CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Penduduk tertekan anjing liar, Persatuan Haiwan sibuk nak bela nasib anjing. End

Anjing liar ni pon klau pihak berkuasa tangkap, deols injek bg mati. Betul x?

pyropura replied at 15-11-2019 01:49 AM
Aku pun heran napa tertekan benor dgn stray dog? Pakcik aku kat kampung baru2 ni bagi makan kat 2 st ...

Hehehe my mom pon 'bela' stray. Lelama dia dok je tepi pagar depan rumah ni. Stranger mai dia nyalak.

Buritan replied at 15-11-2019 06:45 PM
Anjing yg dtg rumah aku bijak.. aku ckp nak mkn aku sggup beri tp aku tak msmpu bela hangpa.. hang ...

Pakcik aku tu pun dia bagi makan je anjing2 tu, depa tido semua kat luar, tepi garage keta.

MenteriWanita replied at 15-11-2019 07:58 PM
Anjing tu ada kejar pelacur tu ka sampai dia lintang pukang lari, tak ada kan, anjing tu cuma haus ...

Kalu bagi minum anjing sekali je dosa diampun, bayangkan ganjaran pahala bagi makan setiap hari 2 kali sehari.

LadyCarefree replied at 15-11-2019 08:34 PM
Hehehe my mom pon 'bela' stray. Lelama dia dok je tepi pagar depan rumah ni. Stranger mai dia nyal ...

Haah, anjing stray yg acik aku feed tu pun habis disalaknya strays yg lain, kan main berlagak lagi dia padahal strays tu kengkawan dia dolu

pyropura replied at 15-11-2019 09:54 PM
Pakcik aku tu pun dia bagi makan je anjing2 tu, depa tido semua kat luar, tepi garage keta.

Anjing tuu pun duk luar pagar rumah aku... tak masuk pun rumah aku dan fhm.arahan aku.. nak bela dgn penuh tgjwb aku tak mampu sbb stray cat kat rumah aku ni aku jaga sakit pening depa

Follow Us
pyropura replied at 15-11-2019 09:58 PM
Haah, anjing stray yg acik aku feed tu pun habis disalaknya strays yg lain, kan main berlagak lagi ...

Itu biasaklaa.. cam kucing jlnan rumah aku laa.. ade laa yg comei gemuk mcm.dodolgemuk so aku peluk cium.. so kucing yg lain mcm takut dgn dia

Stray ni klu dh bnyk sgt mmg akan memudaratkan

Fly_over replied at 15-11-2019 08:51 AM
adik iols pnya anjing kuat propa. bila ada tuan je br acah2 jaga ladang. bila tuan xde anjing tu b ...

Adoiiiii. Comel betul gelagat dia. Naughty

Racun jah biar mati jika masalah tidak dapat ditangani. Then buat mass grave, kubo kat situ.

Tempat akak ni banyak betul stray dogs. If driving nak gi sekolah, memang akak carut2kan jah hanjeng2 tu karna menggangu lalulintas seperti bersukaria berlari2 di jalan raya, bersenggama, bergadoh. If keta laju, tetiba anjing melintas, satu hal pulok ko nak ngelak. If ko yang terbabas dan mati terbunuh dalam eksiden, how?

dulu ada kes Rottweiler diinjet bagi mati
rasanya Rottweiler  serang budak
kisah lama
tapi pencinta haiwan bantah kes injet ni

pyropura replied at 15-11-2019 09:56 PM
Kalu bagi minum anjing sekali je dosa diampun, bayangkan ganjaran pahala bagi makan setiap hari 2  ...

Yang bagi syurga tu Allah SWT, bukan anjing, kau bagi anjing makan 24jam tapi Allah SWT tak redha sebab anjing tu meliar kesana kemari kejar orang, berak bersepah, kompem masuk neraka kau.

pyropura replied at 15-11-2019 05:57 PM
Takut kat anjing dah ditanam dalam jiwa melayu sejak kecik. Anjing2 walau cemana liar buloq sekali ...

Yakah? Stakat ni jinjang yg selalu kena gigit dek anjing sampai mati.

Buritan replied at 15-11-2019 10:06 PM
Anjing tuu pun duk luar pagar rumah aku... tak masuk pun rumah aku dan fhm.arahan aku.. nak bela d ...

Bagi aku a complete no-no for any binatang duk dalam umah, semuanya busuk, anjing semacam busuknya, kucing pulak different busuknya.

MenteriWanita replied at 15-11-2019 11:44 PM
Yang bagi syurga tu Allah SWT, bukan anjing, kau bagi anjing makan 24jam tapi Allah SWT tak redha  ...

Laahh, anjing tu dapat dosa kaa?

.... Ni antara org Melayu yg sanggup bela.anjing2 terbiar, tapi tetap aja dikecam, dipulau dan dihalau oleh ummah Mulayu super suci

https://youtu.be/dcAemsRTRts

pyropura replied at 16-11-2019 01:25 AM
Laahh, anjing tu dapat dosa kaa?

Dasar bebal, kau lah dapat dosa pariah mengalakkan kemungkaran dari terus berlaku, dah bodoh buat2 pulak, perangai kalah anjing pulak.

Kanak-kanak cedera digigit anjing liar
MyMetroUtama
Mohd Khidir Zakaria
am@hmetro.com.my

KANAK-KANAK lelaki berusia enam tahun cedera digigit anjing liar di Sekolah Agama Rakyat Haji Awaluddin, Telok Kemang, Port Dickson, hari ini.

Ketua Polis Daerah Port Dickson, Superintendan Aidi Sham Mohamed berkata, dalam kejadian 2.20 petang itu mangsa sedang menunggu kelas dibuka.

“Mangsa dipercayai diserang anjing itu dan kejadian disedari seorang guru. Mangsa cedera di leher dan tangan dihantar ke Hospital Port Dickson (HPD) untuk rawatan lanjut.

“Polis menerima maklumat kejadian dan segera ke lokasi menjalankan siasatan. Berdasarkan siasatan, anjing itu sering memasuki kawasan sekolah,” katanya dalam kenyataan, malam ini.

Aidi Sham berkata, polis memaklumkan kejadian itu kepada Bahagian Penguatkuasa Majlis Daerah Port Dickson (MPPD) untuk tindakan lanjut.

Beliau berkata, mangsa dilaporkan stabil, namun masih dirawat di wad HPD.

Artikel ini disiarkan pada : Jumaat, 15 November 2019 @ 11:49 PM

Dah jadi macam gini.. apakah tindakan sepatut? Wahai persatuan

Azharitubunga replied at 16-11-2019 02:52 AM
Dah jadi macam gini.. apakah tindakan sepatut? Wahai persatuan

Semua ni salah seoet dgn piropura sbb tak nak tolong bela.. kalo bela kann bagus.. sian anjing tuu.. tak bertuan mmg laa dia jahat sbb lapor terancam dan sbgnyaa..