CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: suweet

Betul ke ustaz / bomoh boleh tahu kisah seseorang berdasarkan gambar sahaja?

No la, impossible..unless dia guna khidmat khadam + tokok tambah, sbb wpon jin makhluk ghaib tapi tetap xtau perkara ghaib yg bakal/telah tjadi..bukti Nabi Sulaiman as meninggal pun jin xtau kalau bukan sbb tongkat Nabi as reput dimakan anai2..done pjelasan aku

KIM.K replied at 17-11-2019 05:21 PM
Satu laduni, dua bantuan jin
Ikut pada ilmu masing2

betul tu..
satu dpt ilmu dari tuhan.. ni boleh tgk masa silam, masa sekarang dan masa akan datang..
satu lagi bantuan djinn..
ni boleh tgk masa silam dan masa sekarang.. tapi tak boleh tengok masa depan..

DumBell replied at 18-11-2019 03:58 AM
betul tu..
satu dpt ilmu dari tuhan.. ni boleh tgk masa silam, masa sekarang dan masa akan datang ...

Ye ke..jadi jin taktau perkara yg akan berlaku
Thanks for info

te_peng replied at 17-11-2019 06:26 PM
Biasanya mereka tanya qarin yang mendampingi perempuan tersebut.

Itu maklipat  semua orang b ...

Jwpn awak sama mcm suami saya masa terserempak sorg pakcik yg ngaku gifted...the choosen person oleh Allah...

Suami ckp diia tnya qarin kita atau mana2 jin pendamping.

MenteriWanita replied at 17-11-2019 08:38 PM
Orang yang acah2 boleh scan orang ni, kau bagi ja gambar Kim Kardashian ka, Donald Trump ka, Lim ...

Kehkehkehkehkeh

Tt....saya pernah bersua dgn org yg boleh baca scan ni. Sorg di machang...sorg lg di utara. Cerita mcm2....hmmmmmn..tak kenai  pun,tiba2 mai bercerita.
Mgkin juga kita selalu terserempak dgn org2 scanner ni....tp mereka jg aib n simpan sndiri

Patut aib org jgn sebarkan. Ni suka2 scan org. Pastu cerita kat org.

Org berilmu kalau tau sesuatu yg aib mereia akn diamkan. Lebih pd bg nasihat..

Teringat dulu pernah p akad nikah sorg ni...wali ada akad utk serah pd kadi utk wakilkan . Pastu ada la zikir bacaan yg wali perlu ikut apa yg kadi sebut.

Sedih rasa....si wali perempuan tak reti mengucap, zikir semua dia sgt sukar nak sebut. Mmg sangkut tak terucap.Tp mai kat bacaan rumi lain ok.
Pastu kadi bg tazkirah ringkas secara umum...pesan pd yg hadir, jaga solat,  jaga amal ibadahn..bertaubatlah kembali ke jln Allah. Wali si pgntin td tunduk ja.

Follow Us
Victorioussss replied at 17-11-2019 05:24 PM
Orang yang belajar makrifat bole scan orang dgn izin Allah

Orang yang bela jin setan pun bole sca ...

ye ini betul
orang yg ada ilmu ni biasanya xkan senang2
nk citer benda x baik kt tuan punya bdn
apatah lg pd org luar yg sesaje nk tahu perihal org yg di scan.

ada2.. dulu ade sorang tu dia dtg umah nenek iols.. masa tu ade kenduri..
tp dia punya expertise, dia suka "scan" org sakit apa..
first ayah iols lalu depan dia, terus dia ckp ayah iols ade sakit jantung (which is true)..
lepas tu berapa hari lepas tu dia dtg lg.. dia ckp mak iols ni selalu mimpi yg bukan2 (ular etc), and ade sakit gastrik teruk (pun betul)
and iols pun dia "scan", dia ckp iols selalu sakit kepala and sakit kaki + pemarah, tp blaja helok..
dia ajar surah2 nak baca sebelum study so senang igt..
so far no harm la ape yg dia scan.. semuanya takde yg mengarut lg..

eh jap baru perasan tt tny scan thru gambar kan.. yg tu iols tak pasti..
lgpun  gmbr skrg byk filter, takut org tu scan salah org

MenteriWanita replied at 18-11-2019 10:09 AM
Melayu nusantara tak habis2 dengan cerita mastika, zaman penjajah tak ada pulak dengar J.W Birch k ...

Khenzssssss. Klau x sk dh sekan si ox.

LadyCarefree replied at 18-11-2019 11:10 AM

Melayu nusantara tak habis2 dengan cerita mastika, zaman penjajah tak ada pulak dengar J.W Birch kena scan ka, Francis Light jua, mahupun James Brooke, even Stamford Raffles kat singapore sana aman2 ja,

Scan menyeken ni wujud masa awal tahun 80' an, melayu start berkecimpung dalam dunia ajaran sesat, ada yang nak nampak hebat, ada yang nak fast money charge duit orang itu ini,

Rasullulah dah pesan semua pekara yang tak wujud masa zaman baginda tak akan wujud di zaman akan datang, jadi ni semua rekayasa saja, gay zaman dulu wujud, zaman sekarang pun ada, sihir zaman dulu wujud zaman sekarang pun ada,

Rasullulah yang mulia tak pernah di scan mahupun baginda menyeken orang dizaman baginda,

Fikir logik lah, gila ka, kau setakat umat biasa2, solat lopong2, puasa pun kadang tak ganti, ilmu boleh lagi tinggi dari Nabi, Nabi tu, baginda punya ibadah kau nak tiru sikit pun tak kan mampu, tiba2 bab ilmu kau lagi tinggi mahraj dari Nabi, apoooooo

Siapa yang Nabi, siapa yang umat ni sebenarnya, gila betul ilmu boleh lebih tinggi dari baginda Rasullulah, keistimewaan katanya, istimewa apa takat berani scan orang biasa2 yang ilmu agama nipis ja, kalau berani mohon scan Mufti nak tengok jua, ke syaitan dia bakalan terkencing2 tengok Mufti, dengan dia sekali terkencing.

LadyCarefree replied at 18-11-2019 11:10 AM

Bukan takat scan life Oks, kat mana mak Oks baling Oks punya tali pusat pun scanner tau

Edited by Meiizu at 18-11-2019 11:51 AM

kalau aku dpt tau orang yg pandai scan alaaaa mesin scanner ni..aku akan elak sebb aku sendiri pun taknak sesapa tau aib diri sendiri plus seram berdepan dgn manusia cam ni.  

sampailah last yr aku "ter " ..sebab rupannya cousin aku "boleh "tengok .. puncanya nak bercerita pasal aku date dgn sorang guy ni. tunjuklah gambar alaahh nak cite jerr sekali hamik kooooo cousin bagitau ciri2 guy yg i date itu.  dan ada lah sikit rahsia personaliti dia cth kuat cemburu yg boleh merosakkan hubungan.ayat tersirat lain "eemm dia ni..takpalah..nanti kalau akak cakap awak takut plak dgn dia... "

aku masih ada respect cara cousin ckp sgt berlapik & aku rasa pun dia bukan jenis gebang kuat.so takde memalukan
tapi lepas ni seriau plak jumpa cousin sebb aku takmo dia scan aku wpun dia tak penah kecoh simpan dia je..hishh malu kot
cousin memang ustazah sekolah grad azhar

eh ehh.. busy bodynye kakak tu nak tau peribadi orang.. dan2 bagi alasan nak merawat

sajat mesti elak jumpa kaki scan nih, kang sampai dalam rahim mak org scan poen vs lolei dia..
xselamat sajat

ada sorang gemuk ni boleh scan.. dia scan aku lepas tu dia burukkan aku yg katanya aku gayah la, gagal dalam periksa, tak ada kawan sangat, kena pulau, rumah flat.. sambil dia scan aku, sambil dia burukkan aku dekat orang ramai

gemuk tu pun gayah jua..

kelebihan tu digunakan utk tujuan tak baik..

Dah macam bod lawak pulak baca korang punya posting
But i appreciate all of your logical & analytical thinking

LadyCarefree replied at 18-11-2019 08:45 AM
Kehkehkehkehkeh

Aku flip shawl ja kalau org mengaku boleh scan..menipu..

Ms sorg ustaz ni tgk aku dulu dia bgtau dia tau apa bacaan2 lepas solat yg aku selalu baca n siap bgtau part mana yg aku salah sebutan. Mmg accurate lah sampai aku pun terkejut. Tapi aku perasan masa dia ckp tu mata dia mcm melihat seseorang di belakang aku padahal xde orang pun kat situ.

miemiecha replied at 18-11-2019 12:44 PM
sajat mesti elak jumpa kaki scan nih, kang sampai dalam rahim mak org scan poen vs lolei dia..
xsel ...

you ni lawak lah. hehehe. I terhibur dengan posting you.