CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] 34,638 warga emas terpaksa kembali bekerja. Simpanan KWSP dah habis agih pd ahli

munchkin replied at 9-11-2019 08:23 PM
Your parents are not your emergeny fund.

Your children are not your retirement fund.

ini mcm mak mentua akulah. drama queen sgt. pencen 2 tahun lepas. rumah sendiri dijual & dok sewa flat. duit jual rumah setengah bg kat anak pompuan yg kahwin dgn bewak hidup. anak2 yg lain semua naik angin napa dia jual rumah & bg duit separuh kat anak pompuan bongsu. kononnya kesian sebab menantu bewak hidup tak bg mkn kat anak cucu dia. sudahnya skrg sakit cancer. Ulang alik spital duit asyik keluar buat rawatan. anak2 semua pakat tak bg duit sebab kebodohan dia

duit cash memang ramai kelabu mata
tak pandai manage
merasa la kemudian hari

yuki812 replied at 9-11-2019 08:03 AM
mcm my oficemate..keje kuat..savings tuk kesenangan anknya. tak mo anak2 jadi mcm dia dulu..hidup su ...

i pun tak faham kenapa mak bapak zaman sekrang gigig cari harta untuk anak

fushimi replied at 11-11-2019 09:45 AM

umat akhir zaman. Bila makpak jd hamba pd anak

ater, cukup umur 50 thn berebut2 keluar epf beli kereta baru..

salah sapa lagi tu?

kalau buat rumah atas tanah lot bg meols takpe la jugak, ye lah, keluarga nak membesar, kena la rumah besar.

kang raya anak menantu blk kg tido hotel merempan pula.

tapi yang beli kereta baru tu i is kenot brain la..

cmf_jeangrey replied at 11-11-2019 02:18 AM
Tapi iols suka dgn program back to work ni...sb kalau one day iols balik ke msia, i mmg nk bekerja m ...

Klau u xnk otak jd malas, u can always learn new languages, play chess, involve in new things. Bekerja xjamin buat otak u bergerak. Kebykkan kerja yg diatwarkan ni xinvolve utk fikir pon

Follow Us
anony-mous replied at 11-11-2019 03:18 PM
Klau u xnk otak jd malas, u can always learn new languages, play chess, involve in new things. Bek ...

setuju sesangat. that is why aku plan nak sambung belajar amik subject lingustik bila msk umur pencen. to keep my brain bekerja.

skrg ni aku tgh amik advance learning utk bahasa german

apa hal la serah smua duit kat anak2
da pencen aku nk duk umah jd mem jerk
masing2 da diberi pelajaran selayak nya
pegi la bekerja
jgn nk mengikis aku pulak

macam bapak mertua aku dpt duit epf berjalan sakan mcm xde hari esok, anak ppuan smua dia mewah kan dgn cucu anak prempuan, anak aku jgn hrapkan baju ke ape gula pn x merasa die belikan cucu anak ppuan je yg anak aku tengok je. Yg geram bile berjalan dgn anak prempuan smua free dgn anak lelaki buat muke tak tahu tiap mngu ajak berjalan plak tu mcm anak llaki smua gji 10k pdahal bini pn nk rasa duit laki sndiri payah dah bapak keje ajak berjalan. Hutang kereta lgi dengan rumah takde mnumpang, hari2 nk mkn luar. Haritu ckp nk mkn ikan bakar order itu ini ingt die nk byar rupanya mnantu ni kna byar beratus nsib aku bru lpas gaji. Anak ppuan time nk pkai duit je bru nmpak muka tu pun berlagak nk mmpos. Aku sampai skrang stress bile time cuti mula la planning die nk hliday ke sana sni, kalau x pergi x berhenti call dah la rumah dkat. Berbeza dgn bapak aku dpt epf bgi anak sikit sbb dh jnji dgn arwah mak lpas tu die masuk asb dgn die sbok berkebun walaupn die still kerja sbb bos die x bgi resign.

fushimi replied at 11-11-2019 09:45 AM

Rasanya sebab terpengaruh dengan cakap orang yang kata kena invest untuk hari tua. Tu yang aku gigih beli rumah tu, kes sama. Padahal bila bukak apps kat EPF online, dengan gaji sekarang, estimated compounded savings akan jadi sejuta lebih masa umur 60. Maknanya, dengan gaji aku yang kecik ni, kalau aku tak kacau EPF saving lagi 20 tahun, dah lebih dari cukup untuk bersara. Tak perlu invest2 ni.
      Korang pun boleh check EPF online, projected savings masa korang pencen nanti, jangan terkejut lak.

nobito replied at 9-11-2019 08:09 AM
Banyak Melayu tua YG bodoh buat rumah Kat kampung.

i pun tgh risau ni. mak i nak balik kg duduk rumah dengan kakak i. masalahnya dah 30 tahun dok.bandar kedai merata saudaea mara semua kat bandar. paling penting belakang hospital. balik kg hospital.kerajaan jauh. pasaraya semua jauh. pastu pulak kedai kat kg pukul 8 malam mana ada niaga dah.  kalau condition rumah kat kg tu sama taraf  kat bandar takpe la jugak. ni mmg tahap kg betul

bezita60 replied at 9-11-2019 01:36 PM
Betul tu. Elok dh tua2, duduk taman je area yg ramai jiran. Tua2 mana larat nk jaga banglo.

Aku ...
Nk jual tanah tp tanak tukar nama. Mana ada org nak beli tanah dia cara mcm tu.
reason?  dah kenapa pulak tanak tukar nama?  orang bayar mahal2 nanti sedap je dia sapu tanah...

gigahertz replied at 11-11-2019 04:02 PM
i pun tgh risau ni. mak i nak balik kg duduk rumah dengan kakak i. masalahnya dah 30 tahun dok.ban ...

Tak payah la..dekat kampung banyak kes orang kampung mati sorang, mati kena rompak.

Sebab meols duduk kampung memang dah biasa dengar cerita camni

Cina YG duduk kampung pun diorg beli rumah taman kongsi duit anak Beranak pindah taman dekat dgn hospital.

YG buat rumah Kat kampung tu lagi Tak fikir Panjang....lebih baik menyewa je kalau teringin nak Bela Ayam itik..sebab anak2 takkan mahu duduk Kat situ. Sebab aku sendiri tengok rumah cantik2 tapi tinggal gitu je sebab parents dah mati.

Peterpan17 replied at 11-11-2019 09:24 AM
ini mcm mak mentua akulah. drama queen sgt. pencen 2 tahun lepas. rumah sendiri dijual & dok sewa  ...

boleh tak aku nak kecam your MIL???
apsal dia bodoh sgt???

shida81 replied at 10-11-2019 04:33 PM
Ak da bg tau laki ak.. Klu ak mati dulu n ank2 da besar duit epf n insurance tu tuk dia.. Klu nk bg  ...

Konsep aku jgn pcayakn sape2 hatta spouse senduiri.. Bek buat hibah supaya official black n white ko nk sape yg dpt klo ko mati

cmf_premierleag replied at 11-11-2019 04:12 PM
boleh tak aku nak kecam your MIL???
apsal dia bodoh sgt???

sila kecam. aku dah warning  bini aku jgn bg duit kat dia. bg dia rasa mcm mana bila duit yg sepatutnya bantu dia utk teruskan hidup di belanja utk benda yg bukan bukan. skrg sakit mana nak korek duit? anak2 dia yg lain pun bengang & tak mau peduli dah.

eyansss replied at 11-11-2019 04:03 PM
reason?  dah kenapa pulak tanak tukar nama?  orang bayar mahal2 nanti sedap je dia sapu tanah...

Katanya nanti leceh. Padahal kalau tak tukar nama...org gila pun takkan beli.

Ahaha

karlmax8 replied at 11-11-2019 03:44 PM
Rasanya sebab terpengaruh dengan cakap orang yang kata kena invest untuk hari tua. Tu yang aku gig ...

Mcmne nk check?

Wah masyuk sejuta, tunggu dividen je la kalau kita tak pandai nk diverse fund tu main saham etc.

dah masuk ambang pencen nanti, insya Allah ada lebih sejuta dlm epf .. itupun seram sejuk .. semoga Allah memberikan kecukupan dalam rezeki ku ini sehingga akhir hayat dan tak perlu meminta2 dari org lain.

baru2 ni, ada ex colleague ambil early retirement .. tak sampai 2 tahun berenti dah start pinjam sana sini .. (itu dpt lump sum payment more than 200k masa berenti).. pastu jual satu rumah (dia ada 4 rumah).. still struggling jugak. agaknya bisnes dia tak menjadi. jadi agent property & mutual funds pun tak berapa masyuk kot

i tak leh bayangkan cemana cepatnya epf dia yg akan dpt next year akan menyusut. kesian kat dia

anony-mous replied at 11-11-2019 03:18 PM
Klau u xnk otak jd malas, u can always learn new languages, play chess, involve in new things. Bek ...

Berforom pon hokeh nok. Bertukar2 pendapat ni sehat huntok otak sebenarnya.