CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Penduduk tertekan anjing liar, Persatuan Haiwan sibuk nak bela nasib anjing. End

Azharitubunga replied at 15-11-2019 04:13 AM
Serba xkena.. buat aduan kat majlis.. majlis dtg tangkap.. persatuan marah sbb aniaya binatang masa  ...

hahaha betul tu,

Majlis perbandaran tangkap kena marah...nak suruh berlemah lembut seperti membelai binatang kat rumah yg jinak katanya.
penduduk ambik tindakkan sendiri dikecam kata kejam. katanya biar majlis perbandaran ambik.

masalah nya depa tukang kecam je...acu yg kecam ni kurung sekali 2 - 3 hari bersama stray dog nih...bilik dinding, ada katil tilam bagai. tapi duduk 2 - 3 hari...tgk lepas tu dia nak peluk atau dia sepak anjing tuh.

i tak sokong perbuatan orang ni..
tapi persatuan binatang pun sama je..
bila orang report pasal stray kat sana sini takde pun dorang response..
melainkan anjing/kucing berbaka..
laju la semua tanya kat mana binatang tu ada..
kalau anjing kucing biasa, haramjadah nak diamik..

prettyuglybabe replied at 15-11-2019 11:05 AM
i tak sokong perbuatan orang ni..
tapi persatuan binatang pun sama je..
bila orang report pasal st ...

klau tak diam seribu bahasa
pastu tunding jari ko takde kuasa... ko takde kuasa tp ko ade suara..

Majlis dtg tangkap kalo tkde tempat pun diorg inject mati jugak kan. I heran kalo kes kucing bederet umah kutuk melays jaga kucing pastu lepas2 kan pastu terbiar. Pastu dibunuh kejam jua sampai masuk mesin pengering. Bila kes hanjeng malays jugak kene kutuk sbb meracun. Pehal tk kutuk org yg bela separuh jalan sama spt kucing?
Masalah anjing liar ni bkn je bahaya utk org awam sbb depa kalo byk2 berkumpul mmg bole membahayakan org awam. Sampah2 pun abis bertaburan, tong sampah terbalik2 dibuatnya (ni masalah utk org yg duduk landed house mcm i, korg2 yg stok duduk rumah pprt bertingkat2 ofcoz tak rase).
Call majlis kadang dtg kadang tkde respond. Kalo dtg pun gagal tangkap sbb anjing2 menyorok tah mana. Or mungkin org majlis dtg pada time bukan depa melepak beramai2 di padang.

masa kecik kecik suka pegi kedai aunty chong, tgh jalan tu tetiba satu anjing besar color hitam kejar...so larilah...pastu anjing tu berjaya terkam kita and on top of me, yes i pegang tangan anjing tu...dia cakar cakar and nasibla tak arwah ke kena gigit...owner dtg rescue and rasa xde ckp sory or apa...ambil anjing je..since then sampai skrg klu nampak stray dogs i akan terkaku and mmg akan rasa nak nangis....

but xlah nak ambil initiatif balas dendam ke apa...sbb taula binatang ni bukan manusia ble pikir...still its their habitat kan soo..mmgla klu bunuh gitu je sgt kejam and low sikit level dari anjing dah sbb manusia tp xleh pikir ....still am sory dog im scared of u

nak tangkap anjing liar walaupun ada report, kena hati-hati
nanti penguatkuasa kena smash dgn
pencinta haiwan
set geng Cina DAP

Follow Us
Bahaya anjing liar ni kepada orang tua dan juga kanak-kanak

Kadang2 geram jugak la. Anjing2 ni masuk kawasan perumahan gi bunuh kucing2. lepas bunuh pastu blah.

Buat pertama kali..i cashkan anjing2 ni..sbb suka kejar i dulu.tp bkn yg mati ni la..masalah anjing terbiar ni punca dia dr kontraktor yg buat bangunan ni..bwk anjing utk jaga site.bila projek siap anjing dibiarkan mcm tu je..lama2 membiak penuh kat tepi jln..

Elok bgi kat ahli Persatuan sekor sorang bela

taji2906 replied at 15-11-2019 09:25 AM
babi punya anjing.. bermuka2 rupanya..

yg babi pun pandai kawtim dgn anjing.. anjirr punya babi ...

hahahah sama mcm adik iols ckp. babi ajak kawtim sbb sma2 najis

Kejadian yang aku tak boleh lupa. Aku tengah dukung baby jalan2 depan rumah. Tiba2 anjing liar muncul depan aku dan menggeram kat anak aku, mata dia betul2 fokus kat situ. Aku da halau dan jerit dia masih tak bergerak pergi. Dia macam nak paksa aku serahkan baby tu pada dia. Memang dia tunjuk semua taring, cuma dia tak serang je lagi.

Masa tu pagi, sorang jiran pun tak muncul agaknya ramai dah pergi kerja.  Aku cuma boleh jerit je sebab tangan dua2 peluk anak, kalau lari lagi kena serang. Akhirnya barulah muncul jiran cina pegang kayu halau anjing tu.

Itu sebab nya selalu iols ni membebel kt org yg knal ni mandulkan kucing/anjing.. stray cat yg bertandang kt rmh iols ni semua iols mandulkan sbb kita ada jiran..iols sndiri xsuka kucing org dtg rmh bunyi bising2 cari betina..populasi anjing/ kucing ni cepat membiak..jgn nk sibuk dosa2..menganggu org igt x berdosa ke..ni dh membunuh lg berdosa..

aurorae replied at 15-11-2019 04:21 AM
Kejadian yang aku tak boleh lupa. Aku tengah dukung baby jalan2 depan rumah. Tiba2 anjing liar muncu ...

Seramnya. Mesti anjing tu nampak baby tu macam helpless mcm puppy and dia ingat you curi baby tu. Org kata jgn pandang tepat mata anjing sebab nanti dia ingat kita nak bergaduh dgn dia. Iols pun pernah jadi macam ni masa iols study uk dulu. Iols tengah elok duduk kat taman sorang2 tiba2 ada seekor anjing besar berhenti depan iols. Silap iols sebab pandang tepat mata dia. Dah dia ingat iols nak bergaduh dgn. Dia dah menderam iols dah takut tapi nasib baik ownernya datang nd ketuk kepala anjing dia. N anjing tu pun move away drp iols.

epal21 replied at 15-11-2019 12:42 PM
Seramnya. Mesti anjing tu nampak baby tu macam helpless mcm puppy and dia ingat you curi baby tu.  ...

Rasanya anjing tu nampak baby  macam seketul daging segar sebab dia lapar sangat kot. Tapi sejak tu memang auto jadi terketar bila tengok anjing tak bertuan.

Bagus.. racun biar mampus je anjing2 terbiar ni.. dok ronda2, jumpa orang mulalah nak salak2, kejar.. disebabkan anjing2 terbiar ni, nak jalan kaki brisk walk kat taman perumahan pun susah..

Pasni,  beli karbait banyak2, selit dlm daging.. lempar je kat area anjing slalu lepak.. geng acah2 pet lover,  boleh blah la.. hangpa tu bukan pet lover.. tapi pet selective. Baka cantik2 je nak jaga..

Kenapa ngo pencinta binatang ni tak tangkap dan bela semua anjing ni. Aku pernah kena kejar anjing jalanan ni. Nasib ada org naik motor tlg perambat balik anjing tu, dah la bnyk. Skg ni tgk anjing kat jalan tu aku dah fobia.

sarah82 replied at 15-11-2019 08:03 AM
Mcm shelter kat Johor buat.. Dia ambik stray dan mandulkan.. Kmdn lpskan semula.. Jadi populasi st ...

Untuk kucing ke anjing? Tmpt i cuma kucing buat gitu. Anjing tak. Pasal anjing lg bahaya.

Kau buat kerja lembab, dah dibuat aduan, angkut jela anjing2 tu, makan kos Rm100 juta ka nak uruskan hal ehwal anjing tu, kemain lambat buat kerja,

Aku tak sokong apa yang penduduk ni buat, tapi fikir lah sikit, bukan dorang tak pernah report, dah buat aduan guna saluran yang betul, tapi tak dilayan, kesudah tak memasal jadi orang jahat meracun anjing,

Jangan nak cakap kejam lah, korang lepas tangkap pun inject mati semua haiwan jalanan, macam kitorang baru hidup semalam ja, tak tau aktiviti gelap korang.

dlu kt umah lama balik niaga malam2
anjing jiran menyalak bising mcm nak makan kita
tiba2 senyap
rupanya mati dah kena racun
saspek adelah adik aku. senyap2 dia tk bgitau pun.