CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Boomibulat

Anjing juga makhluk Tuhan-Nabila Huda

TravellingBear replied at 3-11-2019 08:07 AM
Dlm quran sebut anjing dan babi haram di makan sahaja .

Silalah beli quran Dato Rizalman dan ...

Ok...akak pun xpandai agama..khatam quran pun sekali aje...tp ghase2nye ade belajar kat sekolah dulu gak..its ok dear...masing2 ade pandangan masing2 ye x....

Comel je anjing tu gebu2 bulu2

Tapi kalau anjing hodoh i geli gak

Sukati lah manusia nak selfie dengan makhluk apa pun

Jangan seksa dera aniaya haiwan ataupun apa2 makhluk lain je

EvieWanKenobi replied at 3-11-2019 09:00 AM
tapi apa keperluan dia sentuh anjing tu?
bab anjing kering atau basah is another issue..

i think sbb dia rasa husky tu cute . Berpandukan apa yg saya baca kat porem

Ebit lew selpie dgn pompuan /retis... sbb apa? ....selalu jumpa kat porem gambar2 tu For me.. sbg pendakwah sgt sgt tak appropriate

Selfie dengan  anjing dan babi boleh samak dan sertu. Orang yang kena liwat, rabak jiwa dan mental tu... Kau diam je setan. Menyampah aku dengan set2 ustaz jadian dan penunggang agama. Geng sendiri salah, diam je tak berkutik.

LadyCarefree replied at 3-11-2019 08:00 AM
Court rusia tadok bukak kes pong. Ox je gemoaq ckap nk file saman. Kalaulah court rusia keluar per ...

dah memang for sure.... kelantan akan buang surat mahkamah russia ke tong sampah. tapi cerita dah merata duniya.

sungguh shomel baby leon....baby budu

Anjing juga makhluk Tuhan .... sayang anak

Follow Us
Dulu macam terbaca , org alim2 ... tapi lupa siapa.. dia rela pegang anjing drp pegang bukan muhrim. Sbb pegang anjing tkde dosa nya. Pegang bukan muhrim dosa.

Eh. Aku tak pernah tahu wujud nya binatang yg haram total utk dipegang . Aku mmg tak pegang kucing , anjing, harimau etc sbb tak suka & aku rasa dorang tu tak cute pon heheeeee. Kalau aku rasa cute , macam ular tu... aku pegang laaa

Hahaha....semua orang tahu bahawa anjing tu pun makhluk Tuhan. Ko tu tahu tak makhluk yang macamana? No point to justify.
Don't let your stupidity drew away your fan.

Edited by Rogue98 at 3-11-2019 11:18 AM

Kalau dia confident dapat samak 100% bersih go ahead lah. Tapi kalau aku tak kuasa lah nak pegang2 anjing n babi ni bulu melekat kat baju. Bulu kering ke basah ke kalau dah duk Msia ni faham2 lah. Aku lebih penting kan kebersihan masa solat lagi dpd nak show off pic kat IG.

Byk lg binatang kat dunia ni, 2 jenis je yg takleh pegang, apsal ko tak selfie dgn komodo dragon ka, dubuk ka, cacing tanah ka... nak laga-laga pipi pun takde masalah.

Ni spesis retis2 penonggeng agama.. Nabila huda.. Sakinah..
Dengan sengaja upload bahan2 tertentu yg mmg diorang dah tau akan trigger golongan2 agama/netizen2 prihatin.. Lepastu bila benda dh vira. Depa kena kutuk2 kt med sos.. Ustaz2 keluar surat2 cinta/teguran.. Lepas tu depa akan play victim dan tunjukkan.. Well.. Inilaah golongan2 yg konon rasa ahli syurga duk kutuk2 aku ahli neraka.. Dan akan dtg segerombolan kawam2 retis dan fans2 yg se ideologi dgn mereka yg menyokong tindakan sesama mereka... Nampak. Sangat dah oermainan mereka2 ni.. Kenapa artis2 lain yg biasa2 jer tk teringin nk kontroversi tkda upload benda bukan2? Walhal mungkin ada je benda2 aktiviti2 yg mungkin mengundang rpovikasi yg diorang buat?

retis2 yg suka tunjuk kelainan konon rare ni biasanya pandai pulak menjawab.  

ade je la point dia utk justify tindakan.. be it obviously wrong n unnecessary

manusia ni memang camtu.

ada 99.9% binatang yg halal dan dapat pahala kalau di pegang.

tapi nak juga buat benda bahlul yg 0.01% tu.

Malas tul nak bahas fasal anjing ni. Anjing makhluk tuhan..ya betul. Apa yg bukan makhluk tuhan kat dunia ni?? Setan pun makhluk tuhan

N tuhan juga yg kategorikan anjing, babi n keturunannya najis. Kita nak lawan watpo? Bukan haram dimakan jer. Tapi haram utk dibuat haiwan peliharaan. Panjang lebar lah nak bahas..kita bukan ahli ulama..rajin2 buka kitab la nak puas hati jawapan hal anjing nih.

Yg jelas Rasulluah tak masuk weii rumah yg ada anjing, apatah lagi malaikat.  Jgn guna logik akal  lah ingat ‘’kalau sentuh samak jer’’...saja2 nak sentuh, saja2 nak pegang n selfie manja2.... pastu samak? Haram wehh...suka hati ko je kan..

Kecuali atas faktor yg tak dpt dielakkan..contoh jaga ladang tanaman yg luas...atau kes keselamatan pi berburu. Ni pun ada pendapat kata makhruh. Ha satu lagi setahap mana yakin sentuh  kering tu...manusia n binatang dijadikan ada liang peluh..

Kita ni ngaku makhluk tuhan..tapi yg tuhan perintah pandai pulak kita menjawab pulok yer...n topic anjing ni..sembang topic ni jelah.. melarat ke lgbt ke liwat ke khalwat burung terbang n etc...dah jadi 5 in 1..apo?

cekgihani replied at 2-11-2019 08:48 PM
Ni nak tnya, video panas tu tasah sila ke? Terid Pagar tinggi sangat ke? I xdpt masuk ni

Ada link tak? meols klik pun tak dapat masuk hari tu...

Betul dah anjing tu makhluk allah. Babi pun makhluk allah. Nak bergambar sila kan. Tp sebelum upload dlm media sosial..fikir dulu kesan pd diri sendiri dan masyarakat.
Kalau gambar tu mengundang kecaman atau fitnah, lebih baik la simpan sendiri buat tatapan sendiri dan keluarga terdekat. Bila org dh berbalah dan berbalas kecaman...dh dpt dosa. Lps tu masyarakat fikir, its ok anjing makhluk allah. Kering..boleh sentuh so makin ramai org islam sesaja nak sentuh anjing dan upload dlm media sosial.
Kalau bagi makan atau selamatkan anjing its ok.
Kenapa lah batak perhatian sgt.

Ai dulu duduk oversea. Dlm lif, jiran tetangga byk bela anjing. Cute comey pun ada. Kita senyum dan puji anjing dia cute, sudah. Tak batak ambil gambar n upload dlm ig/fb.

chippotato replied at 3-11-2019 11:57 AM
Ni spesis retis2 penonggeng agama.. Nabila huda.. Sakinah..
Dengan sengaja upload bahan2 tertentu y ...

Mcm x kena je dgn gelaran penonggeng agama tu

Dah kenapa iols baca 'anjing juga makhluk tuhan paling seksi'.

Mcm confused jap jawapan dia.. kiranya sebab anjing makhluk Allah so boleh dipegang ke mcm mana?

Jawapan dia tidak menyakinkan aku.. so PU 1 Abil 0

Catpaw replied at 3-11-2019 03:54 PM
Ada link tak? meols klik pun tak dapat masuk hari tu...

I pun tak dapat masuk gak u. Pagar tggi sangat kot