CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Mengadu sosial media. Kahwin dengan orang Sabah. Hari-hari menu sayur, sup!

Communication! Communication! Aduhai susah sangat ka.. Cakap la apa digemari. Hujung minggu masak la sama2. Duhhh

lelaki ni kannnnnn
tegur tak apa tak ..... konon takut mengguris hati bagai .....
cuba la excited kan kekurangan itu ........ banyak cara kot .... kat facebook tu ramai yang share resepi ...
ajaklah masak sama2 time weekend ...... nanti kalau dia nampak suami excited makan benda2 mcm tu
dia akan cuba masak lagi ... and mungkin bermacam2 menu dia akan cuba

Request la ... "Sayang ... abang teringin nak makan bla bla bla ... boleh tolong masakkan?"

isteri ko tu bukan pemalas .... ko tu jer yang pemalas tak reti jadi pembimbing ..... ko tau semua nak perfect ... baru dua bulan kot dah complaint kat orang ..... kalau aku .. aku cili kan ko

macam my sister ..... sebelum kahwin xreti memasak
kalau masak semua masin

bakal mak mertua (time tu) datang rumah dia claim dia yang masak
padahal nan hadooooo ..... mak aku ngan aku yang masak

Bila dah kahwin .. suami sejenis suka tolong kat dapur ... kalau tak tolong pun suami dia bagi idea nak makan apa haritu .... ko ingat senang nak fikir nak masak apa hari tu .... bila dah selalu masak .. lama2 buntu nak masak apa .... nasib baiklah ko kahwin dengan isteri ko yang memang dah pandai masak and rajin plak tu ..... xmcm adik aku yang hampeh tu ....

Miss.H replied at 11-11-2019 12:04 PM
My friend org sarawak, umur dh dkt 40 anak umur 19 tapi muka 30an gitu. Rahsianya dia jaga makan. Mi ...

Respectnya...i sesekali bole la mkn no minyak2. laki pulak suka masak lemak, kari, tiap hari ada menu ni berulang2 dgn kurma, sambal, sweet sour, paprik, masak kicap...gitu la semuanya perlukan minyak masak atau santan. terpaksa akak gi gym tiap hari nk offset unhealthy food ituuu...
utk tak OT....jantan tak guna woiii sila masak sendiri apa ko nk mkn. Youtube ada...google je resepi semua keluar

Kesian kau bang tak pandai makan jeruk bambangan... tak buka mulut macam mana si bini tuh tau kau nak makan apa..

Pondan nya.. Tu pon nak luah kat krt.

Edited by dua_chzy at 11-11-2019 05:39 PM
vespa_oren replied at 11-11-2019 08:39 AM
org sabah memg style masak gitu
ikan bakar kosong
sup kosong

Yeap.

Akak bila masak rempah2 stail Melayu or kari or sambal segala, takdanya parents akak or in law akak nak makan beriya. Sedeh. Padahal akak masak sedap hokeh karna akak memang masak ikut lidah Melayu.

Follow Us
Edited by dua_chzy at 11-11-2019 05:42 PM
wana89 replied at 11-11-2019 08:50 AM
Kaka @chzy_duo mencemar duli bagi sepatah dua kata

Ni betul. Terutama ummah Kadazan Dusun tak kira hapa agama. Memang prefer rebus, sup, sup, rebus huntok makan. Makanan masin or manis lebih sikit dari kebiasaan deyol (yang suka makanan tawar. ) pon komplen.

Barangkali itu juga asbab ummah Borneo Sabah tak segendut ummah Malaya.

cHimo replied at 11-11-2019 05:28 PM
Kesian kau bang tak pandai makan jeruk bambangan...  tak buka mulut macam mana si bini tuh tau ...

Bini dia tidak taruk belacan kali.

dua_chzy replied at 10-11-2019 09:33 PM
Ni betul. Terutama ummah Kadazan Dusun tak kira hapa agama. Memang prefer rebus, sup, sup, rebus ...

Ai gi sabah hokey jer melahap. Sadaaap

wana89 replied at 11-11-2019 08:50 AM
Kaka @chzy_duo mencemar duli bagi sepatah dua kata

aku pun orang Sabah. First time dtg KL aku cirit birit dgn makanan org sini. Dgn kari, dgn minyak byk, goreng goreng semuanya. Mana pedas lg. Tp tulah, bila dah kahwin dgn pasangan dr negeri lain, kita bertolak ansurlah. So masak 2 jenis. satu ko mkn, satu bini mkn. Selesai masalah. Masa aku mula mula kahwin pun aku dah bgtau wife, aku tak reti makanan berempah, berminyak, byk santan, pedas berlebihan. tone down sikit masakan. so dia akan masak 2 jenis. Tp kekadang aku masak. So tolak ansur. benda simple mcm ni pun nak post kat socmed. itulah anak muda zaman skrg. orang yg ko nak luahkan depan mata tak mau ckp. dok melalak dlm socmed. komunikasi out. Patutlah byk yg cerai berai skrg pdhal usia perkahwinan baru setahun jagung

dua_chzy replied at 11-11-2019 05:33 PM
Ni betul. Terutama ummah Kadazan Dusun tak kira hapa agama. Memang prefer rebus, sup, sup, rebus ...

betul tu mandak. aku dtg keyel mula mula dulu smp cirit birit mkn begoreng, berempah, bersantan. mana pedas lagi. sandi bah!! patutlah ummah semenanjung gundu gundu belaka pdhal usia masih muda. kemarin aku nak train mo balik rumah, dlm train ada 3 pompuan gundu. ya ampun!! aku tinguk pun seram ngeri. derang tidak sayang body sendirikah buat badan seksa mcm tu

sfrnna replied at 11-11-2019 04:38 PM
Communication! Communication! Aduhai susah sangat ka.. Cakap la apa digemari. Hujung minggu masak la ...

budak2 muda zaman skrg semua nak di luahkan di socmed. bini depan mata tak pula ko nak ckp. komunikasi asas dlm perkahwinan. Takde ke dlm silibus kursus perkahwinan?? patutlah byk kes perceraian melibatkan pasangan muda. nak bercakap sesama sendiri tak nak, dok melalak dlm socmed

dua_chzy replied at 11-11-2019 05:32 PM
Yeap.

Akak bila masak rempah2 stail Melayu or kari or sambal segala, takdanya parents akak or ...

ada kwn org rmh aku org kelate laki dia bugis
dia ckp dia masak tapi laki dia beli lauk kt luar gak, xkena tekak

Mak gi sabah to haaa melahap nasik lalap, sup ikan putih, sotong kerabu, ikan bakor segala mak nenek nya freshhh oiiiiii

Berani kaw ckp cuisine sabah x sedap!!! Mak hempokkkk ngkawww

Berani kaw ckp cuisine sabah x sedap!!! Mak hempokkkk ngkawww

justchu replied at 11-11-2019 04:03 PM
Tak jugak diknun...masa hakak kat sabah dulu ramai je yg gendut2 esp perempuan...
Dorang suka mak ...

kami orang Sabah tak suka makan manis manislah. Aku rasa yg ko ckp suka makan manis ni bukan suku kaum kadazan dusun murut. orang brunei agaknya. pastu kat belah pantai timur ni keturunan suku kaum sungai. mmg lawa lawa. putih melepak. yg lelaki pun hensem hensem. klu pilipin kat Sabah tu mmg huduh sangatlah. berkerak

Pulau korg kat sabah toh bek korg derma kat aiiii. Aii naaak

Haha jangan lah kecam si laki tu minta bini masak. Korang tau tak bila bini yg masakkn ni feel dia lain matchiam sikit. Rasa mcm disayangi melalui makanan yg bini masakkn tu. Lain dari kita masak sendiri. Masakan isteri ni bawa pelbagai mesej. Kasih sayang, ambil berat, cinta, kasehhhh dll so biarla dia nak manja2 minta bini masak. Dia just x tahu mcmana nak bagitau bini dia jew. Betul la tu komen2 org suggest cara2 tu

Ada beberapa word dalam luahan hati krt ni buat ai konpius.

Kalau baca balik2 mcm ayat ni di gubah oleh orang sabah sendiri

Apa pun, baru kawin dua bulan kau tu ging..  Bagi la masa sama bini belajar masak yg kau suka,