CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Penduduk tertekan anjing liar, Persatuan Haiwan sibuk nak bela nasib anjing. End

Menyampah betul orang yang pandai cakap pasal siann jee kat anjing ni.. bila orang ambik tindakan semuanyee tak kene.. tangkap takleh, tembak takleh, racun takleh... Suruh ambik jaga taknak pulak.,, konon kalau bg makan anjing tak kejar..autaa laaa...
anjing liar ni macam2 jeniss tau.. dah kebtulan korang jumpa anjing baik.. tempat aku ni anjing suka kejar orang tau.. bdk2 naik beskal, jalan kaki semua takut .. nak balik sekolah pun susah..sian kat anjing lagi ke?  Dah berlambak laksana gengster je dahh kat sini.. majlis perbandaran pun haram nak datang tangkap.. buat report dah berkali2... ! Kalu aku berani pun aku racun je.. tapi masalahnyeee ...aku tak berani..  

Forfoxache replied at 15-11-2019 12:14 AM
Bodoh babi. Anjing liar ni angkara non-muslim yg pelihara anjing pastu main lepas suka ati mak bapak ...

Kebanyakkan anjing liar ni semua pernah bertuan atau makpak dia dulu bertuan. Tapi knowing bangsa u know who tu bila anjing dh tua x comel depa buang ler... Pastu bila kita soh city council tangkap depa bising pdhl depa yang babi buang anjing tu semua.

Ni ada kena potong kedit lagi ni. Ada aku kesah

Kau kesian sgt kau bela lah hanjing tu semua! Angjing xbleh mati tapi kalau manusia mati dek rabies xpe. Manusia yg biasa kena ni budak2 tau tak. Depa yg suka main merata hala.

Nana_Man replied at 15-11-2019 06:15 PM
Kalau takde yg adopt, dorang put to sleep ke?

Yg tu x pasti.. Mungkin PBT bg depa peluang utk cari adopt family utk anjing 2 ekor ni.. Jadi kalau x dpt dlm tempoh 5 hari PBT akan tangkap dan "ditidokan"

pyropura replied at 15-11-2019 05:50 PM
Melayu2 yg bela stray dog ni dikecam dihina dipulau. Macam sorang pakcik di Kedah.dan minah kat Al ...

So pergi lah angkut anjing2 terbiar tu. Sembang mcm bagus.  Kau ni keling kan...

Rate

1

lemak_masin replied at 15-11-2019 06:17 PM
Menyampah betul orang yang pandai cakap pasal siann jee kat anjing ni.. bila orang ambik tindakan se ...

Ni kt area rumah aku ni anjing kena bunuh..kdg elok jgk..mmg fikir zalim..tp anjing liar ni kdg2 dia suka duduk tepi jalan tido..lalu je keter dia pergi sergah or pergi ke jalan tiba2..bahaya jgk klau kita terkejut..tp hari tu laki aku langgar je..dia ckp pd elak or brek dia accident plak langgar keter lain, baik langgar jela..sm

Follow Us
pyropura replied at 15-11-2019 05:43 PM
Takde nyer anjing senang2 nak suka suki gigit orang, walau cemana bulur sekalipun dia. Tu hanya pe ...

Bab tuu aku no komen.. sbb aku tak kenai anjing.. aku just bagi mkn je pd anjing stray je.. so far depa baik je laa dgn aku..

pyropura replied at 15-11-2019 05:44 PM
Pakcik aku dah jalankan tanggungjawap dia sebagai umah Nabi. Pelacor pun diampunkan even sebab bag ...

Kalo semua non muslim mcm ko kan bagus.. kita bersatu.. kucing stray mulayu bela.. anjing stray piropura dan kaumnya bela.. aku mmg kesian pd binatang.. kucing mmmg sku tolong.. anjing aku cume bagi mkn je.. sstu lg doc hewan tuu ce laa sedekah sedikit kederat tuu tolong bg free kembiri kucing dgn anjing jlnan.. aku abis sekali rm100 utk kembiri kucing.. mahai.. tp sbb kesian aku tutup mate

pyropura replied at 15-11-2019 05:47 PM
Anjing yg acik aku adopt tu pun ada sekor yg tak.proaktif lembam. Bila yg sekor lagi tu salak daan ...

Anjing yg dtg rumah aku bijak.. aku ckp nak mkn aku sggup beri tp aku tak msmpu bela hangpa.. hangoa jgn berak rumah aku sbb hsngpa najis berat.. so far oklaa anjing tuu baik dgn aku.. ade sekor tuu nak bermesra dgn aku tp aku bwk kayu acah acah nak pukul dia larilaa

lemak_masin replied at 15-11-2019 06:17 PM
Menyampah betul orang yang pandai cakap pasal siann jee kat anjing ni.. bila orang ambik tindakan se ...

khen.. sembang bg mkn bagai haha
pukul rata semua anjing tu sama haha

dulu rumah lama mmg jenis tak kejar org.. tp berak merata... dkt car porch tu... nak kluar kete je hbis terkena taik yg still fresh cair... maybe lupa naj bg mkn so die berak situ wakaka

weezerfan replied at 15-11-2019 06:24 PM
Kebanyakkan anjing liar ni semua pernah bertuan atau makpak dia dulu bertuan. Tapi knowing bangsa  ...

tgk yg menyokong kat sini pun spesis gitu jua to acah2 menyamar jd melayu haha

Rogue98 replied at 15-11-2019 06:33 PM
So pergi lah angkut anjing2 terbiar tu. Sembang mcm bagus.  Kau ni keling kan...

yea sah2 spesis menyamar... lama2 baru perasan haha

Edited by sfrnna at 15-11-2019 06:56 PM

Dulu masa kecik kat taman rumah parents I banyak anjing liar jugak. Pakat call majlis perbandaran lepastu terus anjing2 ni kena angkut. Habis cerita. Persatuan2 ni ye2 je menyalak tp takda plak p tolong angkut anjing tu.

Bunyi mcm kejam tapi boleh implement mcm us... Tangkap anjing2 liar pastu bagi trmpoh 2 minggu utk diadopt(kalau tak de sape nak.. Euthanized kan) yang mana persatuan bising tue boleh adopt, install cip takut depa release kat street balik.. Anjing ni berpotensi jangkitkan penyakit pada manusia especially penyakit anjing gila

dino replied at 15-11-2019 06:50 PM
khen.. sembang bg mkn bagai haha
pukul rata semua anjing tu sama haha

Masalahnya yg bg makan tu pakcik dia. Dia pemalas nauzubillah busy main porum jd warrior sembang babi terbang

kat alor star blakang aman jaya tu  berpuluh ekor anjing kumpul situ tiap2 pagi ...nak lalu pun x lalu. takut kena kejar...taik pulak bersepah. mmg sial. harap persatuan hanjing caw kedah yg sayang sgt hanjing2 ni ambik sorang sekor bawak balik...walk the talk plis...
not just talk and talk ....bangang !

Cian la..makhluk allah jgk ni

weezerfan replied at 15-11-2019 07:41 PM
Masalahnya yg bg makan tu pakcik dia. Dia pemalas nauzubillah busy main porum jd warrior sembang b ...

tu mmg diketahui umum  

pyropura replied at 15-11-2019 05:44 PM
Pakcik aku dah jalankan tanggungjawap dia sebagai umah Nabi. Pelacor pun diampunkan even sebab bag ...

Anjing tu ada kejar pelacur tu ka sampai dia lintang pukang lari, tak ada kan, anjing tu cuma haus minta air nak minum, pelancau gigih nak putar cerita, orang cerita pasal anjing liar, tau tak perangai anjing liar macam mana, kau cerita pasal apa, dasar parpar bebal loseerrrrrr.

Nak bela.. jaga baik2. Bkn lepaskan.. anak2 balik sekolah kena kejar.. rasa x selamat... yg selalu lepaskan area aku.. kelly.. report... padan muka ko..