CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Budak Sekolah Tahfiz Disimbah Air Panas, Kena Sumbat Tahi Kucing

yg makcik pun, kalu anak tu dah lari dari sekolah pagi2 buta camtu, lepas tu ada pulak lebam sana sini, masih nak biarkan lagi ke??

skrg baru nak meroyan keadilan bagai?
ai cannot brain this

merrissa replied at 6-11-2019 12:32 PM
selalunya mak bapak yg xtau nak buat apa dgn anak2 yg liar...deme anta ke situ...sb tu perangai mc ...

jiran meolss pun begitu, anak laki sorang hantar masuk tahfiz. family background mmg alim ibu berniqab bagai. sekerat jln di tahfiz keluar jd matpet, matgian tp kopiah tak tinggal. keluar masuk serenti laa nii dah keluar rajin g masjid bentang tikar sejadah semua, tp meolss masih takut2 if terjumpa heshe. padehal dulu satu sekolah naik bas sekolah sama2

makpak yang bodoh..benci aku bc news mcm ni..

MissLana replied at 6-11-2019 12:13 PM
sumbat tahi kucing? iyerkkkkkkk. jijik sgt

dah2 laa kalau anak dah lari dr asrama pkl 1 pg tu mak ...

Well said sis...maknya pon dh kenapa x ambik tindakan segera???dh anak sampai stress gitu pon still no action,g lawat anak tngok ada kesan lebam pon biarkan je...xleh hadam aq...ni kira nasib baik gak anak setakat melecur je,kalo arwah terus camne???waktu tu baru nk nyesal???have some common sense please...

kalau anak aku dh mengadu hmm aku report ke pengetua trus, pastu kemas kain baju anak dah daftar sekolah biasa.. takde makna aku nk serah nyawa anak aku kat setan 2 dlm tahfiz.. kita ni berharap anak dapat timba ilmu dunia & akhirat tp kalau dah berjumpa neraka dunia kat situ better angkat kaki je.

kat parents yg buli or pukul anak org tu mmg akan diberi amaran and totally laa kita fight guna law.. takkan nak jadi mcm Farhan plak kan.. dah mati duk main ugut 2 saksi bagai..yg warden kena sumbat duit.. please laa, tak payah laa hantar ank 2 kt tahfiz situ, jelas kelihatan tahfiz & pengetua buat bodoh je.. fuckkkk sialll

zuuu replied at 6-11-2019 04:02 PM
Well said sis...maknya pon dh kenapa x ambik tindakan segera???dh anak sampai stress gitu pon stil ...

minded parents kolot mcm ni mmg susah diubah uolss. prinsip bani melayu kita kan anak masuk tahfiz, tiket mak ayah ke sorga padehal kau dok umah ngangkang saje. kau laa ajar anak kau hafaz quran sendiri. nak hantar tahfiz sampai kena dera, sampai lari dr asrama lebam2 dibuli pun diamkan lagi. lahaiiii bodohnya mak bapak kau dekkkk

Follow Us
Tak faham aku mak pak yg hsntar lg anak ke sini.....aku baca nama pusat ni pun dah gerun...23org terbakar.....

Bkn tak de pusat tahfiz lain kat situ.....

kes salah faham? Tutup aja tahfiz tu. Main lepas tangan.

Yg mak bapak budak ni tak reti2 nak keluarkan anak dari situ dah kenapa?????

Pendapat I, lepas ni semua sekolah tahfiz stop ambil budak budak bermasalah. Takde jadahnya bila masuk tahfiz tetiba jadi malaikat pulak. Jenuh ustaz ustazah nak didik. Mak pak pulak lepas tangan.

Orang sebuk berebut hantar anak ke SJKC ko hantar anak ke Tahfiz....spesis parents malas Bela anak

munchkin replied at 6-11-2019 05:16 PM
kes salah faham? Tutup aja tahfiz tu. Main lepas tangan.

Yg mak bapak budak ni tak reti2 nak ke ...

Tutup je semua Tahfiz seluruh Negara

MissLana replied at 6-11-2019 04:09 PM
minded parents kolot mcm ni mmg susah diubah uolss. prinsip bani melayu kita kan anak masuk tahfiz ...

Aiyoh,kalo ada ank tahfiz sekalipon kalo mak pak setakat islam pada nama x guna gak,nk tiket express ke syurga terus g neraka jahanam sebab abaikan amanah allah,mohon ustaz2 betulkn salah faham ni

KIM.K: Macam celaka sekolah tahfiz sapa ni. Ustaz bengong2 ke natang masalah psikologi bisnes kau pun tak boleh handle. Pecat terus

kalau mcm nila respond sang ustaz i sokong kakau tahfiz ni tutup je.org mungkin ckp asal tahfiz suruh tutup pdhal tuk agama.i stuju utk belajar agama apalagi hafaz quran.tp kalau cara pengurusan x kena tutupla dan hantar anak2 ke tempat lain.walau salah fhm antara 2 student ustaz dan pengurusan perlu ada rs tanggung jwb sebab x mampu kawal student dgn baik.

buapakperut: dah kenapa ko belajar tahfiz nak jadik ulamak tapi perangai macam syeton

maybe kena paksa ke...ada ustaz mana ckp kdg sesetengah parents tgk anak tak bapa ok dorg hantar tahfiz dgn harapan ubah la perangai syaitannya hilang dan kurang.tp dia memberontak buli org.ade kes lain lari dri asram dan mencuri.last2 tahfiz dapat malu.

MissLana: sumbat tahi kucing? iyerkkkkkkk. jijik sgtdah2 laa kalau anak dah lari dr asrama pkl 1 pg tu maksud dia tak tahan la tu makcik oii. bwk jelah anak sek ...

tula you......parents kalau anak mengadu bab buli ni xle wat main2.

yuki812: anak2 tahfiz ni katanya tiket masuk ke sorga tuk mak bapak ni. eh..takper..kena bantai ke sepak terajang..takper, allah ada katanya..syorga nanti bala ...

sadihnya

tungkai: Proceed dengan saman aje. Itu aje cara nak kasi ajar budak & mak bapak budak pembuli tu terkemut.

saman mak pak budak n sama pihak tahfiz sebab xle control student.

aku pun ada pengalaman hantar anak sekolah tahfiz nie. student sekolah tahfiz anak aku semua perangai bagus, tahu hormat org tua, ckp pun lembut. warden dorang masa aku mula2 hantar tu pun bagus. setiap hujung minggu mmg aku akan lapangkan masa utk melawat anak kt tahfiz. tnya apa yg kurang, nnt aku belikan dan hantar.

beberapa bulan lepas tu, warden nie dpt sambung belajar kat jordan, so ganti warden lain. warden baru nie mmg bermasalah, garang tk bertempat, student silap sikit, mmg teruk kena rotan sampai berbirat. kalau kena libas kat belakang badan, jwbnya mlm nnt budak2 tu tidor meniarap la.

minggu demi minggu, aku perasan anak aku dh berubah perangai. sepatah kita tnya, sepatah dia jwb. suara pun dgr tak dengar, mcm org berbisik bila berckp. aku jd heran. lepas soal siasat baru dia cerita sikit2. aku dengar pun hangin jer. terus aku jumpa warden tu. mmg aku tk bertapis dah. aku ckp kt ustaz tu, aku hntr anak sebab suruh belajar agama, suruh kenal al-quran bukan suruh ustaz belasah, rotan teruk2 mcm tu. boleh ustaz tu ckp masa dia belajar kt pakistan dulu dia kena lg teruk, kena hempuk dgn kerusi. aku balas balik, aku ckp ini malaysia, bukan pakistan. aku pun tk rotan anak mcm yg ustaz rotan. aku ckp dlm islam pun ada ajar mcm mana cara nk rotan budak, bukan mellbas yg mcm ustaz buat tu, tak kan ustaz tak tau.

lepas pada hari tu, ustaz tu pulau anak aku, dia buat endah tak endah jer kat anak aku. satu mlm tu, anak aku telefon, ckp tk tahan lg duk asrama tu, kena rotan lg. dan2 tu jugak aku start kereta, dlm hujan lebat aku gi ambik anak aku bawa balik.

Anta budak tu p sekolah juvana.. Perangai cam hapa.. Setakat family dia byr 3k,  pastu dia buat LG mende yg sama kt org lain lak, sbb dia tau family dia akan byr..

Benda2 macam ni la yg merosakkan nama sekolah tahfiz lain yg tak bermasalah.. Ade je sekolah yg elok2..tak pasal2 org dah pandang serong kat semua sekolah tahfiz.. Kamon la cikgu2 pun, kalau kata nk selesaikan masalah selesaikan lah betul2.. Jgn la bg harapan2 palsu je kt parent yg bg amanah letak anak kat sekolah awak tu.. Budak yg bermasalah tu siasat la betul2, eiii aku geram betul kalau dengar kes2 buli ni..