CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] Keputusan UPSR dah keluar, apalagi tak nak tayang result anak uoulss ke?

pinksarah replied at 15-11-2019 03:00 PM
I klu tgk org tunjuk gmbr anak grad ambik scroll benda pertama mesti 'wow! Dah besar anak si xxx n ...

aah kan..kt fb je kita dpt tengok sepintas lalu progress anak2 kenalan.bukan up hari2..skli dua je setahun.

rospinki replied at 15-11-2019 07:04 AM
aah kan..kt fb je kita dpt tengok sepintas lalu progress anak2 kenalan.bukan up hari2..skli dua je ...

Klu depa up kerap psl progress anak depa pon i anggap dorang ni treat socmed as open diary gituh je..

Ramai yg fail to see the message, instead nampak on the surface..tu yg terkeluar perception like show off riak segala..

Dah rezeki dorang ler dpt anak jenis terang hati..

Some parents struggle dgn anak memasing..bahagian masing2..

In fact klu ada kwn i yg x puji anak (instead ckp muka anak mcm dulang sbb lebar) cth la kan..i tegur..maybe dia takut org kata perasan klu puji anak sendiri cute..

U must be proud of ur child..regardless how he/she look like..

Lagi pon org biasa mcm kita ni friend list pon kenalan sendiri juga..bukan anonymous kan..

pinksarah replied at 15-11-2019 03:11 PM
Klu depa up kerap psl progress anak depa pon i anggap dorang ni treat socmed as open diary gituh j ...

betul..saya setuju sgt dgn sarah. masing2 dgn rezeki ujian..mcm saya tk espek anak2 dpt result bgus..sbab bukan pi antar tusen..i pulak takde nk push diorg beriya..pesan fokus fokus kt kelas. tak kira la anak sapapun..tumpang bangga doa dalam hati moga terus berjaya. takdelah jenis saya nk beriya komen dgn doa ucapan bgai supaya nmpk memuji..selalunya hanya like dan doa diam2..apatah lagi nk mengeji. oo tidak
aagitueww.

rospinki replied at 15-11-2019 02:52 PM
tak tayang
aku up gmbr anak2 pi amik anugerah cemerlang anugerah terbaik je bole kot
rentikanlah b ...

kan..jeles la tu anak kiter cemerlang..gemilang dan terbilang

Dlm friendlist I ada yg suka tayang result exam anak....result exam tadika.

Sazida replied at 15-11-2019 11:08 AM
Very the jakuns. Lps mkn nasi pun upload jugak pinggan kosong. Mmg hp betul2 bjhit kt tgn.

pinggan dia brand mahal ke uols?

Follow Us
paku_karat replied at 15-11-2019 05:11 PM
pinggan dia brand mahal ke uols?

Hahaha unfortunately brand duralex zaman 90an dulu. Kalau pinggan noritake tu sedap jugak la mata memandang., btw xkesah la kan psl tu, cuma iols rengsa bila dia buat keje rumah pun bgtau. Antar ank sekolah. Skrg ni tgh gila duk upload psl exam online spa8 gred n29. Iols skip je. Xsggup nk tgk semua. Meluat.

Jangan lupa hashtag alhamdulillah #proudmom #sejukperutaimengandung

aku x kesah kalau sesapa nak tayang...
aku tumpang gembira...
bukan senang nak berjaya...
tapi kalau aku sendiri..aku x buat lah..hi..hi

zaman sekarang ni hasil pam susu badan pun upload d socmed
oh banyak nya susu ku
klu group supporting breastfeeding faham jgk.
ni ig sendiri

Anak result x elok pun tayang.. Kalo elok pun tayang gak.. Bkn ape sbb mls nak jawap soalan saudara mara anak kita dpt no berapa.. Dpt bape markah.. Tepek je la kat fb. Tgk la korang

Sesekali tayang apa salahnya. Salah ke bangga dengan pencapaian anak sendiri?

Sbb ramai sgt suka tayang2 ni la aku malas bukak fb.....

baik masuk forum je kalu nk membawang isu semasa...

Menyampah aku,  siap berdoa atau beri kata2 semangat macam gaya cakap kat anak tu tapi tulis dalam fb.. anak baca ke pun? Takkan la up dulu status pastu tunjuk kat anak suruh dia baca..  Baik laaa cakap terus kat muka bdk tu..

Aku pun xtau nak cakap adakah aku kuat diuji...kebanyakan yg kata xnak tayang ni adakah anak korang mmg cemerlang, result anak mmg gempak warna berterbangan?

kalau korang kata xkan tunjuk pada masa yg sama anak sendiri x cemerlang ibarat korg ni dok gigih kempen nk boikot McD atas alasan anti zionis padahal seumur hidup x pernah makan pun McD, dan produk2 harian lain korg yg ada kaitan dgn Zionist x plak korg boikot

Setakat upsr pt3 tu xpayah batak sgat dek. Kalau spm tu dpt straight a1 dpt gi scholarship gi ibersea baru lah gah nak tayang. Coba lagi, next!

Aku x reti nk tayang kemajuan anak....

Kwn aku anak darjah 3naik Quran bkn main cerita kt satu kaw perumahan....pastu tanya ank aku dah iqra' berapa?...aku kata dia darjah satu dah khatam Quran....sekadar jwb soklan dia....

Sorang kwn aku gigih canang kt fb...ank ke dua dpt 7A spm gigih tayang....ank ke-3 dpt 1A terus senyap tak bukak fb punnn....

Diam diam sudah...bersyukur kat Allah bkn kt socmed

Iols rase org2 yg suke sgt dok tayang2 ni, diorg nak kepuasaan diri. Samada nak org puji ke, nak riak ke, nak bg org lain jeles ke. Istilah diam2 ubi berisi ni dah kurang dipraktikkan. Tetapi iols tak suke yg menunjuk2 tapi sbnrnya menipu sbb saje nak up diri nampak gah. Iols tak bersetuju dgn sebarang penipuan. Kekadang apa yg diorg post tu pun menyalahi tatakerja, yg tu pun iols tak bersetuju.

Bg yg tak suke bace, ko unfollow je la. Bg yg nak amik iktibar, motivation, ko bace je la. Yg iols sgt tak suke, puak2 bawang yg suke kecam dan yg menunjuk2 dgn menipu. Buatpe korang nak kecam kalau dia menunjuk dan ko tak suke, unfollow je la. Dan bg yg kaki tipu, God is watching. Besok lusa, spender ko akan terlondeh jua. So kurang2lah niat nak riak takbur tu.

Kadang2 iols tumpang gumbira dgn kengkawan yg post psl anak2 diorg yg berjaya. Sbb iols tahu diorg lalui hidup yg tak indah, so Allah bg kesenangan dlm bentuk anak2 yg baik2 blaka. Apa diorg post tu, diorg anggap kejayaan bg diri diorg samada anak yg dpt straight As atopon kemampuan utk beli baju pasar. It's ur choice to be happy for them, or unfollow them. But who am I to say anything? Iols pun jarang2 bukak facebook.

Yg menayang to public to batak muchhhh

Tak dapat nak jangka. Setakat ni belum tayang apa2 hal ehwal result anak sbb dia belum cemerlang lagi. Hahahha.