CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] 60 peratus wanita bujang hidup dalam keadaan jiwa tertekan! (Bukan aku yg cakap)

Sesatu nya asbab aku bersyukur masih single bila mana aku boleh membahagia kan mak. Fokus aku pd mak. Umur pun dah 70 an tp mak masih sihat. Boleh bwk mak cuti2.. mkn2.. jln2.. perkara yg mak tak pnah merasa masa mak aku muda dulu.
Aku selalu tanya  mak.. mak malu ke ada anak andartu. Sbb aku nk ambik peluang sementara masih ada masa ni membahagia kan mak. Syurga saya bawah tapak kaki mak. Meh kita abiskan harta bapak ni..
Aku hampir2 nk berhenti jd cikgu skolah sbb nk jaga mak. Puluh tahun jugek nk sampai umur pencen. Tp mak tk bagi.
Jd.. mcm ni ler kehidupanku.. hidup santai2.. yg penting hidup berwawasan dan selalu bersedekah..

Edited by fealefea at 8-11-2019 10:15 PM

X tanye aku then assume. Jgn percaya la kajian tu. Org kata i x mcm 41. Mmg la. Kalau minda x serabut. Hidup dlm kawalan, ok je. Tgk cemana Mawar bangkit tanpa SSKJP. Tegasskan dan die grab byk job skrg.

Survey ni ada buat research kat KRT @ iiumconfession tak?.. Hihih.. Kebahagiaan dicipta oleh diri sendiri.. Mcmana kita menilai sesuatu keadaan...tak kisahla kahwin atau tidak.. Masing2 ada cabaran dan masalah masing2.. Happy atau tak.. Individu tu sendiri yg tahu.. Kdg2 apa yg di potray di luaran mungkin tk sama dgn yg dirasa.. Tapi kalau uol korek2 rahsia.. Finally diorg akan bgtahu juga apa rasa yg paling jujur diorg sdg hadapi

dlm friendlist iols kat fb..ada gak kwn2 bjg..samada bjg dara or janda..yg lawa cun letop pinggang kerengga n berkerjaya post da mgr mmg hepi2 ja travels here n there..beli umah..kuar lepak2 dgn kwn2 tiap mggu..xpnh post meroyan pun psl nk berlaki..this type maybe being single is their choice..bkn laki xnk..but ada gak yg meroyan..yg meroyan ni yg keje biasa2..yg kadang2 je pi travels..n xde pape asset lg melainkan sebijik keta..yg ni mmg rajin meroyan psl jodoh..smpi end up iols unfollow sajork..and suprisingly..not just happen tu kwn2 andartu..yg kwn2 laki pun sama..yg still bjg happy2 je msuk run la..smbg study la..pi travels jgk..yg meroyan as usual..laki yg sengkek xmampu ke mana2..yg ni pun sama menceceh psl msh x berbini walaupn da tua..pendek kata..duit puncanya..

Mengarut je..iols andartu tapi bila kwn2 nak kawen n beranak iols tumpang happy je..takde rase nak berlawan sape lebih bahagia..

Bujangla buat kita awet muda kot. Haha.. sbb xstress dgn laki n anak.

Follow Us
kakak aku andartu dah 45 tp tak pun nampak sunyi.hidup mcm ibu tunggal sebuk uruskan anak angkat dua orang.sorang baru baby yg sorang lg dah masuk tadika.duit gaji habes kat urusan bdk2 tu.siap guna maid lg. dh itu pilihan dia utk kekal solo tp ada tanggungawap.biarlah asalkan dia bahgia. balik mengajar terus sebuk gendong baby sah mcm ibu ibu ori

Kurex replied at 8-11-2019 10:29 AM
orang yg happy la paling banyak tekanan..

Tanpa disedari sebenarnya kan. Cuma diorang happy sama ada sebab boleh solve tekanan tu atau sebab malas nak fikir pasal tekanan/masalah tu.

slavehunter replied at 8-11-2019 12:50 PM
Tapi ada jer andartu tu memang tak laku ditambah lagi dengan attitude dia...tapi dia pandai dia spin ...

setuju dgn kata2 mu slave..kat ofis aku ni yg tak kawen semuanya jenih takleh bawak bincang..dia aje yg betul..kecoh tak bertempat..

Pada aku single ke..married life ke..kita yang tentukan happy and bahagia kita sendiri. Each of us ada peranan masing masing, ada life masing masing. Terpulanglah untuk cari kebahagiaan dengan cara sendiri.

Single ke, married ke, ibadah tetap buat, nak buat kerja amal pun boleh, nak berjaya dalam kerjaya boleh, nak g melancong pun boleh. We define our own happiness.

Sebab ramai lak cakap bujang tak stress..tak pikir pasal anak and suami. Mungkin married people around you stress enough, tapi jangan anggap semua begitu. Sapa je tak ada masalah and tekanan di dunia ni. Kita hamba Tuhan. Tuhan beri ujian pada hambaNya.

slavehunter replied at 8-11-2019 12:50 PM
Tapi ada jer andartu tu memang tak laku ditambah lagi dengan attitude dia...tapi dia pandai dia spin ...

Kat luar dia ckp mcm tu....balik rumah menangis kat bucu katil.....

Buritan replied at 8-11-2019 02:30 PM
Kawin ngan bewak lg stress oii.. dpt bewak dr sabak ke tak ke haru.. asyik dia je yg betul baik pa ...

Dpt jantan dari sabak...kena benam je dgn air sawah.....baru ada akal

Isu andartu ni tak habis habis.....

Pd aku biarlah org nk jadi andartu ke...antertu ke...yg penting dorang tak kacau hidup org....& bersyukur dorang tak caras laki org....

jazaa100 replied at 9-11-2019 08:04 AM
Isu andartu ni tak habis habis.....

Pd aku biarlah org nk jadi andartu ke...antertu ke...yg penti ...

Betul tu beb. Nk andartu tu rampas laki org baru ada akal kot bahagia ke idok dlm erti kata sebenar kajian.

Korang tak perlu desperate berkahwen Dan beranak,  zaman skrg zaman wang Dan zaman akan datang zaman yg memeritkan, boleh jadi kanak2 zaman skrg bila dewasa akan berhadapan jenayah, perang, malapetaka,
disaster

yuki812 replied at 8-11-2019 05:32 PM
aku baca byk kali statement ni..siap google translate lagi..aku tak nampak mana yg statement ni caka ...

Hujung2 perbincangan di forum lebih ke arah andartu.. huhu.. lari konteks little bit.

Wanita2 yang call befreinders ni memang bagus sbb tau nak minta bantuan dan sedar mereka ni mempunyai masalah.

Berkahwin atau tidak, itu semua pada takdir.

klkl replied at 8-11-2019 10:33 AM
orang bujang tua
malam malam  nangis gak
tak ada anak

Itulah yg sebenarnya.

jazaa100 replied at 9-11-2019 07:46 AM
Dpt jantan dari sabak...kena benam je dgn air sawah.....baru ada akal

Air sawah ke.. bkn air taik lembu...

statistik di mana2 pun masih in denial