CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: natrahn

Pusat Tahfiz Bukan Tempat Pemulihan Anak Bermasalah!

tau tak aku sakit jiwa baca benda ni
tak sgup aku nk baca dan ulang komen
kejam membiar anak seawal 7 tahun
sebab nk doa anak soleh bole masuk surgha..lagi xyah susah didik jaga anak lantakla apapun
takyah buat amal byk..anak soleh ada..katanya.padahal mengorbankan jiwa seorg anak yg masih perlukan kasih sayang dan didikan ibubapa.

yuki812 replied at 10-11-2019 10:28 AM
mak bapak tu yg patut ditahfizkan kan dulu sebenarnya..betulkan mentaliti...betulkan perangai. anak  ...

setuju sesangat

tripleid replied at 10-11-2019 05:18 PM
Alasan lobai semata2 sbb malu nak ngaku kegagalan institusi tahfiz produce student2nya jadi  manusia ...

ni betul yg masuk sekolah agama pun nakal dan liar ,lesbian nya gaynya.asalnya dorang ni budak -budak srk bila sekolah menengah mak ayah masukkan ke Sek.men.agama.
pengakuan member aku

nad014 replied at 11-11-2019 09:19 AM
setuju sesangat

Kawan aku kata hantar anak ke tahfiz ni adalah ikhtiar untuk jalan pintas ke syurga. Kekadang kesian kat bebudak yg terpaksa mengikut nafsu nafsi mak ayah ni. Bagilah anak2 ruang dan peluang untuk capai yg mereka minat dan mampu bawa. Doakan mereka cemerlang dan jadi insan yg berguna.

teringat masa zaman aku sekolah, ade member ni nakal (nakal2 remaja la..mcm  suka lepak, hisap rokok bagai)
makbapak dia masukkan ke mahaad dkt ulu mana ntah..last2 member aku ni lari dari mahaad
mmg berani mati la, sbb mahaad tu ulu sgt2 mcm dalam hutan, kena jalan 40minit mcm tu baru smpai jalan besar..lepas tu dia tahan kereta siapa ntah, tumpang kan sampai stesen bus
tp dia sejenis nakal kan, setakat lari dari mahaad mmg dia berani je buat...
parents pun ntah pape...lepas kan tggungjawab kt mahaad tu utk didik anak dia

nad014 replied at 11-11-2019 09:22 AM
ni betul yg masuk sekolah agama pun nakal dan liar ,lesbian nya gaynya.asalnya dorang ni budak -bu ...

Haha...yg ni aku tak berapa nak setuju...bab nakal tu mungkin..tapi bab gay, lesbian ni kat mana pun sama. Aku alumni sek agama...nakal tu mmg ada..tapi bab orientasi seksual aku ikut fitrah manusia normal.

Follow Us
sepupu belah aku hantar anak pompuan ke tahfiz.. habeh belajar disuruh kawen ngan ustaz.. kawen sebulan lepas tu lari bercinta ngan lelaki lain.. budak lagi kot.. dah disuruh kawen ngan ustaz

yang sepupu belah suami pon hantar anak lelaki ke tahfiz.. asyik laaa lari je keje.. habeh belajar bergaya abeh dye rambut bagai

dah anak taknak ke situ jangan la dipaksa buat benda yang diorang tak suka.. sudahnye hanyut.. nampak sangat yg nak ke tahfiz untuk kepuasan mak bapak diorang je

iqbalriad replied at 11-11-2019 09:43 AM
Kawan aku kata hantar anak ke tahfiz ni adalah ikhtiar untuk jalan pintas ke syurga. Kekadang kesi ...

kebodohan mak bapa begini takde batasan. nak free pass masuk syurga dgn paksa anak masuk tahfiz. Sedangkan diri sendiri sembayang pun tuang, posa toksah cakaplah. ibadat ibadat yg lain ingt buat, tak ingat tak buat. mcm mana nak masuk syurga?? inilah masalah dgn umat melayu zaman skrg. Semua nak free pass masuk syurga atau dapat kebaikan yg lain  dgn riding on their children. Tp usaha diri sendiri utk menjadi umat islam yg lbh baik nan hado. ke neraka sajalah jawabnya. anak tahfiz pun tak blh tolong

Betul tuh, tempat setad2 cari duit akibat takde kerja, setad2 ni belajar kat Mesir Yaman Pakistan semua dgn surroundings kat sana serba negatif, depa bawak balik kesini. Org jenis ni nak diharap mendidik anak2 kita?? Hadoiii

Peterpan17 replied at 10-11-2019 06:46 PM
aku setuju sesangat. pastu meratib anak tu rezeki. sendiri pun tak larat nak urus anak sendiri yg  ...

tulah.. pakai la kondom,
bile dah susah kontrol, campak kat tahfiz.. mmg senang betul pemikiran mak & abahnye

Setuju. Oang tua selalu fikir macam nie. Macam mak iols,sibuk suruh cucu dia yg bermasalah masuk tahfiz. Kononnya at least dapat belajar al Quran. Iols cakaplah,tahfiz ni bukan tempat longgok pelajar problematic. Sepatutnya kita letak the best students in tahfiz sebab nak belajar ilmu agama. Ni pemikiran org kita dah terbalik. Macam subkan pulak kerja mendidik anak2 yg nakal tu kat ustaz2. Lagipun student yg ada problem ni memang akan ada masalah nak ikut schedule tahfiz yg rigid.

my ex manager penah up status yg dikecam ..lebih kurang camni "dari nak masuk syurga jadi neraka..diri sendiri takde usaha hafal quran ke syurga "

Hurm malas nk komen ...tapi bapak & mak tiri aku hantar adik aku pi tempat2 gini la