CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sang_Pencinta

'Kuat Jeling, Tipu Harga, Layanan Teruk' - Pelancong Malaysia Tuduh Warga Korea

Ehhh... nape cmtu skali

I pergi Korea dlm tahun 2014 cmtu - sgt2 okay. Even pusing2 Dongdaemun tu pun chill2 je bg I try baju although tak jd purchase. Waktu nk try Hanbok tu pun mmg 1st class layanan depa

Ke sebab dh ramai sgt Malaysian tourists there?

Sang_Pencinta replied at 7-11-2019 11:11 AM
Tak bestlah Korea or Japan for me

Prefer Cambodia or Myanmar

Kann... Cambodians are really nice and hospitable. Terharu I

L211 replied at 8-11-2019 05:39 PM
yg ni aku paling setuju.. paling best kalau kat eropah.. London, Milan, Paris, Barcelona ETC.. aku ...

kan...nyampah betul rasanya...maybe betul apa ko kata tu dorang rasa dh high class sgt dpt g obersi tu..

I ada kena part kita nk tanya sesuatu, depa geleng2 kepala dan blah..
Mesti xtau english langsung n low self esteem tu
Klu yg bagus2 tu, xtau english pun diorg tolong jugak..

acehand babi  spesis jantan sial  yang hidup pengotor mcm babi hutan.

Rate

1

zasssssss replied at 11-11-2019 09:49 AM
kan...nyampah betul rasanya...maybe betul apa ko kata tu dorang rasa dh high class sgt dpt g obers ...

sgt uolsss.. td aku kena bash sbb aku bg ayat perancis & diselangseli dgn bahasa melayu.. dia ckp aku ni perform bullying act.. OMG padahal aku just ketawakan meme cartoon je pon.. mentang 2 duk study kat england so he thinks he belongs to an upper echelon in society laaa tu.. melayu je kot tp acah 2 mat saleh.. nyampah giler terus aku block sbb mls nk layan bontot berkerak perasan putih

Follow Us
bak kata dave chappelle, "Asian only have beef with other Asians".

cakap je kat dia, kote org kita lagi besau dari mereka.

I sekarang ada di seoul. Ini kali yg ke9 kesini. Thn ni aje dah 2 kali ie jan dan skrg. Alhamdulillah setakat ni org2 sini baik2 aje.
Td naik aubway and sorang pakcik tegur- tanya dr msia ke. I jwb yes, and terus pakcik ajak berbual dlm train. Sampai dia beri pin korea dan 1 paket gula2 kopi. Baik sgt pakcik tu. i terkilan sbb xda adpa2 nak balas beri dia semula. Dia kata dia farmer and nak balik rumah. Tapi i xsempat tanya dia duduk mana sbb 3 stops aje i dah turun.

acehand moderator tersakiti .

padan muka hadap sgt nak g korea kan. i yg selalu layan kdrama & variety show dorg ni pun tak hadap nak g situ. semua yg korang tengok kat tv tu indah khabar dari rupa ja   

tau tak kenapa dorg behave mcm tu? sbb dorg menyampah bila bnyk sgt org melesis dtg melawat negara dorg.. tambah2 pula dgn org melesis yg dok burukkan nama negara p kutip buah bagai tu.... ko ibaratkan aje la org bangla, org nepal, org vietnam yg p melawat kt negara kite..... hahahahaha... hell no la aku melawat negara2 yg penuh dengan pendatang haram dr malaysia mengutip buah tu bagai...

Edited by Shamilia79 at 18-11-2019 09:20 AM

Antara banyak2 negara mata sepet aku dah pi iaitu South Korea, China, Jepun, Hong Kong dan Taiwan, semua kenangan manis je kecuali bab imigresen tu HK dan China paling garang dan kasar. Imigresen Taiwan paling mesra alam dan siap cakap anak aku comel dan suka senyum. Cakap baik je. Taiwan pemandangan lagi cantik dari Korea aku rasa. Cuma Taiwan tak popular dikalangan pelancong Melayu Malaysia. Dalam flight MAS aku jumpa 3 org je Melayu tu pun depa pi sana pasal ada meeting. Tapi nak menikmati pemandangan kenalah pergi ke luar bandar Taipei. Aku sempat pergi sampai ke  Yehliu Geopark, Yangmingshan National Park, Bitou Cape sampai ke Yilan guna private car charter ada driver mesra alam ambik kat klook siap jadi photographer aku sekeluarga lagi guna iphone latest dia yg maha lawa gambar tu.. Macam postcard gambar2 kami  yg best harga private car charter kat Taiwan murah lebih sekali ganda berbanding Korea. Kat Korea pun aku ambik private car charter sepanjang kat sana sebab tu pengalaman baik2 je dengan org korea suka main ngan anak aku... Kat Taiwan pun sama.. Depa kata mata anak aku besar comel.. Dah la anak aku mesra alam... Hahaha... Kat negara sepet yg lain aku pakai train.. Ok je org HK dan Japan bantu... Maybe sebab aku jumpa yg pandai English kot... Rezeki.. Kat China biasa2 je org dia.. Tapi depa kasar sikit la sama macam HK.. Nak jual barang tapi cakap kasar tapi ok je.. Siap panggil aku balik dan bagi harga murah

ni terpakai untuk geng2 backpackers kepam jela kot
sama mcm org malaysia kutuk pelancong backpackers

HannahMontana replied at 9-11-2019 11:42 AM
acehand moderator yahudi ,didunia nyata makan nasi bungkus dgn teh ais ikat tepi.

Babi sial sselu ...

hahahahahahahaha
bajet tunjuk buat kerja

Lately ni byk plak terbaca review -ve pasal Korea ni.

Rasanya mmg dah xsama kot compare time kami gi dulu...2014.
Our experience ok je...Friendly....tempat pun bersih...Shopping pun ok je. Bole je dpt diskon if beli byk

But this year my colleage yg baru balik Korea ckp xbersih mana pun. orangnya kasar
Pastu kat imigresen ada a few yg kne interogate bagai...
terbaca dlm fb yg kne balik hari sbb x print return flight...ada yg kne balik hari sbb during interogation session xtau jawab naik bas apa gi Jeju.

But afterall rasanya sbb our people jugak kot.... gi sana kje petik buah bagai

Biasalah tu
I pun ada jupe yg x baik
Tp kebanyakan baik

Tapi ada satu kelakar ni
I tegur wrga msia (kenal sbb gaya tudung dan cara cakap) , mula2 wah dia excited mgkin ingat ummah korea mana tegur dia kot tiba2 i cakap melayu terus muka berubah

Hahahahaha

Apa lah haih

Tapi banyak jupa yg baik
Org tua2 agak baik
Yg muda2 sombong skit

I sesat skali tu gigih la acik tu nak tolong wpun cm ayam itik dah sbb dorang x reti english

Kelakar la kenangan pi sana

Dgn ntah sapa2 suka bagi mcm2 kat anak i lah
Depa igt anak korea mana la kot

Hadoiii

Imigresen dorang pun baik dgn i
Siap tolong angkatkan beg anak i lagi

Xtaula ada faktor rupa gak kot

Org luar mgkin fobia tgk rupa typical msian ke mana la tau kan

Bertabah je lah ye

Sepanjang gi sana so far x pernah lagi dilayan buruk.. Pernah lepak2 dgn sorang pakcik ni sembang pasal agama, dia kristian, aku islam.. memula takut jugak haha tapi alhamdulillah x bertegang urat.. helok2 je.. after balik pun dia masih contact2 aku siap ajarkan bahasa korea haha

tah2 dorg yg kekwat x

nk ke korea 28hrbln nie harap2 la semua ok...
nie kali ke 2 iolls nk ke korea.. First time thn 2017 tue pun bodoh2 je ikot kwn tak tanya byk...
teringat time nk pegi nami konpius nak naik tren then ada sorg ajussi nie baik sgt tolong bgtau arah  sbb dia tgk kiteorg dok belek2 peta sambil tgk laluan tren.. siap tunjuk tren mana yg kena naik then turun mana..
dlm tren plak jumpa ajumma yg peramah dok tanya dari mana bila ckp dari malaysia terus ckp oooo kuala lumpur?? agaknya ajumma tu tau penah pegi kuala lumpur kot...