CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Luah media sosial. Housemate wanita pemalas + pengotor. Periuk tak basuh, tandas

Aku dulu dok asrama yg dibuat dari tumah sewa 2 tingkat. Mls nk basuh cawan sendiri then rembat cawan aku yg sedang dikeringkan. Pastu tunggu turn basuh basuh cop la barisan by bakul. Bakul lesap.

adelea replied at 16-11-2019 11:33 AM
aku pernah wei tangkap pompuan cantik berak flush tak habis kat rnr

aku terus tarik dia , tolo ...

Weiii ngeknyaa..leh dia selambe je kuar toilet cmtu ye..iols if kne cmtu mmg idok laa nk kuar toilet slagi x setel..malu siottt

mana tak orang pengotor camni asyik2 MC je bila kerja. dengan rumah kotor dan berpenyakit camtu, pastu salahkan hospital kerajaan sesak takleh nak tampung pesakit. walhal derang la yang menyemak sebab kena penyakit yang boleh dicegah.

domestobot replied at 17-11-2019 02:52 PM
mana tak orang pengotor camni asyik2 MC je bila kerja. dengan rumah kotor dan berpenyakit camtu, pas ...

terpaksa  setuju
especially yg tak cuci kipas kat rumah

kumpul la habuk tu buat ubat batuk satu rumah

beta_carotene replied at 16-11-2019 02:30 PM
Org kan kata ummah budu pengotor
X takut ke

Kaka.. Vic tu lelaki la..

mawarputih2612 replied at 15-11-2019 05:06 PM
sebagai ibu yg ada anak lelaki, takut nya aku klu bermenantu pompuan mcmni.
bukan nak suruh masak h ...

Agreee sis.anak aku sume laki.kecik2 ni aku dah suruh diorg buat keje rumah.kdg2 sian plak haha...umur 6,8 thn diorg dah reti basuh,mop lantai , tlg tgk adik2, siram pokok. Alamatnye dpt bini pemlas pengotor mmg aku jd mertua from hell agaknye haha...

Follow Us
Lagi sadis kalau dpt roomate dari negeri xx
Ari2 makan budu dgn ikan masin, pastu terbiar atas meja smpai berulat ikan masin tu.
Aku tak tahu la dia jenis penjimat atau mmg tak ada duit..melantak maggie hari2., pun sama peel dah makan maggie tak abis biar gitu
Dlm 8 org dlm rumah yg aku duduk..ibu aku paling rajin dtg mengemas n bawak lauk pauk utk kitaorg.
Sesambil jejalan cek2 bilik, ibu aku mesti nasihat n berleter..dok aturkan gitu gini pasal kerbersihan
Alhamdulillah yg lelain mengikut nasihat ibu aku, melain kan yg negeri xx itu.
Mmg bangsa tut tut tut..dtg dari negeri serambi kaabah, pakai tudung labuh ke perut tpi sembahyang 5 waktu pun culas

Aku x boleh hadam la pompuan pengotor, macam pelik jer.. Aku dari umur 12 tahun dah buat kerja kerja rumah.. Masak, basuh kain, kemas dapur, sapu rumah, cuci tandas, bilik air semua tu.. Mak aku strict, kalau aku silap sikit jah.. Dia jerit.. Bgus juga la sebab sekarang dah jadi kebiasaan aku..

Tapi yg x berapa best, anak lelaki manja mak aku sorang tu masih dgn perangai budak budak.. Bilik tidur bersepah..berak x tau nak flush.. Lepas pakai dapur bersepah.. X pandai menolong dalam buat kerja rumah.. Yg ni aku x tau nak cakap ada dah sebab asal ditegur melenting.. Sampai tahap nak bergaduh pun ada.. Alhamdulillah, abang aku dgn adik lelaki aku lagi sorang.. Rajin, suka menolong bersihkan rumah.. Dan alhamdulillah rezeki aku dapat kawin dengan org pembersih juga.. Dan pandai masak.. Cik suami selalu kata, semua tu dari didikan bermula dari rumah.. Setuju sangat, ni anak lelaki aku nanti nak latih dari awal.. Supaya rajin, pandai buat kerja rumah juga.. X harap kan orang perempuan yg buat semua..

cmf_blanco replied at 18-11-2019 08:29 AM
Kaka.. Vic tu lelaki la..

Iols pun lelaki.. Aumm

sekngucing replied at 15-11-2019 05:47 PM
org yg jenis suka. melawa.. mekap tebal ni biasanya pengotor

ni aku mcm setuju...hahhahaha

julielapadite replied at 16-11-2019 10:26 AM
Oh ya kan bukan jaki sgt dgn yg suka dressing sentiasa make up ni tp mmg jenis2 bilik berkulat ni  ...

hahahaa....

x semua la kan.....

ni aku rasa mmg jenis sejak azali pengotor...dari sekolah pemalas....di rumah mak ada tolong kemas...
dah suk sendiri tak reti nak buat keje...

Edited by Meiizu at 18-11-2019 10:27 AM

i sewa rumah sebijik baru cari hosmate ..1 rumah ada 3bilik maknanya dlm satu masa cuma ada 3org je serumah , sorang 1 bilik ... tu pun ada yg tak paham mai tengok bilik alih alih habaq nak duk bdua ada lagi sorang kawan ..  tegas NO.
Then tanya  "awak  ni jenis yg kotor mcm viral dlm fb tak? " ada yg gelak ..

i buat syarat  :
(1)  i berhak halau keluar rumah & return  deposit.
(2) kita ada jadual stp orang sebulan sorang sekali dia kemas cuci (3) buang sampah pahamlah bergilir buang

dinnggdongg 10org gak laa mai tengok bilik.
alhamdulillah dah 3thn kekal  serumah. nak kata perfect tidak lah tapi i cakap tolong jaga bersih, guna barang elok2,sama2 share .. lagi sekali syukur sebb barang lama i rosak hosmate volunteer..sorang beli sofa, sorang lagi beli tv, sorang lagi beli fridge, yg lain smua dah complete.
takat sabun , pencuci smua tu kita takde pun share duit..zappp ada je yg belikan

salah satu sebab kenapa i pilih untuk stay dengan adik-adik.

minguk replied at 18-11-2019 10:19 AM
dulu yess i pun sewa dgn adik2..adik no2 study uitm, adik no3 baru grad uia terus jadi cashier kat midvalley , sorang lagi cousin pun study uitm ... ada laa kot kitorang sesama 2thn .. lepas diorang masing bawak2 haluan dan dapat keje jauh takleh lagi serumah ..i kena cari hosmate jenuh nak bayar sorang, tappi i sangat memilih seperti previous comment

minguk replied at 18-11-2019 10:19 AM

Aku pernah dok dgn adik tiri aku.. Ya Allah.. Penat aku berletiaq.. Aku kemas.. Esk kotor balik.. Kemas.. Esk semak balik. Aku dok sendiri.. Fuhh lega

inilah sebabnya bilangan andartu meningkat...bukan lelaki taknak, tetapi wanita zaman kini ramai yg pemalas gila cam babi...

Dulu aku pernah sewakan satu bilik private dalam rumah, tapi toilet kongsi. Macam2 orang dari macam2 bangsa aku pernah jumpa. Pernah setiap kali sorang minah ni masuk, toilet mesti bau busuk  sampai nak termuntah.

Dekat 2 minggu minah ni ada kat rumah, memang kerja aku cuci toilet je. Kalau tak, bau busuk tu tak hilang.

Edited by Meiizu at 18-11-2019 12:33 PM
vespa_oren replied at 15-11-2019 05:17 PM
biasa aku kenal pompuan yg jenis suka bersolek, mekap tebal, bergaya memang jenis pemalas
jika jeni ...

lorrr pulak dah  selalu i jumpa plak yg selebet tu yg tak bersih, cincai..kalau physical appearance pun cincai yg taknampak lagi lah takmo jaga

Meiizu replied at 18-11-2019 10:22 AM
dulu yess i pun sewa dgn adik2..adik no2 study uitm, adik no3 baru grad uia terus jadi cashier kat m ...

i sanggup sendiri dari ada osmet.. i penat you berosmet.. dari zaman belajar i hadap... kerja ni i nak tenang2 dan aman2.. hahahhaha

rumah dulu apa yang tak ada? ulat segenap ruang, toilet bowl hitam sampai nak duduk tak lalu..

cuah klorox tak hilang.. end up i berak kat office.. sabtu ahad i gi petrol station.

sarah82 replied at 18-11-2019 10:22 AM
Aku pernah dok dgn adik tiri aku.. Ya Allah.. Penat aku berletiaq.. Aku kemas.. Esk kotor balik..  ...

hahaha adik i senang.. malas i tengking je.. baru reti ngemas..