-10-2019 11:25 PM
Bukan salah tt pon sbb date panjat gunung dah book dulu...bkn tt sengaja amik date tu kan...
Don’t ...

Yess!! tu sebab.. aku takut aku dtg majis dia, pada masa yang sama aku kecewa dlm hati, tak dpt proceed naik gunung tu..dan tak tau bila lagi peluang tu ada..
Bunyi mcm selfish dan tak ikhlas pula kan.. tp jujur ckp aku takut kecewa..

Dan aku mmg confirm mmg kena cop selfish atau "manusia paling pelik" oleh sedara mara nanti.. aku tak tau  dpt tahan maki ke tak nanti

mujer_in_espejo replied at 23-10-2019 11:15 PM
1. Nak proceed gunung.. tapi terlepas la pulak majlis yang aku rasa penting ni.. ( aku tak tau la  ...

Kalau gitu,tt bgtaw jela family tt psl gunung ni and tujuan naik gunung tu pstu segala mcm berkaitan gunung..pstu tgk apa kata family tt..

bungalavender19 replied at 23-10-2019 11:28 PM
Bagi bunga Tanya family dulu.. kalau family Tak kisah nak pergi mana2.. pergilah panjat gunung.. sbb ...

Ya.. aku ada terfikir juga benda ni.. sonok aku panjat gunung  tiba2 ada kemalangan ke, musibah ke, jatuh sakit ka masa tu.. tak pasal2 kena kutuk lagi.. "tu la selfish sgt kan"? aduhhh

mujer_in_espejo replied at 23-10-2019 11:35 PM
Yess!! tu sebab.. aku takut aku dtg majis dia, pada masa yang sama aku kecewa dlm hati, tak dpt pr ...

Xpe tt kepuasan panjat gunung nanti dpt menutup kata2 maki sedara mara nanti...
Apa2 pon mcm forumer dlm ni suggest, inform your family first...n get their bless...tu lg penting

Lolalala replied at 23-10-2019 11:34 PM
Panjat je gunung. Cakap laa dah bayar deposit before tahu tarikh(terus terang & bg la sedikit sumb ...

Majlis belah laki ni jauh sis.. kena naik flight klu nk pegi.. tak tau la dpt pegi ke tak..