CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4213|Reply: 23

Tukang tilik

Post time 27-10-2019 10:42 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Malespikir at 18-1-2020 09:22 PM

kindly please delete. thank you.

Cuba tanya kat bapak TT tu apa tips dia bertahan denga  perangai Bini dan kembarnya tu.. dia lagi berpengalaman

Lolalala replied at 27-10-2019 11:12 PM
Cuba tanya kat bapak TT tu apa tips dia bertahan denga  perangai Bini dan kembarnya tu.. dia lagi be ...

Bapak aku dah nk pencen ni malas nk layan. Dulu tak mcm ni pun.. sekarang je buat peel pelik2 dorang ni..

Malespikir replied at 27-10-2019 11:28 PM
Bapak aku dah nk pencen ni malas nk layan. Dulu tak mcm ni pun.. sekarang je buat peel pelik2 dora ...

Selalulah niat tujukan Alfatihah pada roh mak dan kembarnya. Semoga mereka x melebih percaya hingga syirik

Lolalala replied at 27-10-2019 11:32 PM
Selalulah niat tujukan Alfatihah pada roh mak dan kembarnya. Semoga mereka x melebih percaya hingg ...

Ok terima kasih awk..tp kalau stkat bual kosong gitu pon boleh jatuh syirik eh? Sorry tk pandai sgt..

Malespikir replied at 27-10-2019 11:28 PM
Bapak aku dah nk pencen ni malas nk layan. Dulu tak mcm ni pun.. sekarang je buat peel pelik2 dora ...

Apa beza dulu dgn sekarang? Mesti ada situasi dalam life mak ko yang berubah yang buatkan mak ko jadi mcm tu skrg. Cuba ingt balik bila mak ko start camtu.

Follow Us
Nak menyibuk...so..kembar mak ko ckp abg ko akan cerai..so..skang cane abg ko?

Makcik ang tu bukan ada apa pun.. Over drama lebih. Ang kena faham.. Org yg dikatakan "gifted" atau sumpahan la bagi aku ni.. Depa hanya tgk tapi takkan bagitau on the spot..dan kalau depa ternampak apa yg bakal terjadi.. Bukan nampak sebetul2nya.. Tapi dlm bentuk teka teki.. Ckp kat makcik ang kalau dia dok meramal lagi.. Nak ka kena panah lintaq.

Org gifted patutnya tak payah banyak cerita kat orng.

Sebab akan jadi fitnah,  kedua buka aib orng nanti tak pasal2 gaduh.

Ade je saya kenal dapat tengok benda halus, cuma tak sampai meramal la,   dan nampak benda yg jd pendamping org lain.  Dah tu suka cerita kat org tak bertapis (kalau org yg dia tak suka) .  Mcm nak cri pasal.

Mak tt ni sebenarnya banyak masa kosong sangat,  tu yg nak membawang shj kerjanya.  Ye la anak2 dah besar.  Tak de nak fikir sangat.

Baik nasihatkan mak tt masuk kelas atau ikut aktiviti yg berfaedah,  dan pastikan dia tak bersama atau ajak mkck tt tu.

sarah82 replied at 28-10-2019 02:58 AM
Makcik ang tu bukan ada apa pun.. Over drama lebih. Ang kena faham.. Org yg dikatakan "gifted" atau  ...

Tapi kalau ikut penerangan sarah,  org gifted selalu ank pmpn sulung kan?

Kalau tak sulung boleh ke ada 6 sense ni?

CatMiow replied at 28-10-2019 04:22 AM
Tapi kalau ikut penerangan sarah,  org gifted selalu ank pmpn sulung kan?

Kalau tak sulung bol ...

Selalunya sulung.. Tapi mana2 boleh dpt kalau benda tak faedah tu berkenan.. Tpi makcik tt ni bukan gifted.. Lebih kepada cemburu kepada keluarga TT.

Macik tu sebenarnya syok dan rasa empowered sbb ada org pecaya dia merepekk repek. Tu yg menjadi2 dia duk meramal. Cer tanya kat mcik tu, macik taw x tarikh macik mati. Mana taw sempat nak beramal soleh. Kalu dia merepek sgt pi mntak nombor ekor pegi tikam. Kalu menang pes prize bagi la kt mcik tu. At least ada la faedah keduaniaan sket kt mcik tu drpd duk gosip org cerai berai ada antu bagai.
Utk mak, tt baca Alfatihah lepas tu doa dan mohon dgn keberkatan surah Alfatihah dan rahsianya moga diberikan Allah makbulkan doa tt. Contoh doakan biar mak tu rajin try resepi baru. Kenyang sket bpk tt melalui usia tua ni.

Sound jer lah mak n makcik tu TT....suh dia orang focus dgn ibadat. Makcik tu betul ke ada 6th sense mcm x de rasa takut pun dia.  

tiramisuu replied at 28-10-2019 12:00 AM
Apa beza dulu dgn sekarang? Mesti ada situasi dalam life mak ko yang berubah yang buatkan mak ko j ...

Mak aku dari dulu kuat membawang.. as anak aku malas lah nak basuh dia kan.. tapi sekarang lepas aku kahwin je dia macam ni.. maybe pasal aku dah tak de nak bagi tazkirah 24/7 kat dia kot. Sekarang main ngn cucu2 je jadi masa banyak sgt kot.. aku pun tak sure lah dia percaya btl2 ke x dengn kembr dia tu

xtahumenahu replied at 28-10-2019 01:14 AM
Nak menyibuk...so..kembar mak ko ckp abg ko akan cerai..so..skang cane abg ko?

Takde pun. Infact bende ni dah sampai kat pengetahuan ipar aku.. aku lah bagitahu.. pasal aku memang rapat dengan adik beradik & ipar semua.. abg aku sayang je bini dia n anak2.. aku rasa bertambah care ade lah..

makita replied at 28-10-2019 07:09 AM
Macik tu sebenarnya syok dan rasa empowered sbb ada org pecaya dia merepekk repek. Tu yg menjadi2 di ...

Entah lah makcik aku tu. Diri sendiri pun x cermin sibuk jaga tepi kain org.. hm mak aku pulak dah puas aku nasihat..tapi dia punya peel tu aku xpaham lah makin lama makin melampau pun ada. Aku tertanya n pelik jugak.. nenek aku dulu usia2 macam ni dah start  banyak buat amal ibadat tp mak aku makin worst dengan dunia je.. (eh banyak lagi pasal toxic mak aku yg malas aku nak ketengahkan) aku ade je cakap kat bapak aku, bapak aku cuma cakap mak kau degil.. gitu laa..

sarah82 replied at 28-10-2019 02:58 AM
Makcik ang tu bukan ada apa pun.. Over drama lebih. Ang kena faham.. Org yg dikatakan "gifted" atau  ...

Yayaya aku ade cakap mcm ni kt mak aku.. dia punya sengal labu bagitahu kat makcik aku lak.. hahah..

Malespikir replied at 28-10-2019 03:35 PM
Yayaya aku ade cakap mcm ni kt mak aku.. dia punya sengal labu bagitahu kat makcik aku lak.. hahah ...

Mesti makcik ang geram.  

Haha aku ade mak sdare,  spupu2 jenis yg attached gile dgn bnde paranormal ni.  Ko imagine la anak nye doktor,  ade sakit thyroid,  tp xnak pergi hospital,  insist nk berubat kampung ie jumpe bomoh ni sgale.  Die dtg rumah aku mula la buat2 sentuh aku ckp ade jin dlm badan aku,  bdn kakak aku, siap offer nk ubat kn aku.  Wtf weh hahaha.  Aku gelak je,  aku ckp takpe,  tuhan ade,  xpayah perantaraan manusia lain.  Dh diam plak die dgr aku ckp cmtu.  All in all,  elok ler tt tu advice mak tt,  taknak la mak ko hanyut dlm dunia ciptaan mak sdare ko smpai tuduh abg ko nk ceraikan kakak ipar ko.  It couldve gone worse kalau ko x stop bnde ni skrg.  

Ada skizofrenia kot makcik u. Sound kan aje. Kalau lapik2 kang tak memasal anak menantu cerai berai. so abang u bercerai tak? Mesti kak ipar u stress.

12Next
Return to list New