CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Kak Hassanah kini di Majlis Graduasi tadika di Shah Alam pulak uoulsss

tadika anak pun ada buat konvo last2 week. yg 6 tahun konvo, yg lain2 join utk buat persembahan & ada la naik pentas gak ambik hadiah. simple2 jek hadiahnya. saja nak bg budak2 tak sedih kot tgk kawan2 6 years old naik pentas dpt hadiah

kat majlis tu ada je backdrop bergambar kat belakang dewan, tapi teda la pakej bergambar profesional photographer on site. mak bapak bleh je ambik gambar guna hp. pihak tadika buatkan backdrop aje. elok la kan gitu.

and fees convo event dah termasuk dlm fee activities yg kutip awal2 tahun.

baby_pingu replied at 13-11-2019 11:28 AM
nasib baik dah ada yg explain, baru gak nak tanya tadi kak hasanah tu siapa

Popular oooo Hassanah ni....celaka punya manusia menunggang agama utk dunia....

Dah kantoi menipu masih x ngaku mula2 konon berAllah Allah akan lawan dan buktikan kisah dia tu benar, yg pengikut plak tadah jer kencing dia....

Ujung2 dah xleh nk belit pegi kaitkan kes dia tipu buat cereka fantasi dia dgn permasalahan dia dgn sykt penerbitan Aiman Kebanna.....

Entah berapa byk kisah2 yg dia share dlm page dia yg hanyalah imaginasi semata tp dia claim true event....

Aku kena block dlm FB dia sbb aku troll kaw2 page tu masa kes ni meletup.....

umbut replied at 12-11-2019 02:06 PM
Kalau xda sapa nak jadi pasangan camna.. eee malunya

Skolah pmpuan u.....pasangan apanya. Kalau mmg dah ada bf, bawak la bf sndiri. Kalau xde, dgn kwn2 je la. Yg penting, bayar.

axl_bach replied at 13-11-2019 10:47 AM
Asal usul ungkapan "Kisah Kak Hassanah" , baca dulu yang ni.

https://ohbulan.com/anak-mat-sal ...

Ohh hhahaha baru pahamm

Edited by MarryPottet at 14-11-2019 01:33 AM

Tak cukup hasanah lah citer bro ni
Citer aku berkaitan budak tadika & gambar lagi berganda hasanah dari cerita ni

And my hasanah story begin.....
Dolu zaman stadi, long before smartphone, ada once time break aku kije tadika sekejap ganti cikgu bersalin
Aku dok dengan my beloved granny. kebetulan masa tu my ankel gi obersi berbulan & dia tinggal kereta sport dia jenama rahsia kat umah my granny
Aku pon lenjan le kreta tu bawak gi kije ari ari.
Long story short, on 2nd last day aku kije, sedang aku berjalan ke kereta yg diparkir di bawah pohon beringin tegaknya tinggi, datang seorang budak lelaki ke arahku & berkata  "ticer, esok saya nak ambik gambar dengan kereta ticer. Saya ada kamre. Esok saya bawak kamre saya" ujarnya dengan penuh bersemangat
Dalam hati ku terdetik "tak mudahlah dia ni ada camera" sebab aku pernah diberitahu oleh cikgu lain bahawa ibu & bapanya berada dalam tahanan akibat kes dadah & dia tinggal dengan atoknya yg agak berusia di rumah yg agak usang..sob...sob....
Lepas dia bagitau tu, ada beberapa orang budak lain menerpa ke arah beliau, mengecek nak bergambar sama

Dan esoknya pon tiba.....jeng....jeng....jeng
Sampai je dia ke kelas, terus dia keluarkan camera berwarna hitam lusuh bersaiz sebesar tapak tangannya. Rupanya.......ah! Tak sanggup untuk aku meneruskan penulisan bila terbayangkan peristiwa itu. Tapi untuk tidak menghampakan jutaan pembaca yg sudi membaca kisah ini dengan khusyuk & tawwaduq, maka ku gagahkan diri untuk menulis juga
Rupanya.......dia bawak camera mainan air, yg kena letak air dalam tu pastu bila tekan picu air akan terpancut keluar kat lens
Dia kata "kamre" tu atuk dia jumpa kat tempat sampah...sob...sob...
Allahu! Terkelu aku seketika sambil menahan sebak
Part lagi sedih is dia mati mati ingat tu camera betul....sob...sob...sob....sob...sob...
Maka hampa berkecailah harapan beliau & beberapa budak lain yg berangan nak bergambar dengan kereta sport
Sesampainya aku ke rumah, terus ku khabarkan kisah sedih ini kepada nenda ku & Alhamdulillah, beliau berbesar hati untuk sponsor aku beli 3 roll filem & kos cuci gambar agar setiap pelajar dapat bergambar dengan kereta spot
Then next week aku pun pergilah semula ke tadika tersebut semata untuk mengambil gambar setiap pelajar bergaya di sisi kereta sport warna emerald
The end & wasalam

Amacam tt? Cukup hasanah tak cerita aku ni? Agak2 berapa skala hasanah ko bagi?

Modngengade replied at 12-11-2019 05:24 PM
Tajuk: "Hassanah Jinjang Yang baik Hati Spedo Acik Kampungan Uang Untuk Biaya Foto Majalah Sekolah ...

hahaha.. ni lawak mod..

Follow Us