CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] PENTING adanya dashcam. Cina kereta Audi , pembuli jalan raya ditahan polis di J

Edited by nobito at 11-11-2019 01:02 PM
kasibiman replied at 11-11-2019 12:11 PM
ya.

minit 1.48 ke atas dalam bidio nyata merujuk kes cinapek sial ni semata2 dia nak pancung ma ...

Kesalahan Perempuan tu Kat sini....dia datang dari susur jalan, memotong lane kenderaan dari susur Kiri...lepastu dia masuk balik ke lane Kiri untuk ke kiri tanpa bagi signal...lepastu Halang kereta dari arah Kanan.

Sepatutnya lane tu untuk kereta dari arah Kanan.

Sebab tu jalan tu Ada 2 lorong untuk ke simpang ke Kiri....lorong Kiri untuk kereta dari susur Kiri..lorong Kanan untuk kereta dari arah Kanan.

Masalahnya Perempuan NI dari susur Kiri tapi duduk Kat lorong Kanan...ko boleh nampak dia potong semua kereta dari arah yang sama dengan dia..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rogue98 replied at 11-11-2019 11:00 AM
Kenapa dengan cina India zaman Malaysia Baru ni hah?  Bila driver Melayu jer nak buli nye. Haritu sa ...

apa jadi kes yg kena bantai sampai mati tepi jalan tu (arwah syed) senyap je citer

cupu replied at 11-11-2019 12:47 PM
Klu silap sikit then xde apa2 maki2 dlm kete jela..xpyh nk buli2 org..peel babi sgt lagu ni.mmg pa ...

Dashcam pun pasang Kat kedai Cina lg nak byk ckp

nobito replied at 11-11-2019 12:37 PM
Dia ambil Lane Kanan untuk kenderaan dari arah Kanan simpang ke Kiri.

Dia dari susur Kiri pat ...

Pening dok imagine penjelasan nobita hehe. So aku tgk lah balik video tu. Make sense lah. Akak tu pun sama naik. Dia ada sebut bodoh, mampus lah kau. Hurm elok lah. Mmg buku bertemu ruas kes ni. Yg rugi dua2. Lagi elok kalau bersabar bagi ja chance sapa nak lalu, sapa nak honk. Aku sendiri pernah kena gak dgn pembuli. Dia honk kuat tak boleh bawah bincang suruh aku cepat keluar susur highway. Aku sabar saja walau marah. Kalau aku keluar juga sebab tekanan dari honk dia, aku yg kena langgar sebab dari kanan lori besar2 laju dok mai. Aku sayang nyawa, aku tunggu sampai lane clear, baru aku keluar. Mcm nobita kata, org tu nak terberak cirit biar dia nak cepat haha. Walau masa tu berombak2 dah sesak dada. Istighfar dan cuba lupakan kisah ngeri tu.

missbigrockstar replied at 11-11-2019 12:51 PM
Pening dok imagine penjelasan nobita hehe. So aku tgk lah balik video tu. Make sense lah. Akak tu  ...

Mmg ada dengar perempuan tu kata. ..dia x nak bg cina tu masuk. ...hehe...sama je. ..tapi cina tu tetap salah x bagi signal terus nak masuk ...mungkin dia rasa audi dia laju. ...boleh cilok terus tanpa signal. ..tapi perempuan ni lajukan kereta x bg cina ni masuk....

Kes X bg signal ni banyak kali akak terkena tapi depa bawak laju lagi. ..terus cilok. ..geleng kepala je lagi. ..nasib kereta aku jenis x laju...kalau tak.tentu berlanggar

missbigrockstar replied at 11-11-2019 12:51 PM
Pening dok imagine penjelasan nobita hehe. So aku tgk lah balik video tu. Make sense lah. Akak tu  ...

Kat Atas jalan raya Kita Tak boleh Rasa Kita Paling betul Dan perfect.

benda macam ni Tak perlu nak honk.

Honk ni guna untuk alert pengguna lain kewujudan Kita terutama pada titik buta.

Follow Us
pumpkingirl replied at 11-11-2019 10:27 AM
Makin melampau samseng2 cina ni..apala nak jadi malaysia baru konon tapi masyarakatnya  ke arah zama ...

mungkin...mungkin saja...itulah tujuan/matlamat mereka nak berkuasa...dan kebodohan orng spt kitul dan buang yg sanggup bersekongkol dgn mereka...lg memudahkan kerja mereka.

kasibiman replied at 11-11-2019 11:21 AM
Cinapek sial. Engkau dgn anak engkau boleh pegi mampos.

kat subang ari sabtu  lepas ada yg dh mampos kena lenyek lori.

noor2 replied at 11-11-2019 12:54 PM
Mmg ada dengar perempuan tu kata. ..dia x nak bg cina tu masuk. ...hehe...sama je. ..tapi cina tu  ...

Sis tengok Kat minit 0:12 Ada kereta bagi signal Perempuan ni tak berhenti Dan bagi laluan....bahkan menghimpit ke Kiri lagi.

Memang jenis tak bagi laluan....ko bagi signal ke tak dia tetap tak bagi laluan. Jenis macam ni memang banyak atas jalan.

nobito replied at 11-11-2019 12:55 PM

benda macam ni Tak per ...

Honk selalu disalahgunakan haha. Ada sekali aku honk kereta sebelah kiri sebab aku area blindspot dia. Aku honk nak alert dia. Tapi bas besar sebelah depan kanan aku, honk kuat marah. Dia terperasan ingat aku honk dia. Haihs mcm2 hal. Kalau ikut hati malas nak driving. Mcm2 bahaya boleh jadi. Kita bawa elok ikut peraturan, tapi org lain pula boleh hentam kita. Semoga semua kita selamat di jalanraya

nobito replied at 11-11-2019 01:00 PM
Sis tengok Kat minit 0:12 Ada kereta bagi signal Perempuan ni tak berhenti Dan bagi laluan....bahk ...

Taklah. ..rasanya kereta putih tu nk masuk jalan dari simpang jadi dia kena tunggu. ..perempuan ni mmg dah jalan dia. ..ni yang kak rasalah. ..x salah pun perempuan ni terus....

noor2 replied at 11-11-2019 12:54 PM
Mmg ada dengar perempuan tu kata. ..dia x nak bg cina tu masuk. ...hehe...sama je. ..tapi cina tu  ...

Kak noor, kadang saya nak masuk lane, saya siap angkat tangan dari jauh minta kereta bagi laluan. Depa pederas juga, tak bagi saya masuk. Mcm kak noor kata, hanya mampu geleng kepala dan bersabar

Edited by nobito at 11-11-2019 01:14 PM
missbigrockstar replied at 11-11-2019 01:08 PM
Kak noor, kadang saya nak masuk lane, saya siap angkat tangan dari jauh minta kereta bagi laluan.  ...

Tengok Kat 0:12....orang bagi signal Tak bagi signal...Perempuan tu Tak bagi laluan juga....jenis kurang ajar jugak Perempuan tu.

Siap cakap "Tak boleh lambat2 bro"

nobito replied at 11-11-2019 12:55 PM

benda macam ni Tak per ...

kan... perempuan ni pun satu.. xnak beralah.. dia pun mmbebel x nak kalah.. org nk pecut, dia pecut jugak. pastu biarkan diri dibuli. buat mcm hero tdi la x nak bagi way.. asal asal je manjang. pastu cina tu brenti si pompuan ni brenti jugak. cilok lerrr sebelah kiri bagi signal mtk way kiri sudahhh. aku pun panas jugak. tp idokkk ler nk brenti tgh tgh jalan nuuuuuu.. awal awal melawan.. lepas tu jumpa ruas dia, nangessss. ni bukan masalah cina ke apa. aku melayu pun sakit hati

missbigrockstar replied at 11-11-2019 01:04 PM
Honk selalu disalahgunakan haha. Ada sekali aku honk kereta sebelah kiri sebab aku area blindspot  ...

Hehe kita bukan kat Thailand atau Indonesia. ...negara sana x silap akak hon untuk orang alert. ....kat Malaysia ni hon tanda nak gaduh ....jadi elakkan hon. ..gelak pulak akak baca...mesti rasa nk melompat terkejut dgr bunyi hon bas. ..haha

Edited by awanearisu at 11-11-2019 01:21 PM
noor2 replied at 11-11-2019 01:05 PM
Taklah. ..rasanya kereta putih tu nk masuk jalan dari simpang jadi dia kena tunggu. ..perempuan ni ...

Kita setju dengan noor2. Kita tengok pun memang pemandu wanita ini berada di laluan beliau secara konsisten. Laluan paling kanan susur. Boleh nampak ada kereta di laluan paling kiri (kereta kompak biru, imej pertama dan kedua) sebagai penanda sejurus sebelum kenderaan beliau memasuki susur. Dan juga penanda anak panah dan garisan di atas laluan.

Suspek yang berada di laluan terus hendak memasuki susur di saat-saat akhir (imej pertama, kenderaan paling kanan, warna putih rim hitam)

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

noor2 replied at 11-11-2019 01:05 PM
Taklah. ..rasanya kereta putih tu nk masuk jalan dari simpang jadi dia kena tunggu. ..perempuan ni ...

Perempuan tu datang dari susur...dia memotong semua kereta dari susur YG sama....lorong tu sepatut nya untuk kereta dari arah Kiri.

Dia sepatutnya berbaris dengan kereta dari susur YG sama.

Laluan dia semua Kiri Kiri Kiri.....sepatutnya kena bagi lalu kereta dari Kanan....dia siap curi masuk Lane untuk kereta dari arah Kanan.

Memula nak bersangka yang Audi tu kereta bapak dia tapi lepas tengok rekod jenayah dia...erm...

Jenis cina bodoh.. Tk fikir dulu..Bertindak ikut perasaan tk ikut otak..

zorrro_03 replied at 11-11-2019 12:48 PM
so kiranya sesuai lah pemakan babi ni bagi ancaman lebih besar kepada pengguna jalan lain dan mang ...

ancaman tu tak tau la..maybe masa tu angin dia tak elok..oo memang perangai dia mmg cmtu..
aku bawak motor gi kerja pun dah biasa sgt disuakan jari tengah ni..padahal aku dh bagi signal nak memotong tu