CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harizs

[Tempatan] Dilema kerajaan nak wajibkan car seat. Baru Pee H tahu bukan senang jd kerajaan.

harizs replied at 21-11-2019 06:46 PM
NZ pun sama. Klu bw toddler teksi x akan benarkan naik klu dlm teksi x ada car seat kanak2. X semu ...

negara maju gitulah
msia ni berangan nak jadi negara maju
pengangguran nak rendahlah
nak ekonomi naik la
nak gaji besarlah
tp carseat pun boleh bantah
mentaliti masih belom maju

mawarputih2612 replied at 21-11-2019 07:11 PM
negara maju gitulah
msia ni berangan nak jadi negara maju
pengangguran nak rendahlah

Yg kaki bantah ni la dulu sangka ubah kerajaan boleh mansuhkan AES...mentaliti dunia ketiga

Pemandu mabuk langgar orang Melayu mati cacat tak ada tindakan keras, orang Melayu ramai anak terpaksa beli car seat, dengan ini orang Melayu asyik bayar saman je lah

Orang Melayu ramai anak, tak mampu beli car seat tak mampu beli MPV besar, hujung2 orang Melayu asyik bayar saman, bila statistik menunjukkan orang Melayu banyak saman, orang Melayu kaum yang bermasalah pemandu mabuk langgar kereta orang Melayu yang takder cara seat, yang salah kereta orang Melayu jugak

mawarputih2612 replied at 21-11-2019 07:09 PM
memang payah nak bcakap dgn org kurang berilmu.
sama mcm netizen dlm fb sana.
tak sangka aku ram ...

Mampu anak ramai tp makan kena bercatu2

Harga hp ribu2 mampu beli... Tapi nak beli cs kunun2 takda duit.. dasar najis pastu sembang pasal ipong bukan main wakakaka... Najis cs pun tak mampu jgn nak sembang pasal ipong

Follow Us
cHimo replied at 17-11-2019 06:21 PM
Sekurangnya anak tu selamat sikit.... jangan jadi mak bapak bodoh keturunan yang duk pangku anak kat ...

aku penah nampak baby bawah setahun duk kt pangku maknya kt seat depan
kot ye pun takde car seat, mak nya duduk ler kt belakang.
aku tak dpt byg klu emergency break ke pe
mesti kes taknak org dok belakang semua takut digelar driver
alahai

aku tgk forumer sini lebih waras dan berpendidikan drp socmed sana

konon mampu pakai maibi sbb x mampu beli keta jepun...tp bila nmpk sport rim baru x dan2 terus tukar...  cs tu utk safety anak2 jugak, kot x  nak psg cs suh anak bini naik bas....

Hadaplah kerajaan PH...hasil rakyat didikan PH sendiri. Dulu siapa yg ajar rakyat berguling2 menentang saman had laju, menentang AES

armin replied at 21-11-2019 05:21 PM
Lantak kau la. Bukan masalah aku anak Kau ramai. Semua nak harap kerajaan

Bukan isu aku, ceritanya kerajaan tak buat kajian menyeluruh. Bukan nak harap kerajaan. Tapi golongan berpendapatan rendah terbeban...ini kerajaan yg baik? Tau lah ko kaya, rakyat lain ni?

lkick2113 replied at 25-11-2019 01:49 PM
Bukan isu aku, ceritanya kerajaan tak buat kajian menyeluruh. Bukan nak harap kerajaan. Tapi golon ...

Aku tak kaya pun cik kak oi. Nak makan sedap2 pun dah tak mampu sbb aku housewife jaga anak je. Tp sbb ada kesedaran beli siap2 masa preggy. Tak reti saving ke? Plus kerajaan dah lama nak impliment tp tahun dpn baru betul2 confirm. Dah bertahun kerajaan announce kau buat apa? Last minit jugak nk beli? Memangla tak de duit. Ni mesti bulan2 tak reti budget duit ni

armin replied at 25-11-2019 04:38 PM
Aku tak kaya pun cik kak oi. Nak makan sedap2 pun dah tak mampu sbb aku housewife jaga anak je. Tp ...

Kan aku kata ini isu rakyat, kajian kena menyeluruh, dan implementation bukan boleh dan2 tu buat, tgk semua aspek. Patutnya the ekonomi is the most crucial part gomen kena improve rather then cepat2 nak buat implementation on petty things ni yg tak terbukti lg pun statistik kemalangan semua disebabkan oleh car seat ni. Kena buat kajian sosial study jugak. Isu ni isu rakyat secara menyeluruh. It's not only isolated ko punya keadaan je

lkick2113 replied at 27-11-2019 12:55 PM
Kan aku kata ini isu rakyat, kajian kena menyeluruh, dan implementation bukan boleh dan2 tu buat,  ...

Kajian dah lama buat la ko je kot ketinggalan tak update. Kalau tak, xdela kerajaan nak implement. Hadoi. Benda ni bukan kt malaysia je la. Malaysia je baru nk implement. Negara lain dah lama buat.

Dah ko kata aku ni kaya padahal sendiri jd parents tak aware psl keselamatan anak nak salahkan org lain pulak

lkick2113 replied at 25-11-2019 01:49 PM
Bukan isu aku, ceritanya kerajaan tak buat kajian menyeluruh. Bukan nak harap kerajaan. Tapi golon ...

Bacalah sendiri https://majalahpama.my/sampai-hari-ini-trauma-hentakan-airbag-punca-pendarahan-kepala-naufal-pergi-selamanya/

armin replied at 27-11-2019 04:18 PM
Kajian dah lama buat la ko je kot ketinggalan tak update. Kalau tak, xdela kerajaan nak implemen ...

La....aku bukan nak refute benda ni, ko paham tak kaedah implementation? Ko baca balik post aku atas2 tu

Edited by armin at 28-11-2019 09:36 PM
lkick2113 replied at 28-11-2019 02:53 PM
La....aku bukan nak refute benda ni, ko paham tak kaedah implementation? Ko baca balik post aku at ...

Dah ko kata takde kajian. Aku bagi link real news terus pasal tak pakai seatbelt. Kata tak refute pulak.

Dah berapa kali bgtau kerajaan dah bertahun umum? Tahun depan officially implement. Ke tak faham? Bertahun2 selama ni buat apa? Buat2 buta?

Mcm ada terbaca Ank ramai kereta kecik dikecualikan

putericahaya999 replied at 28-11-2019 09:46 PM
Mcm ada terbaca Ank ramai kereta kecik dikecualikan

mcm la anak ramai tu sorang2 kalis cedera kalau accident.selalu uturn gomen ni
pasni pakat bawak anak2 yg ramai tu dlm kereta kecik wpun ada first car yg agak besar semata-mata taknak beli cs

syamzana replied at 28-11-2019 10:13 PM
mcm la anak ramai tu sorang2 kalis cedera kalau accident.selalu uturn gomen ni
pasni pakat bawak  ...

Yelah dia tak sanggup turun kan harga mpv
Nak kuatkuasakan senang je kereta turun harga.... Carseat bagi free....
Sapa x pasang kira kena saman

armin replied at 28-11-2019 09:34 PM
Dah ko kata takde kajian. Aku bagi link real news terus pasal tak pakai seatbelt. Kata tak refut ...

Kajian menyeluruh termasuk implementation stage, ko ni baca balik apa aku tulis. Adakah ada kesan pada keluarga anak lebih 2 org takkan sebab kan tu keluarga2 tersebut perlu tukar kereta dsbgnya kan dah susah in term of logistic, ada gomen address pasal ni? Tak....so this is the thing, ko tak boleh salahkan keluarga tu kenapa ada anak 3,4,5,6,7 dsbgnya...sebab negara tak kuatkuasakan pun benda macam Singapore yg anak tak boleh lebih satu...in the flip side, gomen mengeluh sebab kita menuju negara tua....so, adakah kena kaji balik kanak2 yg umur let say 7 tahun ke atas memadai pakai seatbelt aje dsbgnya ni yg aku kata kajian dah menyeluruh ke? Merangkumi aspek sosial dan sosio ekonomi rakyat kebanyakan? Ko yg tak paham, bukan hanya aspek keselamatan tapi kajian   holistik.