CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: admin9

Pernah jadi mangsa 'body shaming' sampai rasa putus asa dalam hidup?

bonggo replied at 29-10-2019 06:09 PM
Pernah.  Sampai aku rasa bila dh keje dah byk duit aku nk buat surgery.  Sebab bibir aku ala2 angeli ...

Sebijik macam iols kena dulu. Sekarang semua nak bibir tebal kan. Dulu classmate panggil2 I negro and mulut itik. Sedih kot. Skrg yg ejek2 tu la yang.... Erm paham2 jela

Aq penah masuk wad 3 hari sebab level hb dalam darah low sanggat jadi tpksa makan ubat hampir setahun kut n effect ubat tu aq xleh control selera makan,jadi mmg naik la berat badan...mak aq faham je tapi bff dia pulak tlebih concern,pantang nmpk aq mesti tegur pasal berat aq...smpaikn aq malas.nk g umah dia,tu pon tetap dia tanya pasal aq gak...aiyohhh stress wey dia punya gaya tu mcam mak aq pinjam duit dia pulak nk beli makanan...takes time gak la baru aq leh kurus balik...skrg ni pon dia tetap tanya gak pasal aq...eh ni xxx kan nape kurus snggt ni,diet ke bla bla bla....gemuk salah kurus salah malas aq nk ambik peduli laagi

Pernah.. Mula terasa jgk.. Gemok salah kurus salah.. Skng nie lantak pi la na kata apa.. Biarkan mereka berkata2 sampai puas, I just lalalalala

Alhamdulillah
belum pernah lagi

tapi sekiranya ada yang body shaming lantak la
ada aku kesah
yang mengata pon bukan helok sangat
hahaha

hidup tak berkisar pada apa yang orang kata

Pernah je kena tapi x la sampai rasa putus asa.

Iolls badan jenis kecik. Petite.
Masa sekolah paling pendek dalam kelas tapi menyerlah juga laa.
Banyak je yg minat, aktif kokurikulum juga. Tapi memang diorg panggil Pendek/ketot/bantut. Bo layan je laa walaupun kadang sakit hati. Sekarang dah 30+ pun ada lg yg tanya SPM dapat berapa?

Dah habis belajar nak kawen, orang sibuk2 kata Badan kecil x makan sayur. Nnt susah nagandung. Beranak kena czer. Iolls is redha je laa mulut puaka gitu. End up anak dah 3, semua normal.
Lepas beranak ada lagi mulut puaka kata "makan memilih, badan kecik kurang zat. Nanti susu x banyak". Haaaaa anak sampai 3 tahun menyusu badan sampai kenyang. Semua badan semangat. Alhamdulillah. Dari 2014-sekarang masih direct bf dari anak 1st sampai anak ke3.
Mulut2 yg x de insurance tu?? Anak x ngandung lagi...cucu minum susu formula. Kikikiki lantak laaa org nak kata kita kan.

pernah. pernah dan pernah. dari kecik sampai sekarang xpernah mengecik. sekarang dah kawen pun makcik bawang masih mengagumi saiz yang debab. tp bolayan jela. huhu

Follow Us
i just dont care....
hahhaa...

muka aku x lawa mana punn..bukan korang yang bg aku makan...kahkah....
pluss....aku boleh beli sendiri apa yang aku nak...klu muka cantik2...duit pun xde...harap org sponsor nak buat apa....cittt.....

pernah.. kat ofis ni ada kawan yang panggil sy ni si gemuk. tiap kali cakap ngan sy dia akan panggil gemuk. walaupun dpan2 org lain. tapi kalau org kata dia gemuk (time dia pregnant) dia marah ..
tau la sy ni gemuk. tapi x yah bagitau org lain. ingat senang ke nak kurus

pernah...body shaming saiz badan.. sedara mara gak... ingat menda tu bole buat lawak ker...

selalu.. i memang mengelak jumpa orang..
walaupun hati rasa nak jumpa berkawan..