CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hussaini4675

PH Tumbang Di Tanjung Piai, Syed Saddiq Dikecam Anak Buah Sendiri

lawak...saling tuduh menuduh sekarang

dulu ramai undi Pee H sbb percaya x perlu dah byr tol, boleh pakai Civic murah, boleh isi minyak 1.50.  dah lebih setahun bayang pun xde.  hari2 kerja mengencing rakyat.  menteri2 pun ramai tipu sijil, fake education biodata.

Sebab2 utama PeeH tumbang adalah sebab janji manipestol tak ditepati malah dicapati, PeeH terus mengencing rakyat marhean dan DAPee yg kiasu lagik rasis.  Ini cuma la pendapat iols  

yg aku geram semua nk slh Tun M..
mcm bangang geng ph ni..sah2 LGE tu lg bangang..ekonomi jatuh merudum n jual sgl aset negara..bangsa dia xnmpk plak..
menteri2 yg lain pn dhla xbrp cerdik..
kena game la TM dgn puak pkr n dap..
mmg nmpk sgt geng dap sj nk protes then depa undi BN..meluatt aku

anony-mous replied at 18-11-2019 11:32 AM
Xnk. I nak sed sadiq jugak. Muka, body aumm. Bodoh atau x, xpenting utk ehem2

mana tahu perform tu haha

Kalo hitler masih hidup,

dia pun pasti terkejut macamana mahathir boleh geng dengan kit siang

kahkah

berpakat hanya nak jatuhkan umno dan DS Najib

sekarang baru nampak topeng masing2

Follow Us
malaysiaku123 replied at 18-11-2019 11:49 AM
yg aku geram semua nk slh Tun M..
mcm bangang geng ph ni..sah2 LGE tu lg bangang..ekonomi jatuh mer ...

dorang xundi protes pun tjg piai beasar kemungkinan jatuh pada BN juga tapi mgkin majoriti 1000-2000
tapi sebab majoriti 15k... digembar gembur sbg tsunami cina di meloyakini

lebih kurang konsep ph menang PRU 14 sebab undi lari ke bersatu

please la xpayah nak tuding jari bagai..org bawah memang da buat keje tapi yg berpulun habis is Bersatu semata..tgok bang non siap buat AGM PKR lagi..xcam BN ameno, mca n mic still gigih turun padang utk support si wee tu..sepanjang dari kukup sampai bandar pontian tu sepanjang jalan 3 parti ni bergabung takde aku2 kau2 kali ni..bukan nak rasis tapi dapiq n peegayar ni mainkan isu tak puas hati dek calon bukan dlm kalangan dorang..yg geng mat sabon aku tak tau la hala tuju da srupa org bodoh nama je ade parti da jadi pemerintah pun tapi nan hado..very the hauk in the history!!

aku rasa orang meluat ngan PH yang janji cam hape tapi last2 ckap manifesto bukan kitab suci..yg calon PH ni pun satu, time bagi speech nak raih undi tu dah kenapa bagi statement harga sawit skang da lebih daripada sebelum ni..pekebun kecil ade 10 ekar masih boleh survive la kena bersyukur bagai..soh rakyat bersyukur gaji rm1000 boleh hidup..kalu nak makan sayur tanam sendiri nak mkan ayam bela sendiri..tak ke bangang namanya sebab mostly pengundi2 tg piai ni org2 kampung para pekebun kecil..so jgan la simbah api lagi kat rakyat yg tengah stres dek basah kena konceng tme PRU tahun lepas..

yg ketua2 PDM pon bodoh time post mortem manjang salahkan pengundi2 tg piai yg sokong BN..weyh, get a life la..patutnya kekalahan ni dijadikan pengajaran utk korang muhasabah diri n buat keja utk kesejahteraan rakyat..menyirap lak aku malam tadi dak2 PH melongok kat uma mil aku dok bsing2 ckap pengundi yg undi BN ni tak kenang dek untung la, nak rosmah naik balik la..ni la gamaknya kalu pemimpin2 atau pengikut2 politik dipilih/join sebab nak kaya instant tapi otak masing2 cm tin kosong cakap banyak takde isi..

**done report postmortem aku sebagai pemerhati lagi2 utk parti bersatu

birahnyer sister

jangan percaya sangat dek tengok ghupe presentable camni...ujung2 bau ketiak tahap bangla...

Tu je la tahap ko sadiq, asal ade isu, adela muka ko menempel nk komen,mencapub x sudah.isu belia pon stkat komen je la.penyelesaian xde. Budak debat kan..mmg gitu je la yg mampu..fakta mmg la sedap didgr tpi realiti sgt berbeza..ckp mudahlaa,tpi tindakan x semua org mampu laku kan.da laaa...p je la dok men game online tu.budget pon besar,sendawa x abes.

fliphair8 replied at 18-11-2019 02:36 PM
jangan percaya sangat dek tengok ghupe presentable camni...ujung2 bau ketiak tahap bangla.. ...

Xpe i volunteer mandikan heols

nape downgrade sgt selera chuols ni?
bersusun lagik yg hensem

DAP tu punca….sapa suh bersekongkol ngan DAP. Rasain...takde lah sgt pasal janji la, ekonomi la...benci ngan DAP. Say NO to DAP. Get LOST!!!!..

meow_tompok replied at 18-11-2019 03:48 PM
nape downgrade sgt selera chuols ni?
bersusun lagik yg hensem

Ala uols, i suka semua yg hensem2 rekemen yg lain plish. Klau sed sadiq ni xbukak mulut i ok jah

sinetron ph ni beratus2 episode

Ketua Armada Bersatu Terengganu ??

Btw Wujud ke parti bersatu kat terengganu ni?

setahu aku PRU lepas calon pun hilang deposit

memang kena tolak habis habisan

.. alahaiiiii ... calon pun ... lemauuu .... mana tak kalah nya ...

Siti_Mustaqim replied at 18-11-2019 04:16 PM
DAP tu punca….sapa suh bersekongkol ngan DAP. Rasain...takde lah sgt pasal janji la, ekonomi la...b ...

Aku masih ada soft spot untuk Syed Saddiq ni.

Sebenarnya dia baik dan sentiasa nak jadi baik kepada seramai mungkin manusia.

Dia nak bantu ,nak bantu semua .

Tetapi cara dia xbetul,kefahaman dia banyak salah. Isu sebenar rakyat dia xmampu tackle .

Dia mahu undi tapi dia buat acuh tak acuh dengan ketakutan dan  kesusahan rakyat.Sikap xacuh tu disebabkan dia tak faham keluhan hati   rakyat.

Dia pula berada di dalam lingkungan manusia-manusia jahat,racist dan saling menipu jadi mcm mana dia boleh kedepan dan dilihat bersih.

Syed Saddiq ni lebih lurus dan bendul daripada apa yang kita sangkakan.

Tak pernah menafikan dia sbg menteri. Cuma , banyak lagi nak kena kenal sebelum terjebakkan diri dalam kancah politik. Tun yang dia sayang tu pun dia xberapa kenal.

Faktor usia bukanlah segalanya untuk menafikan kelayakan dia ,aku sokong saja dia ajdi menteri tetapi dia terlalu manja ,mcm awex lah.....ko sayang dia ko tegur, dia merajuk ko gi pujuk tapi kuasa dan keputusan awex tu yang pegang ,celah mana yang dia akan berubah dan sedar kesalahan dia. Kalau mcm ni seribu PRK pun tetaplah kalah .

Aku tahu saddiq tengah terluka sangat sekarang ni , tp rakyat lagi kecewa dan terluka sebab tersalah taruh harapan . Kami beri bunga tapi di baling tahi. Sbg rakyat kami masih menaruh harapan  agar kerajaan PH DAP komunis akan bersepai dan lenyap dari bumi Malaysia. Dan biarlah kebodohan kami memangkah  PH dahulu sebagai  pengajaran buat kami semua.Asal parti itu menyebelahi DAP kamitidak akan sesekali undi. Dan bairlah Melayu sahaja yang berhak berada dalam parlimen Malaysia. Hanay Melayu yang tidak racist dan sentiasa adil pada semua bangsa dalam Malaysia ini.

Yg xpangkah PH hari tu mesti berdengung marah kan kami  yang terpangkah PH ni.