CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] 60 peratus wanita bujang hidup dalam keadaan jiwa tertekan! (Bukan aku yg cakap)

ifanonline replied at 8-11-2019 02:09 PM
adakah andartu tersebut di bawah kategori andartu forever? kalau ya, memang ciri2 yg ko listkan tu ...

Yes andartu forever umur dah 40 tahun. Dan ada lagi satu andartu forever gal umur 46 tahun gak ada bela kucing sampai 20 ekor lepastu lepaskan kucing merayau berak kat rumah aku. Aku urut kepala dengan perangai2 andartu ni. Keliling aku banyak andartu aku sabor jer tahan telinga aku dengar mereka ngutuk2 yg dah kawin ni.

sambaldurian replied at 8-11-2019 02:00 PM
Cantik ke x kwn tu, mcm i, mmg memilih2, smpai x laku n rs lg selesa hidup bujang gitu.  Lgpun ak  ...

Masalahnye tak cantik, garang dan kasar dan tak reti berlembut. Dia punya standard kata dia kalau lelaki nak ajak date mesti naik Merc keatas, kalau nak bawak makan kena makan kat hotel sebab apa class makan mamak. Dan dia akan perlekehkan kalau si polan tu lakinye low income ke hidup biasa2 mula la dia ngutuk2 orang dah kawin. Kenyataan nye dia bercinta pun tak pernah inikan pula private dating dengan memana lelaki.

karlmax8 replied at 8-11-2019 02:03 PM
Ouch, truth hurts...
Opis aku ada sorg  andartu camni, org panggil dia cik GK aka gila kuasa. Suk ...

Ouch sebijik betul dengan si andartu yang aku katakan ni.....andartu sekeliling aku ni aku perasan satu either hati busuk or suka menjeling. Dua benda tu mesti ada.

slavehunter replied at 8-11-2019 04:31 PM
Yes andartu forever umur dah 40 tahun. Dan ada lagi satu andartu forever gal umur 46 tahun gak ada ...

tak patut betul andartu forever tu lepaskan kucing dan berak merata-rata di halaman orang...ape dier ingat rumah ko tu jamban awam ke?

Edited by fish at 8-11-2019 04:58 PM

pendek kata kwn2 aku yg andartu @ kategori andartu senior bak kata ifan semua baik2 belaka
tak ada pun yg perangai pelik2, nampak happy je...

dgn family kwn2 yg dah bkahwin pun ok je, takde la nampak tak suka budak2 ke
kalau keluar dgn diorg ni mmg best la, sbb diorg mewah kan
sekali dgn kita suami isteri, anak beranak semua kena belanja, tempat2 pulak mcm seoul garden, restoran seafood, bkn setakat gerai tepi jln

tp bkn aku ambik kesempatan tau
mmg duit kami mcm tak laku je dgn diorg ni

sarah82 replied at 8-11-2019 08:57 AM
Pulak dah... Aku relax je ni..

Chuols dah luah segala geram kesumat jiwa tang porem nih, memang la relaks

Follow Us
setakat ni aku jumpa geng2 andartu yg OK
yg giler lain mcm pun ada
tak ramai

Acikgomen replied at 8-11-2019 05:00 PM
Chuols dah luah segala geram kesumat jiwa tang porem nih, memang la relaks

Hahahaha.. Betul juga

Perlu ke pemikiran pprt MCM ni..bagi I tak kisah la status masing2 single andartu atau married..pandai2 la buat hal sendiri dan Cari kebahagiaan sesuai ngan status masing2. Orang dah kawen beranak harusla busy lebih compared with andartu. Yg andartu dah Ada masa lebih duit lebih harusla dia lebur kat memana MCM traveling atau bela kucing. Apada korang.

persoalannya di sini, knp ada statement bahawa 60 peratus andartu menghadapi jiwa kacau?

underground replied at 8-11-2019 04:00 PM
tu tanda dia stress la tu.. sbb tu rajin travel sana sini dgn harapan dpt release..

sorry to sa ...

betul la kot kakak aku memang ego tinggi yang amaks

semua nak menang,maybe dia banyak kelebihan kot

aku baca byk kali statement ni..siap google translate lagi..aku tak nampak mana yg statement ni cakap 60% ttg andartu. kan 60% tu perempuan single yg jiwa kacau. maybe boleh jadi umur 20 ke..23 thn ke..ataupon 19 thn ke.

Ramai jugak dlm ni ye..

Perempuan memang sifat suka bercerita masalah dia, cuma hujung2 tak ikut pun nasihat, itu yang berputar ja masalah tak pernah selesai kebetulan befriender boleh layan sembang, dia pun ajak sembang lah, padahal sebelumnya dah sembang kat banyak tempat, sosial media, forum, restoran, tempat kerja,

Kat sepital pun sama ja, paling ramai pesakit perempuan, doc dah nasihat jaga makan, itu ini, mana ada ikut, hujung2 pergi balik hospital, tiap2 tukar2 ubat, mana ada dia nak solve masalah kesihatan dia, itu yang tambah stress, lain macam lelaki dah parah baru nak gi spital, sakit 2,3 minggu dah ke alam barzakh da,

Perempuan single ka, kahwin ka, janda ka, balu ka, kalau suka pendam perasaan memang akan mudah stress, status is no 2, no 1 how they manage their emotion, lagi pula yang no 3 biasanya sebab tekanan orang sekeliling tanya bila nak kahwin

Kan ada masuk sok khabar antertu bunuh jiran preggy sebab asyik tanya dia bila nak kahwin, obviously kalau andartu ada tendency gila macam tu, dah banyak dah kosong rumah2 kat Malaysia ni, semua kena bunuh dengan andartu

Kesimpulannya, bagus bilamana bujang2 perempuan mengunakan platform befriender untuk letgo resah gelisah nya itu, mana2 service yang boleh digunapakai untuk tambah kualiti emosi harus lah digunakan sepenuhnya,

Kepada befriender instead of buat fokus pada percentage siapa caller anda rasanya dah boleh upgrade system untuk lain2 bahagian pula, mungkin meet up, buat ceramah, seminar dan aktiviti bersama, tapi saya tak harap lebih, sebab memang mana2 badan2 di Malaysia suka buat kerja separuh2

iols andartu sebab tak laku dan agak memilih. iols happy je dgn life skrg cuma kadang2 tu ade jugak sunyi. dah cuba cari jodoh dan buat masa ni x de rezeki lagi. setakat ni hubungan iols dgn rakan sekerja okey jer, x de rasa pon diorang x suka iols tp x tau la kot dkt belakang kena kutuk je. tp x tau la kot2 masuk usia andartu senior esok2 iols berubah perangai jd mcm yg porumer lain cerita ni. mana la tau hormon dah berubah nak menopos masa tu tapi life single ni best jer sebab iols ni pemalas. jd bila single ni x perlu pening2 fikir hal lain. perlu fikir diri sendiri jer.

Setiap orang ada masalah masing2. Bersyukurlah orang bujang kerana masalah mereka hanya kerana mereka bujang. Ada orang lain masalah bertimpa-timpa. Masalah anak2, masalah suami, masalah rakan bujang nak tackle suami, masalah mentua yang garang, masalah ipar duai nasi tambah, masalah bibik anak2 yang nak tambah gaji dan masalah mereka berterusan.
Bersyukurlah ada masalah yang perlu difikirkan dan bukannya gila.

klkl replied at 8-11-2019 10:33 AM
orang bujang tua
malam malam  nangis gak
tak ada anak

yg pompuan ada anak ada laki pun nangis gak mlm. Dgn somi bewak hidup, nak urus & tanggung anak. Kesian dgn org pompuan. Kiri kanan belakang depan pun tetap kena

tak kiralah bujang ka kawin kah boleh saja hapy-hapy. yg bujang justify dgn alasan dia sendiri, begitu jg yg dah kawin. tapi hujung2 kedua2nya tetap happy.

yang tak betulnya bila kata asal bujang tak happy, atau asal kawin tak happy padahal yang betulnya tak kiralah bujang ka kawinkah sama shj ada masa happy ada masa tak. dan kena ingat tak kiralah kawin atau bujang tetap tak happy kalau kena depression, tu yg jadik mcm2...

Alhamdulillah. So far happy je. Kegembiraan tu kita yang pilih sebenarnya.

ifanonline replied at 8-11-2019 04:52 PM
tak patut betul andartu forever tu lepaskan kucing dan berak merata-rata di halaman orang...ape di ...

Hahaha lepas tu dia buat status whatsap..."orang yang aniaya kucing akan ke neraka" . Gituuuuu.....dia yg menyusahkan orang tak pergi neraka pulak.