CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sang_Pencinta

'Kuat Jeling, Tipu Harga, Layanan Teruk' - Pelancong Malaysia Tuduh Warga Korea

kesiannya, iols pegi ok je walaupun sebelum ni tak berapa minat nak pegi korea sebab orang cakap racist tapi tryla pegi sekali nak tengok camner. dari imigresen kat airport sampai ke seoul tak jumpa pun orang2 yang racist tu semua peramah je. iols pon datang sana backpacking jugak tak guna travel agent pun. kesimpulannya pegi korea ke mana2 negara asia ke sama je dengan malaysia, datang negara orang kena humble. kalo datang ngan attitude tak ok, muka pun tak friendly memang orang pun tak koser nak melayan.

mana2 tmpt sma jerlah kot..

Kurex replied at 7-11-2019 11:03 AM
best sangat ke korea tu?

penis mereka halus dan busuk ,pungkoq pun busuk yakmay yakmat

Rate

1

Korea pandang orang kita sama saja seperti kita pandang orang bangla...

Orang kita saja banggakan sangat pe'el haramjadah korea tu.

Sekarang mengertikan perasaan bangla, indon, myanmar yang asyik dipandang rendah oleh warga kita yang perasan high class ni?

cikdot replied at 7-11-2019 06:19 PM
mungkin badan dia bau busuk kot. sebab tu koreans taknak layan dia haha

iols pegi ok je. kita pun ...

tapi pagi2 naik subway di korea, orang dia bau lebih kepam berbanding orang kita
betul2 bau tak mandi pagi

becir replied at 7-11-2019 05:38 PM
Sama la kita sis kentang..I few times gi Italy mmg Rasa diaorg Tu I Rasa racist.. imigresen dia  ...

Yes , beli gelato kat sana, dia minta small note mcm nak gaduh. Rasa nak hempuk je. Tak hingin lagi nak pegi nak sana.

Follow Us
korea mmg org dia tak brapa friendly yg tua2 la nak lalu main langgar je. barang terjatuh main langgar je....tp ade je yg okayyyy. masa pegitu ade pakcik tu tgh tolak barang pakai yg beroda tuh i tak prasan dia cam nak langgar la then ade la korean guy yg muda tegur dia nape main langgar je blavla based on gaya bahasa tangan. end up diorang buat drama korea kt situuu. tp thanksla that guy cam respect tourist

korea mmg org dia tak brapa friendly yg tua2 la nak lalu main langgar je. barang terjatuh main langgar je....tp ade je yg okayyyy. masa pegitu ade pakcik tu tgh tolak barang pakai yg beroda tuh i tak prasan dia cam nak langgar la then ade la korean guy yg muda tegur dia nape main langgar je blavla based on gaya bahasa tangan. end up diorang buat drama korea kt situuu. tp thanksla that guy cam respect tourist

LostStar replied at 7-11-2019 11:11 AM
apasal macam terbalik jek.. daku p laki bini elok jek hadap dorg... kami dua tak plan nk p mana.. sa ...

U pegi thn bila? I pergi dlu pon ok pulak. Kalau xtau arah diaorang siap offer to help. Pergi shopping pon mmg best layanan. Ke sbb skrg lambakan pelancong malaysia?

TBH aku rasa mcm bkn slh koreans 100%. Ni mesti sb majority malaysian yg pergi sana buat hal. Mcm kes berak dkt shower (xingt korea atau jepun) tp end up bkn tu kerajyatan thai. Tp nama malaysia dah busuk masa tu.

zasssssss replied at 7-11-2019 11:58 AM
pengalaman saya masa kat korea ok je...ada sorang auntie ni siap tolong tunjukkan dan telefon hotel  ...

Yang ni betul sangat! orang kita ni kalau jumpa kat luar memang muka kekwat je laa
kita nak senyum lelebih pon segan

I pon baru balik korea, ok je masa dekat sana
rasa nak pergi lagi sebab tak habis round

HannahMontana replied at 7-11-2019 11:23 PM
penis mereka halus dan busuk ,pungkoq pun busuk yakmay yakmat

mesti pagi tu bau hanyir..

ummah melayu yang tergile gile sangat nak ke sane...mmg padan muke kene layan mcm ummah kelas 3

kalau rajin baca komen2 netizen dorang, muka SEA ni kasta bawahan la bagi dorang aku pon tak teringin nak gi korea walapun layan kpop

Potato_kering replied at 7-11-2019 04:30 PM
Sapa pernah gi europe? I pernah g rome, manusia yg Mmg jenis kasar2 bila bercakap pastu tk suka asia ...

eh..pulak..ai p rome pekerja2 sourvinior kemain ramah..siap ckp sepatah due BM..menunjukkan ramai gak msian ke sana..

anony-mous replied at 8-11-2019 07:29 AM
U pegi thn bila? I pergi dlu pon ok pulak. Kalau xtau arah diaorang siap offer to help. Pergi shop ...

Bulan 4 haritu.. sebelum puasa.. seminggu stay sana.. kannn.. dorg sangat sangat membantu dan tak sombong.. ada yg tak reti bahasa english, depa sanggup bukak translate.. patot daku yg bukak translate.. tp dorg plak yg bukak..huhu.. baik molek jek depa.. plus lagi satu org tua2 kt sana, ya allah semua baik2.. yang tarik tangan suh duduk dalam train tu pun org tua.. walau dia selamber cakap korea.. ahaks..

Orang korea pun manusia jugak..ade yg ok ade yang tak ok..ni aku nak share mase aku pegi korea 2013..

Tau la bile pegi sane memang banyak kene berjalan..sampai satu tahap aku takleh dah nak berdiri mase dlm train..so aku buat keputusan nak duduk je kat lantai tu..sorry..aku mmg tak larat mase tu..

Tapi ade satu ajusshi baru nak pegi hiking tak silap aku..siap offer tempat duduk die..terbalik kan?selalu org mude bg kat org tua tempat tua..ni jadi lain dah..

Aku mmg tolak la mule2..tp ajusshi tu suruh jgk aku duduk kat seat..takkan nak tolak lagi kan..rezeki aku la tu..hehe..tq ajusshi yang baik hati..i is terharu..

Pendek kate..pegi mane2 pun ade manusia yg baik & juga sebaliknye..ambik sebagai pengajaran & pengalaman..rasenye tu kot tujuan semua org yg pegi travel..chill k..

Edited by emily.topaz at 8-11-2019 10:28 AM

Time i kat korea dulu, yg lari2 tgk we all sbb takut kene tegor tanya arah kot. Malas / tak tahu nak speaking. Yg pandai sikit2 english je berani tegor. Tu pon kebanyakkan nyer ahjumma ahjussi. Yg muda2 lari laju mcm nmpk pulis. hehe
One more, depa ni kasar sikit tak mcm kita lemah lembut (konon). Pernah i nak beli paper bag then terjatuhkan barang, kene bebel. Lepas i cakap "jusung hamnida" dia gelak jer sambil angguk2. So i rasa mmg peragai depa mcm tu, tak payah nak ambik hati sgt

And lastly, despite cuaca panas negara sendiri. Malaysia best kot..

likewise kt malaysia, ada locals yg amik kesempatan kt warga korea yg melancong ke sini.

bulan lepas i jenjalan gi kk, gi la dinner kat anjung senja tu, duk seblah minah korea nie yg tengah makan sorg2. skali order dia datang cam nasi putih, tomyam, and udang tepung camtu. time dia nak bayar, dia tanya berapa, pastu i nampak pekerja2 kedai tu cam main2 mata signal2 sesama sendiri. pastu dia sebut la RM72.40. terkejut org korea tu ngan weols skali terkejut mahal gila dia makan sikit tu je. pastu korean tu suruh dia check balik.. pastu baru la pekerja tu cakap rm42 je..buat2 tersalah kira konon.

very obvious dorg 'try' nak tipu.. gila btul

Sang_Pencinta replied at 7-11-2019 05:25 PM
Sis study ke tinggal kerja sana?

Sis memang menetap disini ikut suami..

adeqbun replied at 8-11-2019 09:32 AM
eh..pulak..ai p rome pekerja2 sourvinior kemain ramah..siap ckp sepatah due BM..menunjukkan ramai  ...

Yg jual key chain kat pasar tu ke? Byk black kat situ and dorang tk mcm local. Ada beli coleseum key chain kat dorang. Tapi nama pn jual souvenir, takkan nak berlagak kan?