CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] 60 peratus wanita bujang hidup dalam keadaan jiwa tertekan! (Bukan aku yg cakap)

slavehunter replied at 8-11-2019 12:50 PM
Tapi ada jer andartu tu memang tak laku ditambah lagi dengan attitude dia...tapi dia pandai dia spin ...

Ouch, truth hurts...
Opis aku ada sorg  andartu camni, org panggil dia cik GK aka gila kuasa. Suka mengarah,kondem org, dia je betul. Bukan setakat laki,pompuan pon xnak kawan, lagilah nak jadikan bini,simpang...

dalam erti kata lain...peratusan yg sakit jiwa ni adalah andartu...tak semua andartu yg sakit jiwa, tetapi majority of them are...dibawah adalah kategori2 andartu yg boleh di rujuk oleh befrienders..

andartu junior - 28-34 tahun
andartu senior - 35-39 tahun
andartu forever - 40 tahun

cuma befrienders kena buat kajian di bawah kategori mana andartu2 yg paling banyak mempunyai tekanan perasaan dan suka membuat panggilan telefon kpd befrienders...

kalau letak kucing sebagai operator telefon, adakah panggilan akan meningkat?

slavehunter replied at 8-11-2019 12:50 PM
Tapi ada jer andartu tu memang tak laku ditambah lagi dengan attitude dia...tapi dia pandai dia spin ...

adakah andartu tersebut di bawah kategori andartu forever? kalau ya, memang ciri2 yg ko listkan tu ada dlm andartu forever...utk memberi ketenangan kpd jiwa andartu forever, bagi dia seekor kucing atau hamster...

peliknya sapa2 yg ckp tak best kawin sebab penat jaga anak, tak dpt pi travel ,
duit tak cukup, bla bla...

tu semua reason nak sedapkan hati puak2 andartu yg kesunyian jah

nikmat ada anak sendiri tu adalah nikmat paling indah..aku rasa..

moga doa anak2 soleh boleh menolong ibubapa di alam barzakkh

tapi of course bukan semua andartu perlekeh org yg dah berkahwin

sarah82 replied at 8-11-2019 08:57 AM
Pulak dah... Aku relax je ni..

Kawin ngan bewak lg stress oii.. dpt bewak dr sabak ke tak ke haru.. asyik dia je yg betul baik pandai kaye.. org lain ni jahat miskin pprt.. hahaha

Indahnya single dapat travel kesana sini n byk duit itu jela yg diulang. Some of andartu mmg selayak nya di caci dgn org yg mcm ipan i setuju dgn forumer atas yg ade ckp , kan elok jika mak ayah andartu td juga tk berkahwin just spend money to travel LOL
Ujung2 blame lelaki tkde kualiti. So berapa kerat plak wanita yg berkualiti???
I kekadang malu dgn perempuan2 masakini. So called high quality + hantaran wajib tinggi. Kenyataan nya stok2 sewa umah org dibuat serupa loji

Follow Us
karlmax8 replied at 8-11-2019 12:37 PM
Kan bagus kalau mak you pun fikir macam tu masa dia muda.... Tak perlu sara anak, hantar belajar t ...

Itu perjalanan hidup mak aku.. kenapa ko jeles ke? Ke nak aku sentap dan meratab hiba dengan statement ko? Kesiann...

Terima lah kenyataan.. kadang2 memang ada yang tak berjodohan. Kalau nak menangis bucu katil pun tak meningkatkan produktiviti negara. Baik jadi orang yang menggunakan kehidupan dengan sebaik-baiknya. Peace!

Buritan replied at 8-11-2019 02:30 PM
Kawin ngan bewak lg stress oii.. dpt bewak dr sabak ke tak ke haru.. asyik dia je yg betul baik pa ...

Haahaha.. Lps tu aku meroyan kat bod mslh peribadi kata aku buka aib suami gitu.

Lebih baik single dari dpt suami dari neraka mcm dia

Elok la Tak kahwin cepat sikit pupus

ifanonline replied at 8-11-2019 02:04 PM
dalam erti kata lain...peratusan yg sakit jiwa ni adalah andartu...tak semua andartu yg sakit jiwa,  ...

alaaaa...
jgn la ckp andartu forever

aku ada kakak sepupu yg kawin umur 50tahun
honeymoon forever okkk....
kawin dh lanjut usia so xdpt la nk beranak
layan anak2 tiri je laa
tp anak2 tiri pun dh beso2
maka dia lebih byk masa melayan laki dia laa
sweet sweet gituhh

jodoh tu rahsia Tuhan kan
go with the flow je la...

Aku happy ja, tak takut laki kena caras dgn orang. Tak fikir nak cari duit nak support yg sorang lagi... cuup masa, aku nak pi mana aku pi saja

I kadang ok kadang sunyi jugak. Pepandai la manage kehidupan, nasib baik la ade kucing peneman borak setiap hari

Tak kahwin2 pun sudah jadi satu isu?
Option saja maa..u jaga diri sendiri sudah.
Apa mau bising.
Laki2 pun susah mau jaga disiplin diri sendiri,pengotoq, pemalas, bermulut puaka, kuat berforum, ada hati mau cari wanita sempurna. Haha akai mana akai

biasalah hidup mesti ada masalah. tak kisah lah dah berkahwin, single mahupun andartu. kebahagiaan tu datang dari diri sendiri, bukannya faktor luaran. hidup kita, kita sendiri lah yang tentukan

sarah82 replied at 8-11-2019 02:53 PM
Haahaha.. Lps tu aku meroyan kat bod mslh peribadi kata aku buka aib suami gitu.

Lebih baik si ...

Dari dpt somi cenggitu yg forever dia saja yg perfect baiklaa jd andartu forever.. ku sangke rimau yg gah mengaum rupa rupanya cicak tersepit ekor..

Buritan replied at 8-11-2019 03:51 PM
Dari dpt somi cenggitu yg forever dia saja yg perfect baiklaa jd andartu forever.. ku sangke rimau ...

Hahahaha.. Tak yah fikir benda yg serabut otak dan kena maki selalum

fushimi replied at 8-11-2019 09:28 AM
Mana ada

kakak aku aman aman je terbang sana sini tiap masa happy je tak payah sakit kepala dia c ...

tu tanda dia stress la tu.. sbb tu rajin travel sana sini dgn harapan dpt release..

sorry to say, girl ni ego menggunung, takkan mengaku.

Edited by fish at 8-11-2019 04:15 PM
helicornia replied at 8-11-2019 11:36 AM
kalau ikut population data dr jbtn perangkaan, lelaki lebih ramai dr pompuan sis. but isunya adala ...

betul tu, disekeliling aku pun terbukti
adik beradik aku lelaki lg byk dr perempuan, 4 org adik semua lelaki, belah husband pun semua lelaki
kat kg masa kecik2 pun kwn sepermainan semua lelaki
bkn taknak kwn dgn perempuan, tp takde. yg muda sikit beza 9thn, yg tua sikit 5 thn tu pun kakak sendiri

Edited by fish at 8-11-2019 04:44 PM
batmana replied at 8-11-2019 11:36 AM
ko salah tanya ni..kene tanya psl happy hidup sorg ni pada andartu yg dh dpt kawin skalipun lwat p ...

tp itu laa, diorg dah mcm tak nak kawin
aku pun sbnrnya nak sgt diorg ada family sendiri, sbb diorg ni baik sgt2, rupa pun ada cuma jodoh saja belum tiba

syahdu jg rasa bila ada sorg tu pernah kata kat aku, ok kan kalau tak kawin pun, ada adik beradik & kwn2 yg baik pun cukup
dia pernah bercinta dgn org arab, contract lecturer kat msia ni, putus sbb dia tak sanggup kawin & migrate lps kontrak tu habis
dia fikir adik beradik, mak ayah & abg sulung dah takde

lg sorg cikgu mmg tak nak kawin lgsg, byk org merisik tp tak terima, suka hidup bujang katanya
ayah dia puas dok mengadu terpaksa tolak byk risikan & pinangan org

lg sorg kwn kerja kjaan, ada jg org kg tanya2, tp ditolak, entah la, tak nak kawin jg kot.

yg ni pun pernah bercinta tp last2 tahu tunangan org, kwn aku ni undur diri walaupun laki tu sampai sanggup nak putus tunang.

I mmg andartu...sbb apa..mmg diakui x laku..hehe tapi org2 di sekeliling semua very supportive so x pernah rasa kesunyian or dipinggirkan oleh kwn2 atau sedara mara.....yg penting dalam hidup ini ikut apa yg kita mampu dan jalani kehidupan sebagai hamba Tuhan dengan baik dan jgn ambil kerja Tuhan....baru hidup riang gembira