CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MisXoXo

Update: November: Alfatihah.Madunya dah meninggal dunia baru baru ini.NIKAH di T

CatMiow replied at 4-11-2019 05:26 PM
Setahu Saya kena daftar pejabat agama,  dokumen sijil nikah kena ada,  kalau tempat nikah tu tak d ...

Jangkaan thn dpn lahirnya.now baru sebulan.jd mngkn jun or july.sbb xcheck doc lg.now br selesai nikah ja 30hb lepas.

CatMiow replied at 4-11-2019 05:26 PM
Setahu Saya kena daftar pejabat agama,  dokumen sijil nikah kena ada,  kalau tempat nikah tu tak d ...

Tu yg nk layan kerenah lelaki ni kwn sy dh sakit kepala  ..kalau blh semua nk suap aja dpn mata.kita yg org luar tgk ni rasa mcm nk cekik ja..tp pk bby dlm perut sahabat sy tu..xgamak pula xbantu.sy anggap ni ujian sy sbg kwn..sy anggap buang kukunya bkn jarinya..tq semua kt sini..bantu bg pencerahan.sy ingt esk nk teman dia g pej agama tgk mcmana

Lagi mau tolong kawan Sebegitu, lempang ajalah kawan kamu itu tarak guna

MisXoXo replied at 4-11-2019 06:50 PM
Ya Allah..complicatednya..dia ingt dftar terus jd baby masih baru blhlah dftar nnti lepas lahir th ...

Sukati je ckp mcm tu psl first wife tu
Ko bujang tak tahu selok belok org kahwin boleh la ckp bkn2
Tak pun ko yg kaki sondol ni

Laki org tu pun sampah; tu jugak yg kwn ko kejarkan

Buat taik pandai ko plak yg sebok nk cebok

Heii geram... mcm xde agama je sekor2

Tak pyg la elaborate lg. Mcm menegakkan benang yg basah aje. Nk justify itu ini. No need.

Proceed dgn tujuan ko je nk tanya prosedur kaki sondol nk daftar nikah sbb nanti nk register SB  

tiap2 hari ada citer gini.. im speechless with quality of men around us.. semoga elok2 aja utk kwn u.. mungkin nk meninggalkan lelaki ni takda kekuatan dh

Donutfilling replied at 4-11-2019 09:31 PM
Ko bujang tak tahu selok belok org kahwin boleh la ckp bkn ...

Haa ni la cara ak melawan laki ak ahahaaa utk kwn2 benang ak ye

Terok kan bhs?
Hadap lg ke dia jnda dia ni

Sorry TT off topik

Apa pun ak doakn ko bjy la tlg kwn ko tu
Tahniah la ko sedia hadapi ujian sbg kawan

Follow Us
Nukah kat thailand tu ada daftar dgn konsulat malaysia tak??? Bila dh daftar pernikahan dgn konsulat malaysia, then senang nk daftar dekat malaysia..

Donutfilling replied at 4-11-2019 09:33 PM
Haa ni la cara ak melawan laki ak ahahaaa utk kwn2 benang ak ye

Terok kan bhs?

Terima kasih.memula tekanan juga..tp pk balik yg ujian manusia kdg2 xsama.mngkn melalui ujian2 melalui org lain... nk dibuang itu sahabat saya,kami susah senang sama2,mngkin ni ujian dia kan.ujian sy jugalah ni.

Terima kasih semua,saya minta utk bg pencerahan..dn ada yg sama2 share.tq sgt2.. sgt hargai.

farlis replied at 5-11-2019 12:03 AM
Nukah kat thailand tu ada daftar dgn konsulat malaysia tak??? Bila dh daftar pernikahan dgn konsulat ...

Dh dftar konsulat dn sy tgk ada surat dn copnya pun timbul.mngkn tu dpt bantu utk pendftaran dimsia nnti

Donutfilling replied at 4-11-2019 09:31 PM
Ko bujang tak tahu selok belok org kahwin boleh la ckp bkn ...

Eh...bukan bukan..bukan sy penyondol tu..ujian dia jugalah ni..sy mnta bantuan pencerahan dgn kwn2 disini.hrp dpt jadikan panduan jg.bkn sy tegakkan benng basah..tp xpelah,sy terima pandangan tn/pn,sy akan fokus utk utamakan apa yg sy nk bantu.selebihnya sy anggap pelajaran dn cerita utk dijadikan tauladan.maaf ya kalau kenyataan tu tersasar dr niat dn tujuan asal.terima kasih sekali lagi atas teguran

MisXoXo replied at 4-11-2019 06:56 PM
Jangkaan thn dpn lahirnya.now baru sebulan.jd mngkn jun or july.sbb xcheck doc lg.now br selesai n ...

Owh,  ingat baby dah lahir,  so masalah tak la rumit sangat, jangan risau.

daftar la cepat kat pej agama, mungkin banyak la benda nak urus, tapi apa la sangat untuk kemudahan masa depan. Banyak forumer dah bg tips tu.

Kebanyakan lelaki memang nak kena suap je. Mak saya pun cakap benda sama,  semua nak dia urus,  bila saya mengadu asal urusan rasmi/urusan perlu pihak 3 je saya kena urus. tapi berbeza dengan pakcik saya(adik ayah)  banyak benda dia yg urus. Jadi saya tak la pukul rata lelaki semua nak beesuap je..  

Kenapa la ada forumer yg hentam tt,  bagi saya tt ni kira ok la,  ada forumer,  siap buat nick baru then buat benang tanya pasal maslah. Tt cool je guna nick sedia ada

Saya tak la nak judge tt,  kwn tt,  bf kwn tt dan wife.  Sebab setiap orang ada masalah sendiri dan sebab dorang buat gitu.  Eg,  suami tak nak cerai isteri dan isteri sabar je dengan suami,  walaupun secara rasionalnya isteri akan minta berpisah kalau suami buat perangai.

Apa yang saya sedih kat sini adalah masalah moral kwn tt dan bf kwn tt.  Selain itu apa yg saya nampak si lelaki sepertinya tak bertanggungbjawab.  
1) sebab sanggup gf buang anak dari menjadikan isteri yg sah.
2)berdolak dalik masa nak urus nikah/cerai isteri (sebelum nikah thai).sekiranya dia seirang bertanggungjawab,  awal2 lagi dia dah ceraikan isterinya, bilamana dah tahu rasa sayang dah tak ada.  

Apa pun saya harap urusan semua akan selesai dengan baik,  dan nasihat kat kawan tt bagi tahu menempuh alam rumahtangga lebih mencabar berbanding keadaannya sebelum nikah.

Nanti dah ada anak lagi mencabar,  takut nanti kawan tt yg letih mengurus anak & rumahtangga. Suami tahu keluar kerja,  balik kerja. Tengah malam baby nangis,  buat2 tido,  isteri yg mengantuk2 bangun tengah malam tengok anak. Tt kena bagi peringatn ni kat kawan tt,  supaya nanti dah bby,  kurang sikit terkejutnya atau terkilannya kat suami dia.

Jangan harap lelaki akan berubah,  sedangkan kita pun susah nak berubah dalam masa yang singkat.

MisXoXo replied at 4-11-2019 05:27 PM
Sbnrnya kwn sy aka gf dia baru ni ada cubaan nk suruh laki dia ni buat permohonan poligami..gf dh is ...

Babinye jantan tu. Tu pun dua betina hadapm

Edited by MisXoXo at 5-11-2019 08:40 AM
CatMiow replied at 5-11-2019 04:38 AM
Kenapa la ada forumer yg hentam tt,  bagi saya tt ni kira ok la,  ada forumer,  siap buat nick baru  ...

Thanks tau.... ujian setiap org kan xsama.ni ujian sy juga... sebagai sahabat dia.satu part yes dia buat bnda xbetul,dh puas nasihat tp itulah ujian dia.bila mcm ni xkan nak buang kwn pula dikala susah dia kan.sy xsuka perbuatannya tp bukan orgnya.doakan ya all baik2 shj dn dipermudahkan utknya.kdg I pk,entah2 dia yg lebih baik dari aku nanti.who knows..semoga ada berita baik hr ni inshaAllah.tq tau.positive sgt.

noraidil_06 replied at 5-11-2019 04:53 AM
Babinye jantan tu. Tu pun dua betina hadapm

kah kah

sometimes from my observation kan kaka

org yg kita pilih tu mencermin kan siapa kita

kalo pempuan dok hadap lelaki stok2 taguna cam tuh....means pempuan tu pn jenis gitu jgk

sorry kalo ada yg x setuju.....

its about yr taste ....yr choice.....

tapi org akan cakap.....da jodoh nk buat cemana...............

kita ni org Islam...doa lah moga di jodoh kan dgn org2 berjenisss........mebbe org akan ckp kt kiyu....x kena kat kau...boleh la ckp cam tuh...

Sorry Tt
I tak sure u dah kahwin ke belum tp i rs belum
Tu yg i tak berapa suka ayat u yg ni;

“so xpelah akk tu hdp sndiri..dia dh sgt kuat skrg.bg lah laki ni kt kwn i .mana tahu itulah jodoh terbaik mereka kan..sobss sobss”

Kecaman yg lain2 khas buat kwn u n the hubby

Tbukti TT mmg otai lah walau i rs u muda dr i
Mcm mokcik2 sgt kn i bporum hihi
Elok je u tak de mrh2

I bc seolah u nk justify kenapa kwn tu nk2 juga kawin. Tak tau niat u nk bg pengajaran pd pembaca

Anyway u mcm kwn i. Mcm mak2 sgt. I siap rs secure dgn dia hahahaa. Pdhl dia tak kawen lg. Cuma dia anak sulung dan ramai adik2.

Aci ke nk bgtau nape i tak suka perbuatan kwn Tt

Arwah makcik pjj dgn arwah suami sbb naik pangkat ke KL. Dua2 dah arwah ni. Bila kantoi skandal, tbukti pakcik tipu kata bujang. Bkn salah penyondol. Tp bila penyondol dah tahu laki org pun masih kacau lg. Sy tak tau secara detail tp makcik tahu depa berzina pula slps kantoi. Sblm kantoi elok je takat dating aje. Sondol tu asal KL. Sondol yg ajak p port2 yg line clear gitu la.

Donutfilling replied at 5-11-2019 10:12 AM
Sorry Tt
I tak sure u dah kahwin ke belum tp i rs belum
Tu yg i tak berapa suka ayat u yg ni;

I ok ajalah..i pn buat silap juga U.sbnrnya sblm i keluarkan statement tu..i byk bg sokongan pd wife lelaki tu.tersepit kdg juga jd I ni ... asalnya mereka kenalkan dn bw i sesama dlm hdp durang.so lepak sesama..ajak I jg.smpai i naik gile pk..i nk tnya wifey ni napa smpai dia sgt sabar dgn perlakuan durang tu.mesti dia ni ada keistimewaan.at d first place i mestilah sided kwn sndiri..dgr cite mcm teruk nau bini 1..tp tuhan xlama bg i sangka buruk.so i gtau my kwn..ada peluang nk tnya wife dia..dia xmarah ke laki dia dpn mata dgn org lain..yes..tuhan makbulkan apa i nk tnya tu.dn i dpt tnya ..nahhh..dpt jwpn.kenapa dia pilih utk dilepaskan dn itulah dia ckp dr dulu pd suami dia.dan sbg perempuan i respect jwpn dia.dan sbg kwn i bg sokongan lh xbias memana.cuma bantu bg dia buat sesuatu yg lain.like sblm ni dia xbljr memandu now dia dh bljr memandu,hbskan masa deko rumah dn kami sama2 byk share psl islamic..dedua kelaut jg kan..sbb i dh ckp..dedua kwn dn i respect dedua.wife dia pn maklum dn respect persahabatan kami dn xpernh campur aduk kwn baik i yg jg org yg dia ptt musuhi.dia pilih utk tidak campur adukkan ..apa yg i nk share ialah selain fokus psl nk bantu kwn dlm proses dftar tu .. maaf tau kalau i tulis gitu..tp kdg i pk..dr 17 sejk kawin bertahan dgn lelaki toxic itu..mngkn bersndirian solo adalah terbaik utk dia.mngkin..btw thanks tau..bila buka benang..opkoslah sedia terima pandangan kwn2 dlm ni.kalau koyak baik xyah buka benang kan..ehehehhe

kiyudi replied at 5-11-2019 09:48 AM
kah kah

sometimes from my observation kan kaka

... thanks bg pendapat ni..betul jg tu..reminder utk semua org jg ni..

MisXoXo replied at 4-11-2019 06:50 PM
Ya Allah..complicatednya..dia ingt dftar terus jd baby masih baru blhlah dftar nnti lepas lahir th ...

Cuba check dng mamat ni.. dia ni bnyak contat polis2 nk poligami guna khidmat dia.. bnyak dia selesikan kes2 yg kawin tak de sijil.. no dia Shariff 013-4100411